Skocz do zawartości
maderos

LCD 55 cali

Rekomendowane odpowiedzi

no tak nie do końca w tańszych

w samsungu lepsze kąty są w praktyce od q80, a w sony od xg95  ale chyba tylko modele o większych przekątnych (od 75cali?)

wszystko inne oprócz IPSów jest na "wąskich VA"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung wszystkie modele (q80, q85, q90) mają szerokie kąty widzenia, sony xg9505 dopiero od modelu 75 calowego. W praktyce gdy się przyjrzeć to Sony pomimo braku x-wide angle w 55 i 65 wygląda bardzo dobrze pod kątem ale to mówię ja, żaden ze mnie spec. 

Edytowane przez bcpl
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2019 o 23:40, klaus71 napisał:

niestety fakty.

Klaus bez urazy ale wiele Twoich pogladow, podobnie jak ten, jest mocno subiektywnych i odbiega zdecydowanie od faktow. 

Edytowane przez Xisiek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Xisiek napisał:

Klaus bez urazy ale wiele Twoich pogladow, podobnie jak ten, jest mocno subiektywnych i odbiega zdecydowanie od faktow. 

oglądasz lcd pod kątem 30stopni wieczorem?

zakładam że nie skoro piszesz bajki że na matrycy VA są dobre kąty - na xf9005 blooming jak smok przy takich kątach i wieczornym oglądaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

oglądasz lcd pod kątem 30stopni wieczorem?

zakładam że nie skoro piszesz bajki że na matrycy VA są dobre kąty - na xf9005 blooming jak smok przy takich kątach i wieczornym oglądaniu

Ja ogladam bez linijki i  katomierza, wiec nie wiem czy zerkam pod katem 15, 30, a moze 45 stopni.  Przerobilem w zyciu najpewniej wiecej tv niz Ty masz lat  i wiem jedno - pisanie o, jak to ujales - "tragicznych katach" VA  jest duuuzym mijaniem sie z faktami u progu 2020r.

Ba, kazdy moze sobie rzucic okiem w sklepie i samodzielnie ocenic jak radza sobie nowe lcd w tym temacie i bynajmniej xf9005 najlepszy nie jest. 

 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 4 dni mam mam 55q80. Co chodzi o kąty, to jest to mój piąty tv i tak dobrych kątów jak ma q80 nie miał żaden. Ja mam nawet wrażenie że pod kątem kolory itd są lepsze niż na wprost, ponieważ jest tu bardzo matowa matryca a pod dużym kątem nabiera ona lekkiego połysku co sprawia że kolory są żywsze a juz na pewno nia a nic nie tracą na wartości. 

Edytowane przez baasior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...