Skocz do zawartości
Liter 1979

Philips 70 pus 7304 - dobry wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Mam pytania odnośnie Philips 70 pus 7304. Poważnie rozważam jego zakup, ale jednocześnie mam sporo wątpliwości. W sieci sporo narzekań m.in. na tzw. kurz na matrycy - która zresztą nie wiadomo jaka jest w poszczególnych egzemplarzach, czyli loteria,  no i do tego serwis gwarancyjny  i ogólnie średnią jakość obrazu jeśli nie wykonamy profesjonalnej kalibracji. Zastanawia mnie również sprawa tych 50 Hz - czy naprawdę ma to takie znaczenie ? Tv służyłby głównie do oglądania filmów z Oppo 203 (ja),  programy telewizyjne z modułu CP (żona) i tzw. niedzielne granie na Xbox one (córka) Inna sprawa że chyba w tym rozmiarze i w tych finansach nie znajdę nic co ma 100 Hz?  No i kolejna sprawa - Onkyo Tx Rz 800 - czy ten amplituner przepuści wszystkie Hdr-y  itd,  czy będę musiał myśleć o nowym piecu? Obecnie mam Samsunga 55 h7000 i liczę na to że obraz na Philipsie pomimo tych 50 Hz będzie zdecydowanie lepszy - czy mam rację ? 

Bardzo proszę o wasze zdanie w temacie, szczególnie jeśli chodzi o odświeżanie ekranu... Z góry dziękuje!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2019 o 20:42, Liter 1979 napisał:

Witam szanownych forumowiczów. Mam pytania odnośnie Philips 70 pus 7304. Poważnie rozważam jego zakup, ale jednocześnie mam sporo wątpliwości. W sieci sporo narzekań m.in. na tzw. kurz na matrycy - która zresztą nie wiadomo jaka jest w poszczególnych egzemplarzach, czyli loteria,  no i do tego serwis gwarancyjny  i ogólnie średnią jakość obrazu jeśli nie wykonamy profesjonalnej kalibracji. Zastanawia mnie również sprawa tych 50 Hz - czy naprawdę ma to takie znaczenie ? Tv służyłby głównie do oglądania filmów z Oppo 203 (ja),  programy telewizyjne z modułu CP (żona) i tzw. niedzielne granie na Xbox one (córka) Inna sprawa że chyba w tym rozmiarze i w tych finansach nie znajdę nic co ma 100 Hz?  No i kolejna sprawa - Onkyo Tx Rz 800 - czy ten amplituner przepuści wszystkie Hdr-y  itd,  czy będę musiał myśleć o nowym piecu? Obecnie mam Samsunga 55 h7000 i liczę na to że obraz na Philipsie pomimo tych 50 Hz będzie zdecydowanie lepszy - czy mam rację ? 

Bardzo proszę o wasze zdanie w temacie, szczególnie jeśli chodzi o odświeżanie ekranu... Z góry dziękuje!!! 

120 Hz ma znaczenie jeżeli oglądasz sport. Dla Twoich potrzeb 60 Hz TV spokojnie wystarczy. Ale serio odpuść sobie markę Philips. To nie jest ten stary holenderski Philips co kiedyś. Chińska firma TP Vision wykupiła prawa do marki Philips w telewizorach i je od paru lat produkuje. Sam sprzęt nie jest zły, ale oprogramowanie woła o pomstę do nieba. A ponieważ telewizor to w dzisiejszych czasach komputer z własnym systemem operacyjnym, nie można o tym myśleć w kategoriach: nie potrzebuję bajerów, bo będę oglądał tylko Bluray'e więc mnie błędy nie dotyczą. Dotyczą, bo dotykają funkcji tak podstawowych jak zapamiętywanie ustawień obrazu, obsługi pilota, samego uruchamiania TV itp. Z tym wszystkim co wymieniłem Philips miał/ma problemy. 

Z budżetem około 6 tys, ja na Twoim miejscu postawiłbym na innego konia. Raczej szedłbym w 65 cali, ale lepszej jakości. Masz 55 cali, przesiadka na 65 da Ci zauważalną różnicę. 

Za taką kwotę możesz mieć świetny i polecany model Sony XF9005:

https://www.ceneo.pl/60358019

albo Samsunga Q70RA:

https://www.ceneo.pl/77408793#tag=familyTiles

Możesz też poczekać do końca roku aż OLEDy stanieją i 65 cali będziesz mógł kupić za około 6 tys. Od Philipsa trzymaj się z daleka, wiem co mówię bo miałem to dziadostwo przez 1.5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...