Skocz do zawartości
Szafa88

Tv 65 cali do 7500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,3-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Częściej na wprost, przy większej liczbie osób pod skosem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od południa okno dachowe (praktycznie cały czas zasłonięte) i od zachodu. Telewizor stoi od zachodu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung ue55mu7072
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobry obraz i widowiskowy hdr, a także niski input lag
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k i hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox one x i rzadko PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Różnie od 0 do nawet 100%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami, w dzień zdarza mi się tylko w niedzielę 
17. Preferencje co do wielkości? 65 ale nie wiem czy to nie za dużo przy takiej odległości i telewizor wszedł by na styk ze względu na skos dachu
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Clouding
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Zmieniam swój stary telewizor ze względu na olbrzymi clouding i ze względu na rozmiar. Na początku po przesiadcce z 42 calowca, 55 cali wydawało się olbrzymie, a teraz wydaje się, że telewizor mógłby być większy. Telewizor służy mi do grania na xboxie i głównie do serwisów VOD: Netflix, HBO GO, Amazon. Dużo oglądam też F1 na Elevenie. 

Zależy mi na jakości obrazu (w tym HDR) , kontraście i równomiernym podświetleniu. Pasowałoby, żeby telewizor nieźle współgrał z nową generacją konsol. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może Sony 65xf9005? Też niezły telewizor, a jest kupe tańszy.

Jak to jest z tymi OLEDami? Jest dużo ryzyko wypalenia? Serwisów informacyjnych nie oglądam, głównie to seriale z netflixa, od czasu do czasu film, więc tu raczej wiele statycznego obrazu nie ma. Jedynie w grach są statyczne elementy, które może się zdażyć wyświetlać przez kilka godzin. Czasami zdaży się podpiąć PC na impreze na kilka godzin, ale to kilkanaście razy w roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim trybie oglądania, możesz spokojnie celować w oleda. Bez obaw.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Nurnik napisał:

Przy takim trybie oglądania, możesz spokojnie celować w oleda. Bez obaw.

Myślałem o LG OLED 65C9. Aktualnie jest za 8200 i mam nadzieję, że na czarny piątek zejdzie w okolice 7500 zł. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Szafa88 napisał:

Myślałem o LG OLED 65C9. Aktualnie jest za 8200 i mam nadzieję, że na czarny piątek zejdzie w okolice 7500 zł. 

Wątpie. 7500 to będzie cena po nowym roku. Na allegro nie spadnie myśle wiecej jak do tych 8 tysiecy. A w elektromarketach będzie za 8500-9000 do wyrwania w Czarny Piątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam telewizor 55 cali i wydaje mi się, że jest lekko za mały. Kanapa jest około 2.3, 2.4 m od telewizora. Czy jest sens inwestować w 65 cali? Ze względu na skos w dachu 65 cali wejdzie, ale nie obejdzie się bez kombinacji i za dużo luzu nie zostanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie mam telewizor 55 cali i wydaje mi się, że jest lekko za mały. Kanapa jest około 2.3, 2.4 m od telewizora. Czy jest sens inwestować w 65 cali? Ze względu na skos w dachu 65 cali wejdzie, ale nie obejdzie się bez kombinacji i za dużo luzu nie zostanie. 


telewizora z niskiej półki na taką odległość bym nie brał, ale dobry telewizor z porządnym procesorem do przetwarzania obrazu będzie spoko.

Napisane Tablet Z.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto posiada 65 calowy model LG C9 może podać szerokość podstawy telewizora? Bo mam metrową szafke rtv i nie wiem czy się zmieści czy podstawa będzie wystawać. 

