Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałem podbić stary wątek,ale z racji tego,że zmieniło się naprawdę dużo - zakładam nowy.  Czekam na BF - jak będą promocje to kupię, jak nie to chwilę po BF i tak kupuję,bo stary Samsung dogorywa. Jeśli chodzi o LCD to XF9005 nie ma konkurencji w budżecie do 4k, ale tutaj wchodzimy na grząski grunt,bo w przedziale 4,5-5k można dostać OLEDy od LG (C9 nawet się da w tych pieniądzach) i tu dochodzimy do sedna problemu - chciałbym TV jak najbardziej przyszłościowy - czyli np. z HDMI 2.1, o którym często się tutaj na forum wspomina - i tutaj XF9005 już  traci,bo nie ma(a planuję zakup PS5). Z innej bajki - ja naprawdę nie jestem "power userem" telewizorów - ot, mam Samsunga F6320 i TCL S7806 i w sumie oba są spoko (to pokazuje jak bardzo się nie znam :P) - na TV leci netflix,hbo go, jest podpięte PS4 i będzie Switch,a poźniej jak wspomniałem PS5,które w sumie jest wielką niewiadomą i nie wiadomo czy te HDMI 2.1 wykorzysta - takie trochę wróżenie z fusów, ale co zrobić.

W marketach jak widzę OLEDy to kopara opada, ale boję się tych wszystkich wypaleń,powidoków itp. i mimo,że ludzie piszą,że to przeszłość,to zdarzają się tacy,którzy pokazują,że jednak nie bardzo. I z tego też względu jeśli OLED to skłaniam się ku LG,bo chyba jako jedyni nie robią problemów gwarancyjnych.

I pytanie do Was - jakie 55 cali do 5K wybrać - chcę kupić najlepszy produkt cena/jakość w założonym budżecie  (zawsze tak robię i zawsze mam podobne problemy i ciągle marudzę ;))? Przejmować się brakiem HDMI 2.1 w Sony i go odpuścić czy może nie ma się co przejmować, dorzucać kolejny tysiąc do OLEDa i cieszyć się względnym spokojem kupując XF? Albo jest jeszcze jakiś inny LCD w tych pieniądzach,na którego warto zwrócić uwagę? No i najbardziej nurtujące mnie pytanie - czy jeśli zdarzy się,że na BF Sony XF zejdzie z ceną poniżej 5k za 65 cali to iść w rozmiar czy nadal lepiej brać 55 cali OLEDa?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największa praktyczna zaleta HDMI 2.1 to VRR - xbox juz niby supportuje to z bugami - więc jak najbardziej może się przydac no chyba że PS5 tego nie będzie supportować

jak takie lcd co masz ci starczały to xf9005 przy nich to petarda

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, klaus71 napisał:

największa praktyczna zaleta HDMI 2.1 to VRR - xbox juz niby supportuje to z bugami - więc jak najbardziej może się przydac no chyba że PS5 tego nie będzie supportować

jak takie lcd co masz ci starczały to xf9005 przy nich to petarda

No właśnie - czytając https://hdtvpolska.com/jaki-telewizor-na-przyszlosc-pod-nowe-ps5-i-xbox-scarlet/?showfull=1

wychodzi,że C9 albo Q90 (kosmiczne ceny) jeśli ma być przyszłościowy. A skoro moje dotychczasowe TV  mi pasują, to pytanie brzmi - czy XF to nie będzie przerost formy nad treścią jeśli nie wybiorę C9? I tak nie wyciągnę/nie docenię jakości obrazu i można kupić TV tańszy,bo też spełni moje oczekiwania (choć w poprzednim wątku pisałem,że ma być najlepszy obraz w klasie, to po dłuższym zastanowieniu chyba tego i tak nie docenię)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z OLED-em przede wszystkim zastanów się, czy nie jesteś w grupie ryzyka (TV informacyjna 24/7, tysiąc godzin w jednej grze, podłączenie na stałe do komputera jako monitor) - jeśli planujesz regularnie robić coś z tej listy to lepiej nie. A różnicę jakości (czy to do lepszego LCD czy OLED-a) docenisz na pewno, pytanie ile chcesz inwestować.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, raus napisał:

Z OLED-em przede wszystkim zastanów się, czy nie jesteś w grupie ryzyka (TV informacyjna 24/7, tysiąc godzin w jednej grze, podłączenie na stałe do komputera jako monitor) - jeśli planujesz regularnie robić coś z tej listy to lepiej nie. A różnicę jakości (czy to do lepszego LCD czy OLED-a) docenisz na pewno, pytanie ile chcesz inwestować.

Polecam QLE90 SAMSUNGA zapewniam ze róznica w jakości obrazu labolatoryjna, teraz nawet staniały

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, raus napisał:

Z OLED-em przede wszystkim zastanów się, czy nie jesteś w grupie ryzyka (TV informacyjna 24/7, tysiąc godzin w jednej grze, podłączenie na stałe do komputera jako monitor) - jeśli planujesz regularnie robić coś z tej listy to lepiej nie. A różnicę jakości (czy to do lepszego LCD czy OLED-a) docenisz na pewno, pytanie ile chcesz inwestować.

