Skocz do zawartości
Kaziu7

TX-55FX550 - i cała seria FX550 - omijać wielkim łukiem

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim kupicie najtańszy TV Panasonica…

Od prawie 30 lat jestem fanem marki Panasonic ale to co przez kilka dni miałem w domu (TV o nazwie TX-55FX55E ) sprawiło, że muszę to napisać.

Pokusiłem się na atrakcyjną cenę, TV miał trafić do pokoju dziecięcego, początkowo zamówiłem model 49” ale przyszedł uszkodzony i sprzedawca zaproponował wersję 55”.

Pomijam jakość wykonania samego TV jak i dołączonej dokumentacji - dalece od tego do czego przez prawie 30 lat przyzwyczaił mnie Panasonic. Nawet kabel zasilający przymocowany na stałe do TV - to chyba jakiś żart.

Pierwsze uruchomienie i coż obraz nie zachwyca pomimo, że 4K HDR.

Włączyłem Netflix i moim oczom ukazało się menu, na którym grafika przypominała tą grafikę z gier na C64 np. grę Super Mario Bros. Zamiast grafiki przystosowanej do 4K otrzymujemy pikselowate napisy i miniaturki z filmami - porażka.

20 min walczyłem by dopasować ustawienia obrazu choć trochę dające satysfakcję z oglądania filmów czy bajek (TV kalibrowałem o ile tak to można nazwać do Panasonica 50EX700, który mam w domu)

Po podłączeniu TV w pokoju dziecięcym okazało się, że model FX550 nie posiada czasowego wyłącznika!!! Jak to - w domu mam 14” TV prawie sprzed 30 lat i taką opcje posiada a nowy Panasonic tego nie ma?

Nie będę już dolewał oliwy do ognia…

Na szczęście, dzięki uprzejmości Pani w sklepie udało mi się zwrócić TV z wymianą na prawdziwego Panasonica z serii GX810 wraz porządnie przygotowaną dokumentację papierową, osobnym kablem zasilania ;) i nawet kartę gwarancyjną znalazłem w dokumentach gdzie w FX550 nic takiego nie było.

Dziwię się, że Panasonic tak bardzo zniża się do takiego poziomu… tylko po to by rywalizować cenowo z konkurencją.

Może komuś wady FX550 nie będą przeszkadzały gdyż to jego pierwszy pseudo smart TV 4K po przesiadce z analogowego odbiornika i tak naprawdę nie wie co traci wydając swoje pieniądze na badziew.

Uważam, że telewizor z napisem Panasonic i symbolem TX-55FX550 to jeden wielki bubel, który nigdy nie powinien być sygnowany logiem Panasonic !!! To przeczy polityce firmy i niszczy jej reputację!

Nie piszę tego jako hejter a jako wieloletni fan i obrońca dobrego imienia marki Panasonic. Od 30 lat mam styczność z produktami Panasonic i Technics, na codzień pracuję na sprzęcie Panasonic a w swojej domowej kolekcji mam ponad 40 produktów Panasonic’a.

Tak więc drodzy marketingowcy w Panasonic Polska… nie niszczcie dobrego imienia marki Panasonic wprowadzając na rynek tanie buble.

Pozdrawiam

Kris

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Panasonic o którym wspominasz z nostalgią nie istnieje. Firma generalnie poszła we franczyzę i sprzęt LCD robią na u naszych południowych sąsiadów i w Turcji. Jedynie Oledy mają coś wspólnego z prawdziwym Panasonic. Firma rozwija segment B2B kosztem konsumenckiego. Niemniej nikt sprzętu nie rozdaje za darmo i należy spodziewać się solidnego wykonania od tej marki. Napisz jak Ci się sprzęt sprawuje Bo w tym roku nie doczekamy się recenzji z GX800.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2019 o 18:07, gregoma napisał:

Witaj Panasonic o którym wspominasz z nostalgią nie istnieje. Firma generalnie poszła we franczyzę i sprzęt LCD robią na u naszych południowych sąsiadów i w Turcji. Jedynie Oledy mają coś wspólnego z prawdziwym Panasonic. Firma rozwija segment B2B kosztem konsumenckiego. Niemniej nikt sprzętu nie rozdaje za darmo i należy spodziewać się solidnego wykonania od tej marki. Napisz jak Ci się sprzęt sprawuje Bo w tym roku nie doczekamy się recenzji z GX800.

