Skocz do zawartości
TheHulanka

Kabele HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam kabli hdmi, aby podłączyć komputer z amplitunerem oraz amplituner z projektorem. Długość kabli komputer-amplituner: 5m, amplituner-projektor: 15m. Oba kable muszą wspierać 4k w 60Hz z HDR. Kabel musi być dostępny do kupienia w polskiem sklepie. Co możecie polecic?

Pozdrawiam, Grzegorz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, TheHulanka napisał:

Cześć,

Szukam kabli hdmi, aby podłączyć komputer z amplitunerem oraz amplituner z projektorem. Długość kabli komputer-amplituner: 5m, amplituner-projektor: 15m. Oba kable muszą wspierać 4k w 60Hz z HDR. Kabel musi być dostępny do kupienia w polskiem sklepie. Co możecie polecic?

Pozdrawiam, Grzegorz.

5m to już sporo żeby wyciągnąć 4K w 60Hz. Mało który kabel wyciągnie tyle przy tej długości. @Maciej Koper testował kable MagicLink i je polecił:

https://hdtvpolska.com/magic-link-2-0-najlepszy-kabel-hdmi-na-rynku-test/

Cenowo wypada ok. Myślę że 200 zł za 5m i gwarancja że będzie działać poprawnie, to jest spoko opcja.

Natomiast kabel 15m to już inna liga. Żeby wyciągnąć taką przepustowość przy tej długości potrzebujesz iść w światłowód, prawa fizyki nie pozwolą zwykłemu kablowi miedzianemu osiągnięcie przepustowości 18 Gbps na takiej długości. Tylko że miej świadomość, że takie kable są drogie: za 15m to będzie około 1500 zł. 

https://fiberpro.eu/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Natomiast kabel 15m to już inna liga. Żeby wyciągnąć taką przepustowość przy tej długości potrzebujesz iść w światłowód, prawa fizyki nie pozwolą zwykłemu kablowi miedzianemu osiągnięcie przepustowości 18 Gbps na takiej długości. Tylko że miej świadomość, że takie kable są drogie: za 15m to będzie około 1500 zł. 

 

1 godzinę temu, D4r3KS napisał:

Jeśli chce kupić w PL no to tanio nie będzie.

pierwsze szukanie na allegro ("Kabel musi być dostępny do kupienia w polskiem sklepie") i mamy optyka 50 m za 441 zł

podejrzewam, że jak się poszuka, to w granicach 200 zł znajdzie się odpowiedni 15 m

https://allegro.pl/oferta/aktywny-swiatlowodowy-kabel-hdmi-aoc-50m-signal-8523191863?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MWI0OWRmYmYtYTRhZS00NjMwLWE1YjQtNTczY2I5MGYxZWI2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=ebc3a82f-2068-4150-878c-7f9249bcce0e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale jak dochodzi co do czego to nikt nie potrafi konkretnie napisać mam taki i taki sraki działa polecam, dlatego kolega wyżej będzie musiał kupić i testować jak nie zadziała zwróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, D4r3KS napisał:

Niby tak ale jak dochodzi co do czego to nikt nie potrafi konkretnie napisać mam taki i taki sraki działa polecam, dlatego kolega wyżej będzie musiał kupić i testować jak nie zadziała zwróci.

Już to na tym forum słyszałem. Chyba nawet jakiś admin się bulwersował ;)

Tu chodzi TYLKO o kabelek. Ja mam najtańszego chińczyka sprzed 2 lat i działa. No bo jak ma nie działać takie prymitywne urządzenie na światłowodzie.

I nie ma się co podniecać firmami w tym przypadku, bo tylko można stracić sporo kasy na marketing.

Kable "tradycyjne", elektryczne to insza inszość, ale po to mamy certyfikat, żeby właśnie nie szukać konkretnych doświadczeń innych.

Zresztą w dobie łatwego, a często darmowego zwrotu, ryzyko jest naprawdę niewielkie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...