Skocz do zawartości
MichałS

Który model wybrać ????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Chciałem zakupić nowy TV do salonu budżet i preferencje są już określone pozostał tylko wybór pomiędzy 

- Philips 65PUS7304/12

- Sony 65XG8086

- LG 65M8200 

Ceny podobne od 3600-3999 i mam dylemat, prośba o info czy jest pomiędzy nimi jakaś mega różnica jeśli chodzi o funkcjonalność. TV do normalnego korzystania dla rodziny, nie oczekuje wodotrysków znając przeznaczony budżet maks 4000PLN i nic więcej bardziej skłaniam się do mniej :). 

 

Prośba o jakieś opinie. Większość opinii już znam i każdy mode ma swoich zwolenników i przeciwników. 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  na wprost TV ale są rolety w oknie 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 42 stary 10 letni LCD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Canal+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? informacje, seriale, filmy, sport 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak  
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczory
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie mam zdania
19. Preferencje co do marki ? nie ma ewentualnie Sony, Philips , LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000PLN maks

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? ewentualnie  tak 
 

Edytowane przez MichałS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczy na trwałość to Sony, jeśli na pierwsze dobre wrażenie to Philips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu i moim zdaniem najlepsza trwałość będzie w sony, na drugim miejscu philips, który będzie bardziej "bajerancki" (ambilight) i na końcu LG, który niczym się nie wyróżnia, no może oprócz fajnie wyglądającego i działającego smarta.

Jedno spostrzeżenie co do Twoich wymagań - jeśli ogląda się u Ciebie głównie na wprost, to ciekawi mnie, czemu wybrałeś sobie same modele na matrycach IPS?

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś do 4000PLN w 65 calach te modele w tym się mieszczą i są na IPS a masz jakieś VA do porównania w podobnych pieniądzach ??  Zakładam z góry że budżetu nie wyciągnę wyżej bo nie chcę. Wiem że mogę dołożyć 300 , 5000, 1000  i mieć nie wiadomo co ale chcę TV który będzie służył do filmów Netflixa, HBO Go i czasem jakiegoś meczu jak młody będzie chciał oglądać na większym ekranie. 

 

Mam tylko pytanie , wczoraj w MM i EURo porównałem Philipsa i Sony i na tym pierwszym strasznie źle wypada biel jest szara a ekran wyraźnie ciemniejszy. Macie takie doświadczenie bo nie zakładam że oba sklepy nastawione są na Sony i wszędzie podkręcili ich matryce żeby były ładniejsze. poniżej zdjęcie z kom i mimo,że nie nie jest super wyraźne różnice widać ?? 

IMG_20191113_191203.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...