Panasonic od dawien dawna produkuje swoje TV w Czechach, jeszcze TV CRT były tam produkowane. Nie wiem kto w Panasonic'u wpadł na pomysł by dawać logo na produkty z Turcji ale ta osoba już dawno powinna być zwolniona. :)

Odnośnie mojego 58GX810 to porównując do poprzednika, którego oglądałem przez 2.5 roku (50EX700) to jakość obrazu zdecydowanie lepsza. W nowym modelu są znacznie lepsze kąty widzenia pomimo, że też jest matryca VA. W EX700 denerwowało gdy na ciemnych scenach zamiast czerni pojawiała się poświata z podświetlania (takie nie do końca dopracowane było to podświetlanie). W GX810 taki efekt nie występuje i naprawdę jak na LEDa to bardzo ładnie ta czerń wygląda. 
Kolejnym zaskoczeniem dla mnie było to jak TV gra w dzień nawet przy pełnym słońcu obraz jest bardzo dobrze widoczny.
Obsługa i smartTV w porównaniu do EX700 - jednym słowem... poezja - wszystko płynnie działa, miejmy nadzieję, że Panasonic zapewni wsparcie dla nowych graczy na rynku VOD (Disney + i HBO MAX) i za rok nie trzeba będzie dokupować jakiegoś magicznego pudełka z Androidem ;) 

GX810 spełnia moje oczekiwania jako TV salonowego, nie widziałem sensu by wchodzić w OLED tym bardziej, że i tak zaszalałem... początkowo wybrałem tańszy TV 55FX550 do dziecięcego pokoju a skończyło się na dwa razy droższym do salonu :) Na OLED przyjdzie jeszcze czas :)

Pozdrawiam
Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kaziu7 napisał:

Panasonic od dawien dawna produkuje swoje TV w Czechach, jeszcze TV CRT były tam produkowane. Nie wiem kto w Panasonic'u wpadł na pomysł by dawać logo na produkty z Turcji ale ta osoba już dawno powinna być zwolniona. :)

Pozwól że i jak sie wypowiem. Panasonic z Turkami rozstał sie pare lat temu. W Europie sprzedaje już tak mało telewizorów że nie potrzebuje rozbijać portfolio modeli wyższych i budżetowych na dwie montownie. Turkom z Vestela podziekowali i obecnie cała montownia Panasonica na Europe jest skonsolidowana w Pilznie w Czechach. Co do ich modeli to na dzień dzisiejszy mogę polecić wyłącznie OLEDY, które są topowe w tym segmencie podobnie jak kiedyś ich plazmy. Lcd niestety odstają na tyle od modeli Sony i Samsunga że na dzień dzisiejszy nawet twój GX810 będzie niszowym wyborem mimo że to klasa średnia. Ostatni mocarny LCD od Panasa był DX900 i na tym poprzestali.

Edytowane przez Waldo94
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Waldo94 napisał:

Lcd niestety odstają na tyle od modeli Sony i Samsunga że na dzień dzisiejszy nawet twój GX810 będzie niszowym wyborem mimo że to klasa średnia. Ostatni mocarny LCD od Panasa był DX900 i na tym poprzestali.

Zależy kto jakie ma wymagania, wielu moich znajomych pokusiło się na SONY, Samsungi, LG, większość w ciągu ostatnich 2 lat musiała zmienić TV ze względu na awaryjność (nie mówię tu o topowych modelach ale o takich w przedziale cenowy 2500-4000 zł.

Dla mnie Panasonic to niezawodność... nie licząc modeli CRT i pierwszych LCDków, które po dziś dzień grają u rodzinki... to mi w domu pozostały ET60, EX700, GX810

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.11.2019 o 00:21, Kaziu7 napisał:

Zależy kto jakie ma wymagania, wielu moich znajomych pokusiło się na SONY, Samsungi, LG, większość w ciągu ostatnich 2 lat musiała zmienić TV ze względu na awaryjność (nie mówię tu o topowych modelach ale o takich w przedziale cenowy 2500-4000 zł.

