Skocz do zawartości
maderos

LCD 55 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem, że sporo jest już podobnych tematów, ale nie chcę się podpinać do innych, dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy.

Obecnie mam Panasa 50st60 i właściwie gdyby nie Netflix nie zastanawiałbym się nad innym.

Jakiego tv szukam? 55 cali do Netflixa, telewizja z Polsatu...reszta bez znaczenia.

Nie będę grał w żadne gry, sport spokojnie daje radę na moim Panasie, więc 120Hz wydaje się na wyrost, chyba że przekonacie mnie, że jest inaczej.

Dźwięk też nie musi być kosmiczny, byleby było słychać aktorów :D.

Budżet...myślałem o max 3k, ale kilka zł w jedną czy drugą nie powinno zbić różnicy.

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam, Mad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pasuje ci obraz to może kup jakiś TV box z androidem za 2-3 stówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maderos napisał:

Mam bluray Sony, styknie. Potrzebuje coś 4k...Panas jest tylko fhd...

To dozbieraj co najmniej tysiąc złotych.  za 3 tys kupisz tylko przecietny tv z klasy średniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej z sensownych opcji aby miec widoczny postep Sony xf90 (genialny lcd sredniej/wyzszej klasy) albo (dzis cenowe premium) Panasonic GZ950 (oled). Oba tv  naprawde klasa.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maderos napisał:

Mam bluray Sony, styknie. Potrzebuje coś 4k...Panas jest tylko fhd...

Zauważysz różnicę? Tak szczerze to przeskakując z ST60 na B8 (a pod względem obrazu nie da się dużo lepiej) nie odczułem aż tak dużej różnicy jak się spodziewałem, a już na pewno nie z powodu rozdzielczości. Chociaż pewnie gdybym miał się przesiąść z powrotem to bym cierpiał :P Sama rozdzielczość jest IMO przereklamowana, a ST60 wciąż jest naprawdę dobrym ekranem.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wiem, że sporo jest już podobnych tematów, ale nie chcę się podpinać do innych, dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy. Obecnie mam Panasa 50st60 i właściwie gdyby nie Netflix nie zastanawiałbym się nad innym.

Jakiego tv szukam? 55 cali do Netflixa, telewizja z Polsatu...reszta bez znaczenia.

Nie będę grał w żadne gry, sport spokojnie daje radę na moim Panasie, więc 120Hz wydaje się na wyrost, chyba że przekonacie mnie, że jest inaczej.

Dźwięk też nie musi być kosmiczny, byleby było słychać aktorów default_biggrin.png.

Budżet...myślałem o max 3k, ale kilka zł w jedną czy drugą nie powinno zbić różnicy.

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam, Mad.

 

 

 

To jak ci telewizor pasuje, ten co masz, to po co zmieniać... 

Przecież Netflixa można mieć ze źródła zewnętrznego.

Wspomniany tani Android box, to raczej odpada, bo nie ma licencji Netflixa i nie działa to jak powinno. Tam działają tylko apki ze sklepu Google, takie jak na telefon a to jest proteza na telewizorze.

 

Certyfikowane media playery są:

 

NVIDIA shield, nowy.

Apple TV box.

Rocky 3.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie boje się obecnie zmieniać tv, za dużo dziwnych rzeczy czytam o jakości obecnych sprzętów. Ale mam okazję oddać swojego Panasa i w zamian kupić coś nowego. Jak nic nie znajdę to pozostanie jak jest.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 2 modele na polu bitwy...Samsung 55NU8072 i Sony 55XF9005...

Testy czytałem itd... Może ktoś, kto miał do czynienia z oboma wypowie się na temat wyższości jednego nad drugim.

