Skocz do zawartości
  • 0
Johnnyjonjc

Oled b7 problem z "rozrywaniem" obrazu

Pytanie

Cześć Wszystkim. Pojawił się pewien problem z moim oledem. Zaważyłem, że jeśli mam podłączone coś pod hdmi, to mam efekt rozrywania obrazu, który występuje w odstępach 1-5 minut. Pierw myślałem, że wina leży po stronie konsoli, więc zareklamowałem ją. Niestety już wiem, że niepotrzebnie, bo w miedzy czasie kupiłem drugą konsole, innego producenta i problem cały czas występuje. Zdaję sobie sprawę, że upłynniacz daje pewne artefakty, ale wcześniej nie były widoczne w taki sposób. Owszem, zdarzy się artefakty, ale występowały na małych, z reguły lustrzanych obiektach i były to typowe artefakty dla upłynniacza, natomiast teraz dzieje się, co nigdy wcześniej się nie działo, czyli właśnie rozrywanie obrazu. W linku poniżej nagrałem film jak to wygląda. Dodam, że nic nie grzebałem w ustawieniach, wszystkie były ustawione tak samo, zanim zauważyłem problem. Jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie, to proszę o pomoc. Z góry dzięki

 

Edytowane przez Johnnyjonjc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
33 minuty temu, klaus71 napisał:

może kabel jakiś trefny? albo jakiś niskiej jakości?

Nie, właśnie mialem oryginalny z pleya, poza tym mam jeszcze jeden kabel, który na innym sprzęcie działa ok. Kolejna sprawa, to fakt, że bez uplyniacza problem znika, więc coś niedobrego dzieje się z moim tv, albo może aktualizacja któraś coś popsuła? Nie mam pojęcia, bo wcześniej było ok przez ponad rok. Sorki że piszę z innego konta, ale teraz zauważyłem że jestem zalogowany na drugim :)

Edytowane przez danonek112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no to może reset w tv do ustawień fabrycznych? moze po jakimś updacie firmware cos sie poknociło

 

jeszcze jedno mi przychodzi - jak można zmień w konsoli ilość FPSów z 50 na 60 lub odwrotnie

w przeszłości miałem tak że np upłynniacz panasa w plazmach  działał lepiej w trybie 60fps

w LG może być też tak albo odwrotnie bo np. nie wyrabia się przy 60 i będzie działał lepiej przy 50

choć stawiałbym na lepsze działanie w trybie 60fps bo to rynek priorytetowy dla każdego producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
53 minuty temu, klaus71 napisał:

no to może reset w tv do ustawień fabrycznych? moze po jakimś updacie firmware cos sie poknociło

 

jeszcze jedno mi przychodzi - jak można zmień w konsoli ilość FPSów z 50 na 60 lub odwrotnie

w przeszłości miałem tak że np upłynniacz panasa w plazmach  działał lepiej w trybie 60fps

w LG może być też tak albo odwrotnie bo np. nie wyrabia się przy 60 i będzie działał lepiej przy 50

choć stawiałbym na lepsze działanie w trybie 60fps bo to rynek priorytetowy dla każdego producenta

Raczej to nie jest wina ustawień samej konsoli, bo teraz kupiłem nintendo switch i efekt jest ten sam co w przypadku ps4 pro. Ale spróbuję przywrócić do ustawień fabrycznych. Jeśli to nie przyniesie skutku, to reklamować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pewnie pozostaje reklamacja - ja bym pokombinował jeszcze wypuszczając sygnał o różnej rozdzielczości z ps4pro - czy jest różnica między fullhd, 4k i jakimiś tam trybami rgb/yuv

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

pewnie pozostaje reklamacja - ja bym pokombinował jeszcze wypuszczając sygnał o różnej rozdzielczości z ps4pro - czy jest różnica między fullhd, 4k i jakimiś tam trybami rgb/yuv

 

Tylko to takie trochę kombinowanie na siłę. Nie chcę się bawić w takie kompromisy. Przywrócę ustawienia fabryczne i zobaczę jaki będzie efekt. Dzięki za poradę Klaus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
12 minut temu, Johnnyjonjc napisał:

Tylko to takie trochę kombinowanie na siłę.

kombinowanie jest potrzebne bo jak zdiagnozujesz że coś się sypie w okreslonych warunkach to łatwiej z reklamacją.

serwisy często nie widzą oczywistych problemów i zrzucą to na wadliwe działanie konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...