Skocz do zawartości
Jakubeq

Qled vs Nano Cell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Im więcej szukam tym mam większy mętlik w głowie. Chcę TV 55 cali, ale sam nie wiem czy to ma być LG czy Samsung, a może Philips? Sony raczej odpada, bo kolega ma jakiś wyższy model i nie podoba mi się kolorystyka. 

Kolega ma Samsunga 55 NU8002 i powiem tak, na yt, netflix kolory są ciekawe, ale oglądając tv z satelity kolor skóry jest taki dziwny. Czerń wiadomo super. Ale mam wrażenie, że ten obraz jest taki jak odbitki matowe. Ładny, ale brakuje tej magi;) 

Ja mam LG i kolory sa bardzo naturalne, ale mają to coś i ti jakbym oglądał odbitki na papierze błyszczącym. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi? 

Na pewno petarda jest OLED Lg, ale nie chce tyle kasy wydawać, a po 2 boję się oleda;p

Czy biorąc qled uzyskam podobny obraz do oled? Chodzi mi o ten efekty jakby bluszczenia matrycy? Ze ten Obraz wygląda tak jakby chciał wyjść z TV;) 

Wybierając LG nano cell już się tam pogubiłem z tymi modelami, podświetleniami krawędziowe, tylne itp itd i już sam nie wiem które jest najlepsze? Podobno seria SM8600 ma krawędziowe i lepsze było w SK8100? To prawda? 

Jest też jakieś Nano Black ale to chyba tylko 2 modele maja i cena kosmos. 

Wybierając LG który model ma najlepszą czerń? 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Z reguły 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - prawy bok kanapy jest na wprost z TV więc siedząc na środku lub po lewej stronie kanapy będzie minimalnie od boku. Kanpa ma szerokość 230cm.nie wiem jakie kąty maja VA
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej stać, ale może wisieć - jakie to ma znaczenie? 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Jak patrzę na TV to okna są s prawej strony od zachodu, ale mam też 2 okna za sobą (nie jest problemem zasunąć rolete zewnętrzna) 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 50LF652V
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Obraz petarda ;)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Orange, netflix, yt
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Logitech z5500, konsola xbox(ale nie jestem jakimś graczem więc tym się nie kierować) 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 

Chyba błyszcząca? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 

Filmy, seriale i to co akurat leci w TV
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Z przeglądarki nie 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola raz na kilka miesięcy ;)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? I tak i tak 
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500-3000 rozum mówi żeby tyle;) 

Ale może też 3500 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...