Skocz do zawartości
Maciej Koper

Telewizor TCL EC78 | TEST | Kandydat na lidera 55 cali do 3000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizor TCL EC78 | TEST | Kandydat na lidera 55 cali do 3000 zł?

Przełom sezonu 19/20 oznacza między innymi, premierę nowych telewizorów marki TCL, które co roku są świetną propozycją w przystępnej półce cenowej. Tak oto do naszej redakcji zawitał model EC78 w rozmiarze 55" (dostępna jest także wersja 65"), czyli następca popularnego DC760

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tegorocznym Audio Show, oglądałem te TCL-e i na kolana mnie nie rzuciło. Przeczytałem ten test, odczucia dalej mam podobne.

 

Co mi sie podobało i dla kogo jest ten TV ???

Zdecydowanie dla graczy. I to w tym segmencie Chińczycy powinni szukać klienta i tam adresować swój marketing. Tak niskie input lagi tam powinny zostać docenione i wykorzystane. Niewątpliwą zaletą jest obsługa HDR10, HDR10+ i DV.

 

Co mi się nie podobało i dla kogo nie jest ten TV?

Wszystko inne. Matryca 60Hz. I co z tego, że upłynniacz? Wreszcie bo rok temu go nie było. Fatalne, nierównomierne podświetlenie matrycy bo to co napisano krawędziowiec ale ... słaby. Słaby kontrast i co za tym idzie słaba czerń, wystarczy włączyć go w ciemnym pomieszczeniu. Brak obsługi 4:4:4. Słabiutki HDR, praktycznie na granicy percepcji. Maciej ma rację, obraz z HDR w szerokiej palecie i 4K będzie wyglądał lepiej niż fullHD SDR ale chyba nie o to chodzi. Dla kinomaniaka liczy się "najlepszy" obraz a nie tylko na granicy. Od początku twierdzę, że Android w TV to porażka. A tu jeszcze w wydaniu chińskim czyli bez obsługi VP9 ver.2 czyli brak HDR na YT. Pytanie jak będzie ze stabilnością tego Androida ... pamiętając kłopoty SONY i Philipsa.

 

Niestety to dalej zdychająca technologia czyli LCD i nic tego nie zmieni. I ten telewizor to znakomicie pokazuje. Napchano weń jedynie najnowsze formaty, Androida ale ... core pozostaje ten sam ... stary 60Hz-owy TV. Takie coś było dopuszczalne 10 lat temu ale nie dziś. To moje zdanie.

Może jest i tanio ale "nieznana" w Polsce marka, nie wiadomo jaki serwis, jakie choroby wieku dziecięcego oraz słaba jakość obrazu mówią mi: poczekaj i obserwuj. Natomiast gracze powinni się nad nim poważnie zastanowić.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto? W tej cenie jest samsung q60 i na razie jest moim faworytem, ale jakoś android bardziej mnie kusi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, staineer napisał:

Warto? W tej cenie jest samsung q60 i na razie jest moim faworytem, ale jakoś android bardziej mnie kusi :)

Sam miałem dylemat, czy TCL czy Samsung, ale jednak mój wybór padnie na TCL-a. Dobra jakość, firma się rozwija w PL coraz mocniej no i cena też gra dużą rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o samsungu Q60R - tylko z tego co mi wiadomo tam brak Dolby Atmos / Dolby Vision a także jakiegokolwiek DTS...

 

Wiem - mogę się posiłkować zewnętrznym odtwarzaczem - ale chciałbym TV który po podłączeniu dysku z filmami mkv poda przez HDMI (ARC) dźwięk DTS X / Dolby ATMOS bezpośrednio do amplitunera... i sam TV skorzysta przy okazji z Dolby Vision jeżeli takowe dane będą w pliku. Tego Q60R chyba nie potrafi (i wyższe serie chyba też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie tak samo. Panasonic ma dodatkowo wsparcie dla HDR10+. I oczywiście perfekcyjnie obsługuje Dolby Vision. Ale TCL też robi to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem na tegorocznym Audio Show, oglądałem te TCL-e i na kolana mnie nie rzuciło. Przeczytałem ten test, odczucia dalej mam podobne.
 
Co mi sie podobało i dla kogo jest ten TV ???
Zdecydowanie dla graczy. I to w tym segmencie Chińczycy powinni szukać klienta i tam adresować swój marketing. Tak niskie input lagi tam powinny zostać docenione i wykorzystane. Niewątpliwą zaletą jest obsługa HDR10, HDR10+ i DV.
 
Co mi się nie podobało i dla kogo nie jest ten TV?
Wszystko inne. Matryca 60Hz. I co z tego, że upłynniacz? Wreszcie bo rok temu go nie było. Fatalne, nierównomierne podświetlenie matrycy bo to co napisano krawędziowiec ale ... słaby. Słaby kontrast i co za tym idzie słaba czerń, wystarczy włączyć go w ciemnym pomieszczeniu. Brak obsługi 4:4:4. Słabiutki HDR, praktycznie na granicy percepcji. Maciej ma rację, obraz z HDR w szerokiej palecie i 4K będzie wyglądał lepiej niż fullHD SDR ale chyba nie o to chodzi. Dla kinomaniaka liczy się "najlepszy" obraz a nie tylko na granicy. Od początku twierdzę, że Android w TV to porażka. A tu jeszcze w wydaniu chińskim czyli bez obsługi VP9 ver.2 czyli brak HDR na YT. Pytanie jak będzie ze stabilnością tego Androida ... pamiętając kłopoty SONY i Philipsa.
 
Niestety to dalej zdychająca technologia czyli LCD i nic tego nie zmieni. I ten telewizor to znakomicie pokazuje. Napchano weń jedynie najnowsze formaty, Androida ale ... core pozostaje ten sam ... stary 60Hz-owy TV. Takie coś było dopuszczalne 10 lat temu ale nie dziś. To moje zdanie.
Może jest i tanio ale "nieznana" w Polsce marka, nie wiadomo jaki serwis, jakie choroby wieku dziecięcego oraz słaba jakość obrazu mówią mi: poczekaj i obserwuj. Natomiast gracze powinni się nad nim poważnie zastanowić.
 
Pozdro





Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Przepraszam ,nie dołączyłem swojego tekstu, ale mam zapytanie czy Twoje wątpliwości dotyczą tego produktu czy raczej technologi LCD. Ja bardziej skupiłbym się na dalszych produktach firmy, gdyż czekamy na X 10. Jeżeli miałeś go okazję zobaczyć to podziel się opinią


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...