 

Jestem i nie jestem w tej grupie ryzyka - ja nie,moja żona tak - zdarza jej się zasnąć "na Netflixie" i o 6 rano budzę się oglądając piękną planszę pytającą czy dalej oglądam - musiałbym nauczyć ją używać czasowego wyłączenia. Inwestować chcę +/- maksymalnie 5 tysięcy - ale to raczej w OLEDa albo 65 calowego LCD ze 120hz matrycą - wiadomo - im mniej tym lepiej. Dlatego tak naprawdę w grze zostały XF i Oledy,bo Samsung do mnie nie przemawia (chyba,że NU80x2,który jest nie do zdobycia) - no chyba,że któryś Qled może konkurować z XF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, dawidos160 napisał:

zdarza jej się zasnąć "na Netflixie" i o 6 rano budzę się oglądając piękną planszę pytającą czy dalej oglądam

Pytanie czy aplikacja na oledach nie jest na tyle sprytna żeby w tym momencie odpalić wygaszacz ekranu. Odtwarzacz plików chwilę po zapauzowaniu odpala "wygaszacz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy aplikacja na oledach nie jest na tyle sprytna żeby w tym momencie odpalić wygaszacz ekranu. Odtwarzacz plików chwilę po zapauzowaniu odpala "wygaszacz"

Na Panasonicu FX800 w takiej sytuacji po chwili odpala się wygaszacz ekranu, a po jeszcze dłuższym czasie "bezczynności" telewizor sam się wyłącza. Nie wiem jak na LG, ale podejrzewam, że podobnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2019 o 20:27, dawidos160 napisał:

 

Jestem i nie jestem w tej grupie ryzyka - ja nie,moja żona tak - zdarza jej się zasnąć "na Netflixie" i o 6 rano budzę się oglądając piękną planszę pytającą czy dalej oglądam - musiałbym nauczyć ją używać czasowego wyłączenia. Inwestować chcę +/- maksymalnie 5 tysięcy - ale to raczej w OLEDa albo 65 calowego LCD ze 120hz matrycą - wiadomo - im mniej tym lepiej. Dlatego tak naprawdę w grze zostały XF i Oledy,bo Samsung do mnie nie przemawia (chyba,że NU80x2,który jest nie do zdobycia) - no chyba,że któryś Qled może konkurować z XF?

Z XF smiało może konkurować QLED90R , niemal idealne katy wspaniała czerń, brak odbić, kto nie jest posiadaczem QLED 90R nie lepiej nie zabiera głosu, ja miałem Oled a teraz mam Qled i zapewniam że nic nie straciłem poza obawami o wypalenia

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wiesio napisał:

Z XF smiało może konkurować QLED90R , niemal idealne katy wspaniała czerń, brak odbić, kto nie jest posiadaczem QLED 90R nie lepiej nie zabiera głosu, ja miałem Oled a teraz mam Qled i zapewniam że nic nie straciłem poza obawami o wypalenia

Tylko 55Q90R to koszt 65 calowego OLEDa...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakichś 2 miesięcy jestem posiadaczem lg oled b8 55 cali.Głównie na nim gram na ps4 i to sporo,bo zdążyłem już przejść Days Gone,które mi zajeło 50h,Darksiders 3 też praktycznie tyle samo, Ark survival evolved  w,którym spędziłem około 100h,beta call of duty oraz Ghost Reacon Breakpoint razem jakieś 30 h,Mirror Edge Catalist  kilkanaście  godzin no i teraz jestem w trakcie przechodzenia Death Stranding 60h.Powiem tylko tyle nie zauważyłem na matrycy nawet najmniejszego powidoczka,a co dopiero wspominać o jakimś wypaleniu. Sprawdzam to dosyć często także moim zdaniem nie ma co się  przejmować takimi rzeczami,bo wygląda na to , że lg ma naprawdę dobre zabezpieczenia przeciw wypalaniom.Tak w ogóle to wcześniej przez 10 lat miałem plazmę Panasonica z której byłem mega zadowolony i żadnych wypaleń na niej nie miałem z tego właśnie powodu wybrałem oleda zamiast leda.Ponoć Oled ma obraz jak w plaźmie plus do tego mega czerń,ale nie do końca się  tym zgadzam,bo moim zdaniem oled ma obraz bardziej tak pomiędzy plazmą a ledem😅Ogólnie niby wszystko ok ale cały czas mi coś w tym obrazie nie do końca pasuje plus do tego mam kilka problemów problemów których jeszcze nie rozwiązałem..😉Tak czy siak jeżeli podoba Ci się obraz w Oledzie to moim zdaniem nie powinieneś się bać wypaleń..😊 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to przypadek i zwykle czepianie sie bo powyzsze wcale nie wyglada jak reklama  :D

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Xisiek napisał:

Pewnie to przypadek i zwykle czepianie sie bo powyzsze wcale nie wyglada jak reklama  :D

Reklama?😂przecież napisałem, że mam z tym tv kilka nie rozwiązanych problemów o,których celowo się nie rozpisywałem w tym wątku , żeby nie zaśmiecać.. Gdybym go reklamował to napewno nie pisałbym,o żadnych problemach😅 

O sorki myślałem, że to do mnie😅

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...