Skocz do zawartości
Przemysław Kula

SONY KD-65XG85 czy Samsung QE65Q67R

Rekomendowane odpowiedzi

Mili,

stoję przed wyborem telewizora 65 cali, który z tych dwóch? Szukałem na forum i wydaje mi się, że takie porównanie nie występowało jeszcze na jego łamach.

SONY KD-65XG85.. czy Samsung QE65Q67R.. ? A może coś innego? Budżet  ~5000 PLN.

Pomieszczenie dość jasne, zastosowanie głównie Netflix, Canal+, trochę PS4.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Przemek.

P.S. To mój pierwszy post, więc witam wszystkich i liczę na wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2019 o 20:57, Przemysław Kula napisał:

P.S. To mój pierwszy post, więc witam wszystkich i liczę na wyrozumiałość.

Ogladasz na wprost czy pod kątem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldo94 Niestety różnie..

Jak nastawiamy się na film to raczej na wprost, jak coś tam leci w tle to pod kątem. Jeśli jest wybór "słabiej ale pod różnymi kątami" albo "lepiej ale tylko na wprost" to chyba jednak wolałbym "lepiej ale na wprost" 😉

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Przemysław Kula napisał:

@Waldo94 Niestety różnie..

Jak nastawiamy się na film to raczej na wprost, jak coś tam leci w tle to pod kątem. Jeśli jest wybór "słabiej ale pod różnymi kątami" albo "lepiej ale tylko na wprost" to chyba jednak wolałbym "lepiej ale na wprost" 😉

 

W takim razie lepszy będzie wybór Sony 65XG8596. W samsungu masz matryce VA która daje lepsze wrażenia ale przy oglądaniu wyłącznie na wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldo94 chyba Ciebie źle zrozumiał :) a co do tego samsunga też go niedawno kupiłem , ale jak zobaczyłem jaka jest różnica między nim a sony xf9005 to go na drugi dzień odesłałem. Także jak możesz dołożyć 500-600zł i nie przeszkadza Ci trochę wolny android to się nawet nie zastanawiaj.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldo94Dziękuję ale jeśli pozwolisz jeszcze chwilkę Cię pomęczę, czy VA to jest to samo co QLED? Na ile ten Sony będzie kompromisem? Do HGTV, które leci "w tle" nie potrzebuję super obrazka  a jednak filmy, gdzie zależy mi na dobrym obrazku i HDR będę oglądał na wprost..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Przemysław Kula napisał:

@Waldo94Dziękuję ale jeśli pozwolisz jeszcze chwilkę Cię pomęczę, czy VA to jest to samo co QLED? Na ile ten Sony będzie kompromisem? Do HGTV, które leci "w tle" nie potrzebuję super obrazka  a jednak filmy, gdzie zależy mi na dobrym obrazku i HDR będę oglądał na wprost..

Tak to jest to samo. Wszystkie Qledy to telewizory LCD na matrycy VA. W tym Sony będziesz miał gorsza czerń i kontrast ale za to nie będziesz tracił kolorów patrząc pod kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jeffik79 napisał:

Waldo94 chyba Ciebie źle zrozumiał :) a co do tego samsunga też go niedawno kupiłem , ale jak zobaczyłem jaka jest różnica między nim a sony xf9005 to go na drugi dzień odesłałem. Także jak możesz dołożyć 500-600zł i nie przeszkadza Ci trochę wolny android to się nawet nie zastanawiaj.

@jeffik79 czyli sugerujesz poszukać jeszcze (chyba zeszłorocznego modelu) xf9005? Na Androidzie w ogóle mi nie zależy, mam różne boxy do podłączania. Który parametr ma lepszy od KD-65XG85 ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2019 o 13:48, Przemysław Kula napisał:

@bcpl dziękuję. Chyba poszukam tego xf9005.

