Skocz do zawartości
drza

Telewizor 65 cali do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Tylko na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Mam porządne rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung H6200 48 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Matryca 120 Hz, 4k, Dobra czerń
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Netflix (hd i 4k), tuner satelitarny HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner satelitarny HD
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Mat (ale nie koniecznie)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Prawie wcale, może 5%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolny soft, smużenie w transmisjach sportowych, clouding
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?  Bez 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 -4200 (czekam na ciekawe promocje)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

 

Na tą chwilę moim faworytem jest Samsung QE65Q60R. Znalazłem za 4000 zł. 

Edytowane przez drza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie takie same preferencje jak Ty co do TV 😂nawet ten sam telewizor typuje. Myślałem jeszcze nad Sony KD-60XF8305. Z tym że bardzo ciężko już go dostać. W żółtym sklepie jest za 3,6tys  ale ekspozycyjny... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MarmotRipper Gaming napisał:

Mam praktycznie takie same preferencje jak Ty co do TV 😂nawet ten sam telewizor typuje. Myślałem jeszcze nad Sony KD-60XF8305. Z tym że bardzo ciężko już go dostać. W żółtym sklepie jest za 3,6tys  ale ekspozycyjny... 

Ten Sony też ciekawy, ale ma tylko 60 cali, a ja muszę mieć minimum 65 cali. Jest jeszcze oczywiście Sony KD-65XF9005, ale niestety mocno poza naszym budżetem. Może na black friday coś się uda ustrzelić. Jest fajna strona z testami tv i tam też porównałem Samsung QE65Q60R z Sony KD-65XF9005. Sony jednak dużo lepszy:/ Zastanawiam się czy nie poczekać na przyszły rok, aż stanieją obecne modele, a może nawet OLED 65 cali za 5000 zł już będzie.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60r-qled

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test, dzięki :)do tej pory nie byłem pewny czy ten Samsung ma matrycę 120Hz. SONY XF9005 zdecydowanie poza budżetem, nawet się nad nim nie zastanawiam :) Czekam do black friday i raczej kupię QE65Q60RA. Ogólnie nie lubię Samsunga, ale podobno dużo łatwiej się z nim łączy innymi urządzeniami tyłu smartfon, laptop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie Samsung odpowiada, mam teraz i jestem zadowolony. Wcześniej miałem Philipsa i był pieklenie wolny soft. Na tą chwilę w budżecie 4000 zł nie widać specjalnie alternatywy dla QE65Q60RA. Chyba, że eksperci na forum mają dla nas jakieś inne propozycje? Czekamy na większy odzew na forum:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na ten moment wszystko wiemy. Najlepszy tv do 4 tys to Samsung QE65Q60R, ewentualnie coś podobnego )samsung NU8000 lub RU8000). Można też dołożyć i liczyć na promocje i kupić Sony XF9005. Pytanie jest inne. Czy warto czekać jeszcze rok bo: a) telewizory Qled i OLED stanieją, b)pojawi się jakaś nowa technologia warta uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MarmotRipper Gaming napisał:

Ja wybieram między (XF8305)Led a (Q60R) Qled 🤔nie wiem która technologia jest trwalsza 

To jest wszystko LCD. Identyczna technologia, tylko w przypadku "Qled" lekko podrasowana kropkami kwantowymi.  Co do tematu  to z nowych modeli nic lepszego nie ustrzelicie w tych pieniądzach. Co innego jeśli zdecydowalibyście na używkę 2-3 letnią. Wtedy moglibyście zaoszczedzić sporo grosza nic nie tracąc na jakości.  Takie modele Samsunga  jak UE65KS8000, QE65Q7FAM,QE65Q7FNA oraz Sony 65XE9005 są lepsze od QE65Q60R.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Waldo94 napisał:

To jest wszystko LCD. Identyczna technologia, tylko w przypadku "Qled" lekko podrasowana kropkami kwantowymi.  Co do tematu  to z nowych modeli nic lepszego nie ustrzelicie w tych pieniądzach. Co innego jeśli zdecydowalibyście na używkę 2-3 letnią. Wtedy moglibyście zaoszczedzić sporo grosza nic nie tracąc na jakości.  Takie modele Samsunga  jak UE65KS8000, QE65Q7FAM,QE65Q7FNA oraz Sony 65XE9005 są lepsze od QE65Q60R.