Szukałem informacji na internecie, ale znalazłem tylko szerokość samego telewizora. Nigdzie nie znalazłem szerokości podstawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kakarotosongo napisał:

Jak do czasu mojego powrotu z pracy nikt nie odpisze, to zmierze podstawę.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki wielkie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem anty oled Bo z nimi to jest jak z seksem na pierwszej randce bez gumy możesz po czasie być zadowolony albo zostać  z problemem

Edytowane przez reek
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 4
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 'kontakt' z oledem to nie jest jednorazowy więc jest lepsza analogia

o ładnej i brzydkiej żonie - co lepsze  :)

tort z kolegami czy 'zakalec' samemu

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zakładam, że jeśli powidoki w recenzji LG C7 na rtings były widoczne:

c7-retention-1-large.jpg

A w recenzji LG C9 są niewidoczne:

c9-retention-1-large.jpg

To oznacza to, że LG lepiej rozwineło system kompensacji i C9 będzie ciężej wypalić niż C7? 

Aktualnie testy wypalania przeprowadzane są u nich na C7. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie boisz się ekspozycyjnej sztuki to tu masz najbardziej spektakularny HDR w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kurde nie wiem. Tyle tutaj osób pisze o wypaleniach. Czy rzeczywiście jest to częsty problem? Czy przy moim użytkowaniu czyli nie oglądaniu kanałów informacyjnych i głównie korzystaniu z usług streamingowych, a także streamowaniu z telefonu (mogą być statyczne loga) i graniu kilku/kilkunastu godzin na konsoli w tygodniu (mogą się zdarzyć dłuższe sesje w niedziele) jestem w grupie ryzyka? Czy przy takim użytkowaniu jest ro rączej mało prawdopodobne? 

Czy lepiej kupić Samsunga 65q85r albo q80r i spać spokojnie? Na samsunga 65q80r jest całkiem fajna promocja w neonet. Jest za 7390 złotych plus bon rabatowy 70 zł za każde wydane 500 zł. Czyli prawie 1000 zł bonu, za który moge kupić np. Soundbar. 

Czy jednak lepiej czekać na Lg 65c9, o którym od samego początku myślę? Aktualnie jest na ceneo na różnych portalach i na allegro poniżej 8000 zł i licze, że w czarny piątek zejdzie do tych 7500 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spać spokojnie nigdy nie będziesz jeżeli tak podejdziesz do tematu. Nie ma znaczenia w jakiej technologii kupisz telewizor: każdy może się popsuć, mieć wypalony pixel, kiepskie podświetlenie itd itd itd. Gwarancję masz. A po gwarancji jak się coś popsuje to niestety już sprawa losowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szafa88 napisał:

Już kurde nie wiem. Tyle tutaj osób pisze o wypaleniach. Czy rzeczywiście jest to częsty problem? Czy przy moim użytkowaniu czyli nie oglądaniu kanałów informacyjnych i głównie korzystaniu z usług streamingowych, a także streamowaniu z telefonu (mogą być statyczne loga) i graniu kilku/kilkunastu godzin na konsoli w tygodniu (mogą się zdarzyć dłuższe sesje w niedziele) jestem w grupie ryzyka? Czy przy takim użytkowaniu jest ro rączej mało prawdopodobne? 

Czy lepiej kupić Samsunga 65q85r albo q80r i spać spokojnie? Na samsunga 65q80r jest całkiem fajna promocja w neonet. Jest za 7390 złotych plus bon rabatowy 70 zł za każde wydane 500 zł. Czyli prawie 1000 zł bonu, za który moge kupić np. Soundbar. 

Czy jednak lepiej czekać na Lg 65c9, o którym od samego początku myślę? Aktualnie jest na ceneo na różnych portalach i na allegro poniżej 8000 zł i licze, że w czarny piątek zejdzie do tych 7500 zł. 

Zapomnij o 65C9 za takie pieniądze, oczywiście byłoby super, sam bym wtedy kupił.😁

Te Samsungi to bardzo fajne tv, osobiście gdybym był na Twoim miejscu to myślałbym nad rozbiciem świnki skarbonki i wzięciem 65q90r. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem, mam zapomnieć o c9 za takie pieniądze i mam rozbić świnke skarbonke, żeby dołożyć do 90r, który jest droższy od c9. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Szafa88 napisał:

Czegoś nie rozumiem, mam zapomnieć o c9 za takie pieniądze i mam rozbić świnke skarbonke, żeby dołożyć do 90r, który jest droższy od c9. 