@Przemysław Kula  @jeffik79

Poszedłem do sklepu obejrzeć na żywo Samsung QE55Q6. Bardzo mi pasował i praktyczne podjąłem decyzję. POtem sprzedawca jeszcze jako "ciekawostkę pokazał mi zeszłoroczny model SONY D-55XF9005. No i mam zagwostkę. Samsung ma bardzo dobry obraz... ale ten SONY to jakby klasa wyżej.  Fakt trzeba dopłacić ok 800 zł. I teraz mam ból głowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony obrazowo to przynajmniej jedna klasa wyżej, masz podświetlenie strefowe, dużo ich nie ma ale są, zdecydowanie lepszą obróbkę obrazu, wyższa jasność, bardzo dobry ruch itp itd. Zważ jednak na Androida, jego działanie na tym tv pozostawia wiele do życzenia. 

Wstrzymaj się z zakupem do bf, może będzie jeszcze większy rabat i uda się jeszcze wytargować gwarancję do 5 lat w cenie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy mi na dobrym obrazku i HDR będę oglądał na wprost..


Jeśli zależy Ci na porządnym HDR to tylko i wyłącznie model xf9005 - żaden telewizor w podobnym budżecie nie ma tak dobrego HDRu. No i co prawda faktycznie xf9005 jest modelem zeszłorocznym, natomiast odniósł taki sukces, że Sony produkowało go także w tym roku - gdyby nie wydłużyli jego produkcji na 2019 rok, to pewnie już by ich w sklepach nie było ;)

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy mi na dobrym obrazku i HDR będę oglądał na wprost..


Jeśli zależy Ci na porządnym HDR to tylko i wyłącznie model xf9005 - żaden telewizor w podobnym budżecie nie ma tak dobrego HDRu. No i co prawda faktycznie xf9005 jest modelem zeszłorocznym, natomiast odniósł taki sukces, że Sony produkowało go także w tym roku - gdyby nie wydłużyli jego produkcji na 2019 rok, to pewnie już by ich w sklepach nie było ;)

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy mi na dobrym obrazku i HDR będę oglądał na wprost..


Jeśli zależy Ci na porządnym HDR to tylko i wyłącznie model xf9005 - żaden telewizor w podobnym budżecie nie ma tak dobrego HDRu. No i co prawda faktycznie xf9005 jest modelem zeszłorocznym, natomiast odniósł taki sukces, że Sony produkowało go także w tym roku - gdyby nie wydłużyli jego produkcji na 2019 rok, to pewnie już by ich w sklepach nie było ;)

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy mi na dobrym obrazku i HDR będę oglądał na wprost..

 

Jeśli zależy Ci na porządnym HDR to tylko i wyłącznie model xf9005 - żaden telewizor w podobnym budżecie nie ma tak dobrego HDRu. No i co prawda faktycznie xf9005 jest modelem zeszłorocznym, natomiast odniósł taki sukces, że Sony produkowało go także w tym roku - gdyby nie wydłużyli jego produkcji na 2019 rok, to pewnie już by ich w sklepach nie było default_wink.png

 