Dzięki za pomoc i rady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg 65sm8200 nano cell jest do wyrwania aktualnie za 4k a jest to model bardzo zblizony, jak nie lepszy od Q60r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, waflu napisał:

Lg 65sm8200 nano cell jest do wyrwania aktualnie za 4k a jest to model bardzo zblizony, jak nie lepszy od Q60r.

Lepszy napewno nie bo ma matryce ips.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jtos jest w stanie podac jakies kluczowe roznice pomiedzy lg sm8200 a sony kd65xg8096 ? Bardziej mi przypadl do gustu lg ze wzgledu na wyglad i obsluge pilota ale za to w sony jest android - co radzicie wybrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MarmotRipper Gaming napisał:

Chciałem właśnie zamówić Samsunga QE65Q60R ale zauważyłem że w sklepach internetowych są różne modele? QE65Q(60;65;67)R... Czy jest między tymi TV jakąś różnica? 

To najpopularniejszy model Samsunga w tym roku, w zeszłym roku był nim NU8002. Te różne oznaczenia to źródła dystrybucji. W Polsce każda duża sieć ma swoje oznaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy! Waham się między Sony 65xf9005 za 4999 PLN i LG 65sm8600 za 3999 PLN oba w euro RTV i AGD. Który kupić?? Poradzicie coś?? Do LG dobrał bym soundbar LG sj4 i wyszło by taniej niż Sony. Jak myślicie, co wybrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie pisać tych samych postów w kilku tematach!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba telewizory są dość różne. Co będziesz na nich oglądać? LG ma dużo lepsze kąty widzenia ale słabą czerń i przyjemniejszy system multimedialny. Sony natomiast ma wyjątkowo wysokiej jakości obraz do 4K Ultra HD, bardzo dobrą czerń i kontrast w tej cenie oraz androida na pokładzie, który lubi przymulić. Kąty widzenia słabiutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokladnie ten sam dylemat, ale wybralem Lg - jutro bede mogl przedstawic pierwsze wrazenie ;)

LG: wygodniejszy w uzyciu pilot - żyroskop, lepsze kąty ogladania, szybszy smart tv, tanszy 1000 zł.

Sony: lepsza czerń i kontrast (przemyslalem to i nie jestem az takim maniakiem filmowym), android (niby plus a moze i minus przez zawieszenia i nie wiem do konca czy zalapal sie on xf90 do aktualizacji androida).

Do zestawu dobralem soundbar sony htzf9.

Korzystam z nc+ ale z dekodera pace juz dosc starego wiec nie odbieram 4k, jedynie netflix powinien robic wrazenie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, waflu napisał:

Mialem dokladnie ten sam dylemat, ale wybralem Lg - jutro bede mogl przedstawic pierwsze wrazenie ;)

LG: wygodniejszy w uzyciu pilot - żyroskop, lepsze kąty ogladania, szybszy smart tv, tanszy 1000 zł.

Sony: lepsza czerń i kontrast (przemyslalem to i nie jestem az takim maniakiem filmowym), android (niby plus a moze i minus przez zawieszenia i nie wiem do konca czy zalapal sie on xf90 do aktualizacji androida).

Do zestawu dobralem soundbar sony htzf9.

Korzystam z nc+ ale z dekodera pace juz dosc starego wiec nie odbieram 4k, jedynie netflix powinien robic wrazenie.

Daj znać co i jak z LG, chyba też tak zrobię tym bardziej że dodatkowo jest promocja na soundbar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udałem się dzisiaj do media i miałem brać QE65Q60R(4000 zł), ale doradca mi pokazał LG 65sm8200pla za 3700. Z plusów na korzyść LG to obsługa głosowa po polsku i skręcana matryca co wyklucza dostawanie się kurzu. W Samsung podobno tylko klejone. Ktoś ma większą wiedze który z tych modeli był by lepszy?od razu mówię że nie widzę różnicy w kątach widzenia między Samsungiem VA a LG IPS :) (przynajmniej w sklepie nie widzę tej różnicy). Tv też będzie stało na komodzie która ma 100cm, będę oglądał odległości z 3.5m i wzrok jest mniej więcej na wysokości dolnej ramki TV. 

Edytowane przez MarmotRipper Gaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...