Nie rozumiesz, bo @bcpl chyba nie widział OLEDa, więc zachwyca się słabiutkim LCD.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2019 o 09:21, Waldo94 napisał:

Wątpie. 7500 to będzie cena po nowym roku. Na allegro nie spadnie myśle wiecej jak do tych 8 tysiecy. A w elektromarketach będzie za 8500-9000 do wyrwania w Czarny Piątek.

W mediamatrix stoi na dzień dzisiejszy za 8100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Barnaba napisał:

Nie rozumiesz, bo @bcpl chyba nie widział OLEDa, więc zachwyca się słabiutkim LCD.

Mylisz się, widziałem oleda i to nim się zachwycam i to prawdopodobnie oled będzie moim następnym zakupem.

Cytat

Czegoś nie rozumiem, mam zapomnieć o c9 za takie pieniądze i mam rozbić świnke skarbonke, żeby dołożyć do 90r, który jest droższy od c9. 

Cytat

Już kurde nie wiem. Tyle tutaj osób pisze o wypaleniach. Czy rzeczywiście jest to częsty problem? Czy przy moim użytkowaniu czyli nie oglądaniu kanałów informacyjnych i głównie korzystaniu z usług streamingowych, a także streamowaniu z telefonu (mogą być statyczne loga) i graniu kilku/kilkunastu godzin na konsoli w tygodniu (mogą się zdarzyć dłuższe sesje w niedziele) jestem w grupie ryzyka? Czy przy takim użytkowaniu jest ro rączej mało prawdopodobne? 

Czy lepiej kupić Samsunga 65q85r albo q80r i spać spokojnie? Na samsunga 65q80r jest całkiem fajna promocja w neonet. Jest za 7390 złotych plus bon rabatowy 70 zł za każde wydane 500 zł. Czyli prawie 1000 zł bonu, za który moge kupić np. Soundbar. 

Jeżeli sposób użytkowania sprawia, że jesteś w grupie "zwiększonego ryzyka" na wypalenia to wolałbym dopłacić i wziąć najlepszego leda 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2019 o 08:58, Szafa88 napisał:

Czy może Sony 65xf9005? Też niezły telewizor, a jest kupe tańszy.

Jak to jest z tymi OLEDami? Jest dużo ryzyko wypalenia? Serwisów informacyjnych nie oglądam, głównie to seriale z netflixa, od czasu do czasu film, więc tu raczej wiele statycznego obrazu nie ma. Jedynie w grach są statyczne elementy, które może się zdażyć wyświetlać przez kilka godzin. Czasami zdaży się podpiąć PC na impreze na kilka godzin, ale to kilkanaście razy w roku. 

Jeśli naprawdę dużo grasz i dużo oglądasz F1, czyli naprawdę sporo statycznych, długotrwałych elementów to jakieś ryzyko jest. Musisz to sam ocenić. Wg mnie 2,3 (a nawet więcej) godziny wyświetlania dziennie tych samych elementów nie szkodzą matrycy OLED. Piszę to na podstawie ponad dwuletnich doświadczeń na B7 i oglądania na nim TVN24 i różnych programów z logami, a jeśli filmy, to też z logami. Czyli typowe "telewizyjne" użytkowanie ekranu, wiele godzin dziennie. U mnie brak jakichkolwiek wypaleń.

Ale ten sony kusi ceną. Co prawda w DE jest za 999 Euro ;)

W świetle tej propozycji daruj sobie samsungi, czy inne LED.

Żeby nie było - ja polecam zawsze OLED, a mam teraz 2 szt w użytkowaniu (miałem 3) :)

Edytowane przez Barnaba
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...