Napisane Tablet Z.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem KD-65XG8505 i niestety jestem zawiedziony, a moje niezadowolenie pogłębia niekompetencja supportu Sony. Z racji braku sensownej instrukcji obsługi, która praktycznie ignoruje kwestie ustawień obrazu próbowałem trochę eksperymentów, ale nie do końca byłem z ich efektów zadowolony. Co na pewno wynika trochę z braku wiedzy. Wysłałem więc pytania do supportu Sony, ale niestety odpowiedzi, które dostaję wskazują na to, że piszący je nie mają pojęcia o czym piszą. Główny problem dotyczy ustawień trybu HDR. Korzystam z TV w połączeniu z dekoderem Canal+ 4K, który na kanale o tej samej nazwie nadaje materiał w HDR. Jednak TV zachowuje się dość dziwnie, kiedy wybieram tryb HDR automatyczny obraz na kanałach bez HDR i z tym HDR jest bez zmian, podobnie po wybraniu pozostałych opcji (HDR10 i HGL). Być może byłoby to do zaakceptowania, gdyby któraś opcji dała satysfakcjonującą jakość obrazu. Jednak tak nie jest, tryb HDR 10 daje fajną głębie kolorów, ale obraz jest ciemny i niestety nie jestem w stanie go rozjaśnić, tak aby wyglądał naturalnie, w HGL obraz jakby za mgłą, nieostry. Ostatecznie trzeba HDR całkiem wyłączyć, obraz jest poprawny ale zupełnie nie porywa i tu się pojawia pytanie, po co było wydawać parę tys. więcej skoro i tak nie da się wykorzystać tego co za te tysiące się kupiło :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem KD-65XG8505 i niestety jestem zawiedziony, a moje niezadowolenie pogłębia niekompetencja supportu Sony. Z racji braku sensownej instrukcji obsługi, która praktycznie ignoruje kwestie ustawień obrazu próbowałem trochę eksperymentów, ale nie do końca byłem z ich efektów zadowolony. Co na pewno wynika trochę z braku wiedzy. Wysłałem więc pytania do supportu Sony, ale niestety odpowiedzi, które dostaję wskazują na to, że piszący je nie mają pojęcia o czym piszą. Główny problem dotyczy ustawień trybu HDR. Korzystam z TV w połączeniu z dekoderem Canal+ 4K, który na kanale o tej samej nazwie nadaje materiał w HDR. Jednak TV zachowuje się dość dziwnie, kiedy wybieram tryb HDR automatyczny obraz na kanałach bez HDR i z tym HDR jest bez zmian, podobnie po wybraniu pozostałych opcji (HDR10 i HGL). Być może byłoby to do zaakceptowania, gdyby któraś opcji dała satysfakcjonującą jakość obrazu. Jednak tak nie jest, tryb HDR 10 daje fajną głębie kolorów, ale obraz jest ciemny i niestety nie jestem w stanie go rozjaśnić, tak aby wyglądał naturalnie, w HGL obraz jakby za mgłą, nieostry. Ostatecznie trzeba HDR całkiem wyłączyć, obraz jest poprawny ale zupełnie nie porywa i tu się pojawia pytanie, po co było wydawać parę tys. więcej skoro i tak nie da się wykorzystać tego co za te tysiące się kupiło default_smile.png.

Zdaje się, że telewizor po wykryciu sygnału hdr sam sobie go włączy. Być może masz coś źle ustawione w dekoderze. Włącz sobie coś w hdrze na YT i zobacz czy nadal będzie tak samo jak w przypadku telewizji.

 

Napisane Tablet Z.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki HDR w tv to nie HDR. 

Sprawdź w grach albo filmach z BD UHD bo tam to widać dopiero efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię, też tak sądziłem, ale niestety duet Sony - Canal+ jest nie do opanowania. Canal+ twierdzi, że jeśli na pasku informacyjnym o programie jest ikonka HDR, to sygnał wychodzi HDR, a w Sony nie jestem w stanie się dowiedzieć dlaczego mimo, że dekodera wychodzi sygnał HDR to TV w ustawieniach Automat. nie reaguje.  :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam mętlik w głowie z wyborem tv. Salon ok 40m ale na ścianę wejdzie Max 65 cali oglądanie głównie na wprost czasami pod kontem jeśli wieczorem to zawsze przy zapalonym świetle. Głównie nc plus netfix sport czasami filmy jak w super jakości to podłączony laptop jak jakieś seriale to z Pena. Budżet Max 5000 myślałem nad Sony 8596 i moje pytanie czym się on różni od 8505 czy na 8596 też będę miał problemy z ncplus. Oraz słyszałem że są problemy z odtwarzaniem filmów  z pena. 

Edytowane przez heniek08
bledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdę coś lepszego aniżeli 65xg8505 za 4500zl? Zastanawiam się jeszcze nad LG 65SM8600 ma dobra cenie teraz 3900zl

Zależy mi na dobrym obrazie, i płynnym netflixie, yt, i połączeniu z telefonem, laptopem i amplitunerem.. 

Oglądamy z 3.5m, nie raz pod kątem. Zazwyczaj naziemna tv, muzyka z yt, wieczorem film czy serial z portali netflix itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...