Dla mnie Panasonic to niezawodność... nie licząc modeli CRT i pierwszych LCDków, które po dziś dzień grają u rodzinki... to mi w domu pozostały ET60, EX700, GX810

Ja zastanawiam się nad kupnem Panasonic TX-43GX830 a Samsung UE43RU7472. Jak sprawuje się twój model GX810? Dwa lata temu kupowałem TV do salonu i skusiłem się na Panasonic TX-50EX700 z matrycą MVA i musiałem go oddać z bólem do sklepu z powodu pojawiających się zielonych kratek na czarnym tle szczególnie w okolicach białego koloru jak napisy itp. było to irytujące i nie dało się oglądać filmów i zakupiłem OLED LG z któego jestem zadowolony do dnia dzisiejszego tylko szkoda że wtedy OLEDy były drogie i zakupiłem tylko w wersji Full HD. Teraz szukam małego TV do małego pokoju do oglądania filmów i grania na konsoli i mocno się zastanawiam nad Panasonic TX-43GX830 nie jest tani ok 2700 zł a Samsung ok. 2000 zł. Czy w tym modelu Panasonica nie ma takiego problemu z czernią jak w modelu EX700? i jak z jakością i trwałością TV Panasonica? bo poprzedni Samsung seria 5 padł mi po ok 5 latach problem z płytką zasilającą.

Edytowane przez novy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2019 o 12:12, novy66 napisał:

Ja zastanawiam się nad kupnem Panasonic TX-43GX830 a Samsung UE43RU7472. Jak sprawuje się twój model GX810? Dwa lata temu kupowałem TV do salonu i skusiłem się na Panasonic TX-50EX700 z matrycą MVA i musiałem go oddać z bólem do sklepu z powodu pojawiających się zielonych kratek na czarnym tle szczególnie w okolicach białego koloru jak napisy itp. było to irytujące i nie dało się oglądać filmów.

58GX810 gra, nie jest ideałem i stojąc z boku można dostrzec niedoskonałości matrycy VA oraz podświetlania krawędziowego jednak jeżeli siedzi się na wprost TV to obraz jest SUPER.
Mam też 50EX700 ale nie spotkałem się z tym problemem, o którym wspomniałeś. GX810 świeci zdecydowanie lepiej od EX700, lepsza czerń (warunek oglądanie na wprost TV), lepsze kąty widzenia (ale do IPSa jeszcze dużo brakuje). Jeśli z TV będzie korzystać więcej osób to przy 4 osobach siedzących na sofie różnica w tym jak widzisz obraz na TV z matrycy MV jest widoczna. Niestety ja uważam, że matryce MV są dla singli ewentualnie par :) gdyż im większy kąt pod jakim patrzymy na ekran tym mniej czerni i bardziej wyprane kolory.  

Jeżeli nie oglądasz dużo TV za dnia, masz większy kawałek ściany w pokoju i możesz zasłonić okno żaluzją/roletą to czy nie lepszym rozwiązaniem byłby projektor? Mam projektor OPTOMA HD140X - i odkąd zamontowałem go na suficie w jednym z pomieszczeń to wszystkie filmy, seriale na Netflix i od czasu do czasu konsola, wyświetlam na ścianie :) Nawet nie kupowałem ekranu gdyż szkoda się ograniczać do wielkości ekranu. Tak obraz na całą ścianę, odpowiednia odległość i efekt jak w kinie. Żona więcej korzysta z GX810 ja czasami się przyłączę :) Od projektora nie oczekuję super czerni, wystarczy mi ogromny ekran, dobra rozdzielczość - nawet przy fullHD jest bardzo dobrze :)

Trwałość Panasonica... hmm ostatnio ojciec pozbył się 20 letniego Panasonica w pełni sprawnego. U dziadka mam grającego jednego z pierwszych LCDków Panasonica. U mnie syn ma 47ET60 (IPS) - licznik godzin zatrzymał się na 9999 i nie wiem jak sprawdzić ale zakupiony w 2013 roku działa do dziś. Nie mogę narzekać na jakość produktów Panasonica, to nie znaczy, że nie są nie zawodne. Każdy sprzęt może ulec awarii wystarczy jeden wadliwy podzespół, zimny lut i można się zrazić do danego producenta. Z otoczenia moich znajomych częściej dochodzą do mnie informacje, że padł TV marki Samsung, LG, czy też Sony ale to tylko dlatego, że niewielu z nich wybiera Panasonica. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wybór padł na Samsung UE43RU7443U. Po dwóch dniach testowania jestem bardzo zadowolony z TV, obraz ładny i bez zarzutu (oprócz kątów widzenia matryca VA- byłem na to przygotowany TV oglądam na wprost) Filmy 4k bajka chodzą płynnie. Polecam ten model za cenę  ok 2000 zł (ja nabyłem o wiele taniej) warto. Zalety tego TV to: dobra czerń, płynne odtwarzanie filmów 4K oraz gier 4K, metalowy minimalistyczny pilot który nawet zarządza konsolą Xbox One!!!, system tizen 5, system chowania kabli, wykonanie obudowy i spasowanie elementów TV. Wady: za duża podstawa, HDR.

Edytowane przez novy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...