Przypomne, na pierwszym miejscu obraz ( mam cyfrowy polsat ), fhd jak i 4k ( hdr ). W gry nie będę grał.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz juz Nu80 jako nowego, fabrycznie zapakowanego, bez " przeszlosci".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony xf9005 w 65 calach i powiem Ci że największą zaletą tego tv jest czerń, np w scenach z dużą ilością czerni wygasza się podświetlenie fald i czerń wygląda niemal jak na oledzie. W scenach z mniejszą ilością czerni jest trochę gorzej ale ciągle jest bardzo dobrze. Widać lekka poświatę przy jasnych obiektach na czarnym tle ale mi to nie przeszkadza. Jeśli obiekty na czarnym tle nie są jaskrawe poświaty tej niemal nie widać  Taki nu8000 niema podjazdu do tego Sony. Nu8000 3klasy słabszy telewizor

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też podszedł ten Soniacz, niestety cena jest za blisko oledów.. LG B8 właśnie u mnie został liderem. Sporo testów za mną i chyba to właśnie LG wygra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko pamiętaj że wypalanie to nie jest mit. Dobre jest to że LG "ponoć" uznaje gwarancję na wypalenie statyczne i wymienia matryce. Do tego jasność Sony 1100nitow do około 650nitow w oledzie to niemal dwa razy więcej, żadna czerń tego nie nadrobi. Powodzenia w zakupach 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem wszystko o wypaleniach itd...od lat mam tylko plazmy i mają się dobrze. Jedna ma już ponad 10 lat i nie była oszczędzana ;)...
Co do jasności Sony vs LG, widziałem jak działa wygaszanie w tym lcd i powiem, że słabo to wyglądało. Przy lcd trzeba naprawdę obniżyć oczekiwania. Poza tym po kilku latach oglądania obrazu na plaźmie, przejście do obozu lcd może nie wypaść tak jakbym sobie to wyobraził. Póki co czytam, oglądam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maderos napisał:

Poza tym po kilku latach oglądania obrazu na plaźmie, przejście do obozu lcd może nie wypaść tak jakbym sobie to wyobraził. Póki co czytam, oglądam...

A jaka to plazme przywolujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na spokojnie mozesz isc w cos pokroju xf90 , Q80 czy nawet gx830 (choc nie pod HDR) i zobaczysz jak technologia poszla naprzod, mysle ze sie zdziwisz jak wile mozna zyskac za stosunkowo rozsadne pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak pójdzie w oled to jeszcze bardziej  "zobaczy jak technologia poszla naprzod, mysle ze sie zdziwisz jak wile mozna zyskac za stosunkowo rozsadne pieniadze "  :)

no chyba że uważasz że xf9005 to taki mocarz że zamiata oledami podłogę i sony przez pomyłkę zbudowało swoją topową półkę tylko z oledów

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oglądam filmiki z vertical banding itd...na przykładzie LG B8 pokazane jest jak to tragicznie wygląda. Odpaliłem sporo materiału testowego na swoim Panasie i z ulgą zobaczyłem a właściwie nie zobaczyłem niczego co by mnie zmartwiło.
Ehh...jak nie banding w oledach to kiepskie wygaszanie w lcd...
Im więcej czytam i oglądam, tym bardziej się boję zmiany :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy, masz 14 dni na zmianę tv, trafić dobry panel to loteria choć w przypadku oledów problemów jest zdecydowanie mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, maderos napisał:

Im więcej czytam i oglądam, tym bardziej się boję zmiany :D.

Dlatego jedyne wyjście to poznać wady danego tv/technologii

kupić w sklepie ze zwrotem (ja kupiłem XF9005  w MM) gdzie nie robią problemów i przetestować samemu

ja miałem Kuro i ST60 i tylko oled daje mi to co miałem tylko w mega  lepszej jakości

niestety kąty w matrycach VA są tragiczne dla kogoś przyzwyczajonego do super kątów jakie dają plazmy

 mam nadzieję że te podwójne matryce w lcd wprowadzą do IPSów

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, klaus71 napisał:

niestety kąty w matrycach VA są tragiczne dla kogoś przyzwyczajonego do super kątów jakie dają plazmy

To jest bujda na kółkach !

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

To jest bujda na kółkach !

niestety fakty.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę bez przepychanek. Prawdą jest, że w tańszych modelach z matrycami va, kąty są słabe i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...