Skocz do zawartości
BOGDAN_K

Telewizor do 49 cali do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 23m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? w 60% siedzę na wprost, ale kąty są ważne gdyż jest otwarta kuchnia i stół z boku wiec na TV zdarza się patrzeć z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? świeci po południu nie na ekran TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 23 cale samsung LCD 12 letni
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? niski INPUT LAG , 4K, fajne kolory, dobrze by było matryca 100hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? sygnał HD z kablówki i 4k z konsoli
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? konsola do gier
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, czasami sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 2h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie po południu wieczorem jakiś serial, film
17. Preferencje co do wielkości? między 46-50 cali. Większy biedzie już raczej za duży, salon ma trochę ponad 3 m szerokości
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabe kąty widzenia, wolne działanie
19. Preferencje co do marki ? brak myślałem o LG 49 cali SK 8500. Chyba nie chciałbym TV z androidem. Teściu 2 lata temu kupił PHILIPSA 42-43 cale ( nie pamiętam modelu) i system chodzi tragicznie, pamięć zapchana mimo braku aplikacji. Rodzice mają samsunga 46 cali i działa trochę lepiej.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Chciałbym wydać 3000zł, gdyby miało być jakieś cudo max 3500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, BOGDAN_K napisał:

19. Preferencje co do marki ? brak myślałem o LG 49 cali SK 8500. Chyba nie chciałbym TV z androidem. Teściu 2 lata temu kupił PHILIPSA 42-43 cale ( nie pamiętam modelu) i

LG 49SM8600 będzie w sam raz pod twoje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w testach LG SK8500 praktycznie nie różni się od LG SM8600. A co powiecie o Sony XF85... z tego co czytałem jasność obrazu jest większa i to mnie kusi, ale INPUT LAG jest większy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopskim targiem w swoich widełkach masz Philipsa 8804, z bardzo dobrym nagłośnieniem i niezłymi parametrami. Z tym że to jest akurat 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49" a 50" to nie wielka różnica. W 55" byłoby łatwiej wybrać ale to już za dużo do mojego salonu... o tym Philipsie nawet nie słyszałem, nie występuje w rankingach na YT i mało artykułów w sieci... Im więcej czytam tym mniej wiem czego chcę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są gdzieś testy sony 49XG83?? przedział cenowy od biedy pasuje, może na black friday jakaś promocja będzie. Ale nie mogę znaleźć jakiegoś dokładnego testu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dołączam do tematu, też rozważam LG 49SM8600 ale też jednocześnie zastanawiam się czy nie pójść już w QLED'a od Samsunga - QE49Q60R, pieniądze praktycznie te same, niestety tego LG nie mogę namierzyć już nigdzie w sklepie żeby zobaczyć na żywo. Znalazłem jakieś porównanie ale bardziej by mnie przekonało zdanie fachowców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym qledzie, ale wszędzie piszą że to okrojona wersja, bardzo podstawowa. I jak kupować qleda to już lepiej q70

Poza tym 49" q60 ma matrycę 60hz a LG 120hz. Chyba że Ty celujesz w 55"

Czy ktoś wie dlaczego nigdzie nie ma testu sony xg83? Nawet na zagranicznych stronach. Na jakimś forum znalazłem tylko wzmiankę że to niby to samo co xf85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BOGDAN_K napisał:

Też myślałem o tym qledzie, ale wszędzie piszą że to okrojona wersja, bardzo podstawowa. I jak kupować qleda to już lepiej q70

Poza tym 49" q60 ma matrycę 60hz a LG 120hz. Chyba że Ty celujesz w 55"

Dzięki za odp. Im więcej czytam tym mniej wiem co chcę kupić :)

Chyba zostanę przy LG SM8600, w domu już dwa LG mam i właśnie jednego 42" chcę wymienić na coś nowszego/większego ze smartem.

Więc teraz zostaje walka pomiędzy 49" a 55" a niestety 55" nie mogę nigdzie znaleźć w dobrej cenie na raty, 49" na allegro z ratami 0% jest za 2800 zł, 55" za 3400 zł ale już bez rat 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się teraz nad LG SM8600 a sony xg83. Mało jest info o xg83 z tego co czytam 49" ma matrycę IPS. Jasnijsza matrycę od LG (czyli lepszy HDR). Cena też jest wyższa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wznowie temat, z większym budżetem do 4000zl. Czy jeżeli kupie LG 55sm9010 to będę żałował? Potrzebny mi telewizor na co dzień, do grania i filmów. Czyli uniwersalny. Zastanawiałem się nad fx90 ale obawiam się że po kolejnych aktualizacjach androida telewizor będzie zamulony a sony 55xg95  jest za drogi. Czy ma ktoś tv od LG nano cell, czy ten czarny/kontrast jest aż taki słaby? 

Dodam że od ponad 10 lat korzystam z samsung le26s81b  więc co bym nie kupił to odczuje przeskok technologiczny i jakościowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast natywny i czerń w ipsach zawsze są słabe, jedyne co je może poprawić to system lokalnego wygaszania, a ten we wskazanym modelu jest bez szału. Zakup telewizora na matrycy ips jest uzasadniony w przypadku gdy kąty patrzenia są ważne, w innym wypadku lepiej iść w matrycę va.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2020 o 12:18, BOGDAN_K napisał:

Wznowie temat, z większym budżetem do 4000zl. Czy jeżeli kupie LG 55sm9010 to będę żałował? Potrzebny mi telewizor na co dzień, do grania i filmów. Czyli uniwersalny. 

To idz/rozwaz  Samsunga Q70 - dobry filtr ekranowy, calkoem mocny HDR, b.dobra czern, mocny procek, swietny i sprawny smart.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Samsunga q70 w 55 calach. Poszedłem na kompromisy i ceną zrobiła swoje. W MM na promocji wyszedł za 3150zl. Chciałbym xg95 w 55 cialach ale tysiąc więcej kosztuje a tyle mi szkoda. W poniedziałek zobaczymy czy będę zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...