Skocz do zawartości
eXiDe

ONKYO TX-NR616 / 4K ULTRABOX+ / 65XF9005

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

potrzebuję pomocy. Poczytałem, przejrzałem ale jednoznacznej odpowiedzi na mój problem nie znalazłem. Otóż, po zmianie tv na XF9005 chciałbym - tak jak do tej chwili - aby video i audio przechodziło przez amplituner, o ile w FHD wszystko działa tak jak na starym TV to w 4K już nie :(. Po podłączeniu bezpośrednio Dekodera do TV - 4K działa. Czy w związku z tym nie ma możliwości, aby moje Onkyo puściło sygnał 4K z dekodera do TV? Czy pozostaje - tak jak wyczytałem u innych - podłączenie TV z Dekoderem po HDMI a dźwięk optykiem? Czy to samo tyczy się Playstation? Mam PS4, niedługo zamierzam podłączyć PS4 PRO wtedy tak samo - konsolę do tv? I dźwięk po optyku z konsoli do Ampli?

Jeszcze jedna uwaga - w ustawieniach Ampli w opcji Monitor Out ustawiłem Resolution na 4K Upscaling i co ciekawe kiedy włączony mam Ampli to w nc+ 'wszystkie' kanały są wyświetlane w 4K pomimo, że w ustawieniach dekodera nie mam do wyboru rozdzielczości 4K. Natomiast wybierając VOD 4K Canal+ filmu nie mogę włączyć bo wyświetla się komunikat, że materiał jest w 4K i żebym upewnił się czy podłączyłem do odpowiedniego wejścia HDMI.. bla bla bla. Jeśli podłączę bezpośrednio TV z Dekoderem - wszystko działa.

Nie ukrywam, że już się troszkę pogubiłem. Gdzieś jest błąd tylko gdzie :/. Pomóżcie bardziej ogarnięci.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem dokładnie z tym modelem Onkyo i musiałem wymienić amplituner na model obsługujący UHD.

Ten amplituner nie obsługuje 4K ultra HD. Wejścia i wyjścia są tylko w wersji HDMI 1.4. Skalowanie do 4K to nie to samo co pełna obsługa UHD

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-NR616

Ja akurat kupiłem Onkyo TX-NR686.

Co śmieszne, okazało się że musiałem kupić też nowe kable  HDMI, bo te stare z którymi nie było problemu w FHD, do UHD były już za słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, najsłabsze ogniwo w moim obecnym sprzęcie to właśnie Amplituner 😕 no cóż i chyba ja też tak zrobię i kupię nowszy.

A powiedz mi czy próbowałeś podłączać taki zestaw w sposób tradycyjny czyli TV z NC 4K po HDMI a dźwięk po optyku?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info.

Jeszcze prośba czy możesz zmierzyć głębokość swojego 686? Interesuje mnie długość po samej obudowie. Bo z info na stronie wynika, że jest dużo 'dłuższy' niż 616 :/ nie wiem jak oni to mierzą..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Salat chciałem się podzielić z Tobą jak i z innymi, których też może dotyczyć ten 'problem'. Otóż wczoraj po podłączeniu PS4 PRO zacząłem raz jeszcze na spokojnie akcję z przewodami HDMI.

I zrobiłem tak:

TV (arc) z A/V (main monitor) po HDMI

NC+ z TV po HDMI

 PS4 PRO z TV po HDMI

BD po HDMI standardowo do A/V

 

I co się okazuje, że przy włączeniu konsoli czy też nc+, żeby słyszeć dźwięk przez A/V przełączam na TV\CD a nie jak miałem wcześniej CB\SAT i wszystko działa jak wcześniej, z tym, że w 4K.

 

Pzdr.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...