Skocz do zawartości
Quicky

Telewizor 4k 65" do 5000zł do ps 4 pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozglądam się za telewizorem w rozmiarze 65" w budżecie 5000, max 5500. Do telewizora bedzie podłączone ps 4 pro, w sklepach proponowali różne modele, dwa powtarzające się, które wpadły mi w oko:

-Sony kd65xg8596,

-Lg 65sm8600

Jakie są również różnice miedzy tymi dwoma modelami, który lepszy? Lg cena 5000, sony 5500 zł, może polecicie coś lepszego w tych pieniądzach?


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Przeważnie na wprost, kąty raczej nie ważne, bo będzie na regulowanym wieszaku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie rzuca światła na ekran
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 20"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, hdr, fajnie jakby bylo chociaż 100hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Hd, 4k w netflixie i konsoli
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Ps 4 pro
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Różnie
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Owszem, Youtube, netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola ~25%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Raczej nic
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500zl

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2019 o 20:52, Quicky napisał:

Witam, rozglądam się za telewizorem w rozmiarze 65" w budżecie 5000, max 5500. Do telewizora bedzie podłączone ps 4 pro, w sklepach proponowali różne modele, dwa powtarzające się, które wpadły mi w oko:

-Sony kd65xg8596,

-Lg 65sm8600

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Przeważnie na wprost, kąty raczej nie ważne, bo będzie na regulowanym wieszaku

Skoro kąty nieważne to radze ci Sony 65XF9005. Bierz póki jeszcze są.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tymi kątami widziałem ten tv w sklepie i nie wiem jak trzeba byc pod katem żeby było widać jakieś zmiany chyba przesadzacie. 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2019 o 15:50, Waldo94 napisał:

Skoro kąty nieważne to radze ci Sony 65XF9005. Bierz póki jeszcze są.

Lepszy od tego soniacza którego podalem pod jakim względem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na materiałach promocyjnych w sklepie ciężko ocenić jakość obrazu czy przebarwienia pod kątem to z reguły puszczają proste plansze w kilku kolorach w niskiej rozdzielczości, a nie filmy wysokiej jakości.


Xf9005 ma VA zamiast IPS, więc lepsze kąty.

Jest odrobinę jaśniejszy.

Ma direct led, który potrafi zrobić wrażenie pomimo małej ilości stref (potrafi też irytować, ale można wyłączyć wygaszanie).

Xg8596 ma chyba ten sam procesor, wiec tak naprawdę nic nie przemawia za xg8596. Dopiero xg9xxxx mają nowszy wydajniejsze CPU.

Porównywałem oba w sklepie. Liczyłem na to, że z racji na direct led xf9005 będzie miał bardziej równomierne podświetlenie, ale wygląda to tak samo na obu. Ciemne narożniki i reszta równo okiem laika.

Ale narożniki zawsze będą nieco ciemniejsze. Samsungi RU mają nierówne podświetlenie na całej powierzchni ekranu, co wygląda wręcz tragicznie.

Na Sony widzę w domu różnicę jasności rogów tylko jak odpalę kompa i jest jakaś jednokolorowe plansza. W filmach w ogóle tego nie widać, a kontrast i jasność maksymalna powalają na kolana.

Podoba mi się efekt w filmach jak w nocy jedzie samochód i światła dają po oczach. Direct Led przygasza ciemne strefy, a maksymalna jasność dosłownie sprawia, że mamy ochotę przymrużyć oczy.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację. Przepraszam. IPS ma lepsze kąty, ale gorszą czerń.

Ja natomiast w sklepie nie widziałem różnicy z racji na wyświetlany materiał, więc tu kierowalem się teorią.

na xf9005 na pewno pod kątem mocno widać niewygaszone strefy, ale kat musi być duży. Widzę np. stojąc przy aneksie, który jest prostopadle do tv.

Nie widzę nic na korzyść xg8596. No może jakbyś siedział bardzo blisko to na plus były by przytoczone przez Ciebie kąty. W całej reszcie wygrywa xf9005.

pamiętaj, że IPS będzie pod kątem srebrzyć czerń, więc kolory może mniej wypłowiałe, ale ciemne sceny będą wyglądać dziwnie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...