Skocz do zawartości
sypu

43 czy 50 a może 55 cali?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chcę zmienić swojego leciwego kdl32w5500 na większy i bardziej nowoczesny tv - głównie brakuje mi smart tv i wygodnego dostępu do netflixa i hbo go.

Pokój jest raczej mały5mx2,2m . Z reguły oglądam tv z odległości około 2m, chyba że gram na ps4 wtedy siedzę bliżej około 1m-1,5m od tv.

Chciałbym możliwie największą przekątną przy jakiej korzystanie z tv będzie jeszcze komfortowe. Tylko boję się przesadzić z rozmiarem. na ścianie mam sporo wolnego miejsca 😉

IMG-20191014-100600.jpg

Według kalkulatora odległości, zależnie od jakości sygnału rozrzut jest od 37 cali do ponad 50 cali ... na prawdę już cały głupi jestem i nie wiem w jaki rozmiar celować.

Proszę podpowiedzcie na jaki rozmiar się zdecydować.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego pytam bo nie jestem przekonany czy to dobre podejście, że im większy tym lepszy. Może się mylę.

Ale boję się, że jak kupię za duży to zwyczajnie, źle będzie mi się grało.

A wy jak gracie na swoich tv, to w jakiej odległości siedzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość fajnych modeli i tak startuje od 55 cali. Ja bym się nie zastanawiał nad rozmiarem tylko nad klasą ekranu.

IMO weź 55 cali. Uwierz, ze nie będzie za duży. W pracy z pół metra mam 3x27" i też to nie jest fancy style.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przejrzałem sobie ofertę sklepów, poczytałem i widzę, że wszystko co bym chciał w tv, czyli, ostrość, płynność, głęboką czerń i zauważalny hdr w grach, producenci wkładają do odbiorników powyżej 50 cali. Chyba nie ma sensu rozważać mniejszych rozmiarów. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nawet 49" XF (lub XG) 9005. Bezpieczny wybór. Sam się czaję na XG ale nie wiem czy nie zaczekać już do nowej oferty na 2020r. Obecnie siedzę 1,5m do 1,7m przed Bravia 43"XD i te kilka więcej by się jednak przydało a 55" już by było z kolei za dużo (inaczej już bym pewnie miał większy).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że przy niespełna 2m odległości od tv, 55 cali to jednak za dużo? Może i tak być. Wtedy oledy odpadają bo najmniejsze to właśnie 55 cali.

Oczywiście zwróciły moją uwagę te soniacze które wymieniłeś. Z tego co widzę to seria XF w rozmiarze 49cali jest już nie do kupienia w polsce. Jak rozumiem seria XG jest nowsza, tak?

Czy te tv lcd Sony dadzą obraz podobny a może lepszy od starych plazm? Mam w innym pokoju plazmę panasonica 42ST60 i świeci o niebo lepiej od tego mojego starego lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2m to dobra odległość na 55 cali

jak miałeś plazmę to pewnie cenisz sobie kąty - te da ci tylko oled - w lcd typa VA jak xf9 jest bardzo słabo w tej kwestii - przy odległości 1,5m z jakiej chcesz grać to przynajmniej dla mnie byłaby katastrofa - po bokach fiolety zamiast czerni, walący po oczach blooming na mocniej podświetlonych strefach

jedyna kwestia czy to co na nim będziesz robił to nie wypali oleda - jak oglądasz różne rzeczy (bez prog. info ponad 1-2h/dzien) to raczej nic się nie powinno stac chyba że grasz w jedną grę non stop przez rok

 

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przymierzyć coś o wielkości tv 55 cali do ściany i zobaczyć jak to będzie wyglądać 😉.

20 minut temu, klaus71 napisał:

jak miałeś plazmę to pewnie cenisz sobie kąty - te da ci tylko oled - w lcd typa VA jak xf9 jest bardzo słabo w tej kwestii - przy odległości 1,5m z jakiej chcesz grać to przynajmniej dla mnie byłaby katastrofa

No właśnie tego się obawiam, że wydam pieniądze i nie będzie efektu wow. Dlatego spoglądam w kierunku oledów.

Widzę że to ostatni chwila żeby dostać jeszcze panasonica Fz800 poniżej 5000zł. No chyba że szarpnę się na tegoroczne modele.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym panasem na pewno będzie efekt wow - świetny tv 

jedynie musisz o niego dbać by nie wypalić - ale to wiesz skoro mialeś plazmę - w nagrodę najlepszy możliwy obraz zwłaszcza w tak niskiej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oled to raczej bym celował w LG, bo z tego co czytam na tym forum tylko LG nie robi problemów z wymianą wypalonych matryc.

Niedawno ktoś tu pisał o wypaleniu I odmówię naprawy. Na szczęście udało się wymusić na sklepie wymianę na inny model. Producent się wypiął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak różowo z reklamacjami u LG  nie jest, zerknij choćby do tego wątku;

Inna sprawa że mam bardzo złe doświadczenia z tą firmą jeśli chodzi o uznanie gwarancji. Co prawda chodziło o telefon nie tv ale od tamtej pory firma dla mnie nie istnieje.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego kupuje się w sklepie gdzie można zrobić zwrot w ciągu np. 30 dni - jak jakąś "bubę" zobaczysz - to zwrot

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...