Skocz do zawartości
Quarior

Kupno LG C8 65cali

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, pisze do Was z pytaniem odnośnie kupna ww. Oleda od LG. 

Od dawna przeglądałem rynek tv i miałem zamiar do jutra kupić ww. tv w neonecie (cena 8400), ponieważ maja teraz bardzo fajna promocję i dostalbym az 1120zl zwrotu w postaci bonów na inne zakupy.

Jednak przeglądając Internet, rzucilo mi sie w oczy, ze za podobna cenę można też nabyć nowszy model C9 65 cali. Niestety nie są to jakieś popularne sklepy i w tym jest właśnie mały haczyk, ponieważ różnie można trafić.

Pytanie do Was, czy warto jeszcze kupować C8, które ma już swoje lata, ale za to dostane też zwrot w postaci bonów czy może ryzykować i brać C9 z jakichś mniej znanych sklepów?

Pozdrawiam, Kamil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jak najbardziej !! Za kasę co "przyoszczędzisz" (ja kupiłem za 7700 zł w sierpniu) względem C9 a różnicy tak naprawdę nie ma sporej polecam od razu zamawiać kalibrację w https://skalibrujtv.pl/ Sam tak zrobiłem i :) POLECAM !! (też mam LG OLED C8 65")

 

Edytowane przez SlR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od różnicy w cenie, bo C8 i C9 są do siebie bardzo podobne. Gdyby różnica wynosiła do tysiąca złotych to brałbym nowszy model, ale dopłacanie większej kasy moim zdaniem nie ma sensu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Quarior napisał:

Dzień dobry, pisze do Was z pytaniem odnośnie kupna ww. Oleda od LG. 

Od dawna przeglądałem rynek tv i miałem zamiar do jutra kupić ww. tv w neonecie (cena 8400), ponieważ maja teraz bardzo fajna promocję i dostalbym az 1120zl zwrotu w postaci bonów na inne zakupy.

Jednak przeglądając Internet, rzucilo mi sie w oczy, ze za podobna cenę można też nabyć nowszy model C9 65 cali. Niestety nie są to jakieś popularne sklepy i w tym jest właśnie mały haczyk, ponieważ różnie można trafić.

Pytanie do Was, czy warto jeszcze kupować C8, które ma już swoje lata, ale za to dostane też zwrot w postaci bonów czy może ryzykować i brać C9 z jakichś mniej znanych sklepów?

Pozdrawiam, Kamil.

Ten 65C8 jest teraz do kupienia za 7979, dobrać coś do 8000 i jest 1120 w bonach, bardzo dobra oferta., trzeba tylko sprawdzić, czy jest dostępny w sklepie, krucho z dostępnością co w sumie nie powinno dziwić. Z drugiej strony Black Friday tuż tuż, więc będzie mnóstwo dobrych ofert bo trzeba walczyć o klienta 😏 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo black friday to polecam zapisać obecne ceny by potem porównać czy naprawdę jest to promocja czy sztuczne pompowanie cen by potem zrobić "wielką obniżkę" :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Quarior napisał:

Pytanie do Was, czy warto jeszcze kupować C8, które ma już swoje lata, ale za to dostane też zwrot w postaci bonów czy może ryzykować i brać C9 z jakichś mniej znanych sklepów?

Musisz wiedzieć że kupno TV to loteria. Nie wszystkie egzemplarze są sobie równe i jeżeli chodzi o OLEDy to również występują różnice w jakości między poszczególnymi sztukami. Co się dzieje z telewizorem, który ktoś kupił, sprawdził w domu i stwierdził że oddaje, bo egzemplarz kiepski? Wraca do sklepu, a później znajdzie nowego właściciela. 

Jeżeli jakiś sklep sprzedaje jeszcze C8 to radzę być ostrożny, bo to są zapewne jakieś egzemplarze ze zwrotów. Nie poznasz tego, bo licznik godzin można wyzerować a jeżeli opakowanie jest lekko uszkodzone, to TV jest przepakowywany.

Cykl życia oledów LG generalnie wygląda tak:

  • Kwiecień/Maj: rynkowy debiut, absurdalna cena. Ryzyko kupienia TV ze zwrotu: żadne.
  • Koniec wakacji: pierwsze znaczące obniżki ceny. Ryzyko kupienia TV ze zwrotu: bardzo małe.
  • Jesień: systematyczne i niewielkie spadki cen. Ryzyko kupienia TV ze zwrotu: małe.
  • Czarny piątek i okres świąteczny: duże spadki cen. Ryzyko kupienia TV ze zwrotu: spore.
  • Moment przed premierą następnych modeli: najniższa cena, jaką dany model może zanotować w swojej historii. Tutaj sprzedają się resztki magazynowe i cena obniżana jest do momentu aż się sprzeda wszystko.  Ryzyko kupienia TV ze zwrotu: masakrycznie duże.

Musisz dopasować moment zakupu do swojego budżetu i ryzyka jakie jesteś gotów ponieść.

Ja bym obecnie trzymał się z daleka od serii 8, bo na 90% będziesz miał problemy. Jesteśmy już w momencie cyklu życia C9 w którym cena i ryzyko kupienia kiepskiego egzemplarza jest tak samo niska więc raczej celowałbym w ten model. Nie bój się kupować w mniej znanych sklepach, pod warunkiem że upewnisz się że sklep nie robi problemów w przypadku zwrotów i później ewentualnej reklamacji. Swoje B7 kupiłem na allegro od zaufanego sprzedawcy za 2500 zł taniej niż cena w dużych marketach. Później cena w marketach też stopniała do tego poziomu, ale zajęło to kilka miesięcy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem w sobotę w/w promocji 65b8, i była to nówka sztuka w nie otwieranym kartonie i z folią na ekranie. Tylko zwracam uwagę że aby dostać bony to bierzemy cenę bez innych rabatów czyli nie 7979 tylko 8499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tv zamówione w Neonecie, nie ukrywam że skusił mnie zwrot w postaci bonów na ponad 1000zł na inne zakupy. Zobaczymy co przyjdzie, jeśli będzie coś nie tak, to po prostu go zwrócę i wtedy zdecyduje się/zaryzykuje kupno C9 z jakiegoś mniej znanego sklepu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...