Skocz do zawartości
Karol R

55" do ok. 3500zł - przygotowania pod Black Friday

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. 
Dotychczas na forum byłem w trybie incognito, bez własnego konta. Z racji zbliżającego się terminu wymiany telewizora, pora się ujawnić :) 

Co do obecnego stanu poszukiwań to pochodziłem trochę po naziemnych sklepach i poszperałem na forum z tego researchu wyłonił mi się jak na razie jeden kandydat do zakupu a mianowicie LG 55SM8600 (w ogóle czymś różni się 8600 od 8500 poza podstawą? Próbowałem znaleźć ale nic sensownego w tej materii nie było) Telewizor ten odpowiada mi jeżeli chodzi o jakość obrazu, system (przypadł mi do gustu ten webos - brat ma w dwóch lg'kach u siebie), sterowanie( pilot jest świetny moim zdaniem) i ogólny wygląd zewnętrzny. Była też myśl nad jakimś Phlipsem (ze względu na ambilight)ale na chwilę obecną nie mam przekonania co do androida na TV + tegoroczna linia philipsa nie ma 120hz (poza oledami - te głównie ze względu na cene mnie nie interesują) 
Z tego co również zauważyłem polecane są zeszłoroczne sony xf9005, ale z nimi nie miałem namacalnie do czynienia jeszcze. 

Telewizor chciałbym upolować z okazji Black Friday (być może uda się zejść z ceny kilka stówek)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok20 
m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora 2,2-2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Obecnie trochę pod kątem, ale docelowo na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obecnie stać- docelowo wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony TV- okno od strony południowej (duże nasłonecznienie pokoju) 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 32PFL5405
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Nielagujący smart, bezproblemowe połączenie z urządzeniami mobilnymi
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder UPC, Xbox One(docelowo w przyszłym roku PS5), Soundbar 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Głównie streaming z telefonu/ laptopa jeżeli chodzi o korzystanie z internetu, ponadto aplikacje wideo na TV(YT
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? połowa czasu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55" 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? Wspomniane wyżej na plus LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Zbędne mi to
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000-3500, chcę coś upolować w związku z Black Friday

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeżeli rzeczywiście ma to udoskonalić obraz to być może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz gwarancję że LG 55SM8600  będzie miał niższą cenę ;)

Jest to bardzo dobry wybór do 3300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Corvus napisał:

Jaką masz gwarancję że LG 55SM8600  będzie miał niższą cenę ;)

Jest to bardzo dobry wybór do 3300 zł.

Aktualnie nawet jest w "nocnej" promocji za 3299 w jednym ze sklepów.

W tym samym w którym był dwa tygodnie temu za 2599 ( jak ja to mogłem przegapić 🙆🏻‍♂️🙆🏻‍♂️🙆🏻‍♂️

Zakładam więc, że będzie szansa go wyrwać za okolice 3k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do godziny 9 masz go za kwotę 3299 zł :)

Dokładnie - sam go biorę :P

Nie licz na to..

Max 3100 zł - zależy Ci na czasie? Bierz :)

Edytowane przez Corvus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Corvus napisał:

Do godziny 9 masz go za kwotę 3299 zł :)

Dokładnie - sam go biorę :P

Nie licz na to..

Max 3100 zł - zależy Ci na czasie? Bierz :)

W obecnej promocji z rabatami ( jak się dobierze jakąś pierdołę za 30zl) wychodzi 3270, więc sądzę, że będzie szansa go wyrwać jeszcze taniej. 

Na czasie mi nie zależy tak mocno + chciałbym dobrze sprawdzić możliwe dla niego alternatywy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2019 o 16:13, Karol R napisał:

Na czasie mi nie zależy tak mocno + chciałbym dobrze sprawdzić możliwe dla niego alternatywy ;)

Skoro Black Friday to możesz kupić lepszy tv na tą okazje. Może Sony 55XF9005 lub Samsung QE55Q70R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Waldo94 napisał:

Skoro Black Friday to możesz kupić lepszy tv na tą okazje. Może Sony 55XF9005 lub Samsung QE55Q70R.

Wątpię aby tak mocno spadły ich ceny. 

A budżet na q70 zahacza już o jakiegoś oleda jakby się uprzeć.. na razie na bieżąco monitoruje ceny, zobaczymy co z tego będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...