Skocz do zawartości
adaroth

Philips 42PF7641D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem zainteresowany zakupem tego telewizorka: [url="http://www.allegro.pl/item173303113_philips_42pf7641d_pixel_plus_full_hd_gw_instrpl.html"]http://www.allegro.pl/item173303113_philip...gw_instrpl.html[/url]
Chyba jest w bardzo atrakcyjnej cenie? Czy może wiecie coś o tym modelu - jakie są jego plusy i minusy i czy rzeczywiście Full HD można za tyle kupić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście uważąm, że przepłacisz, jesli go kupisz. Uważam, że TV ma dobre parametry i najprawdopodobniej bedzie sie dobrze spisywał, chociaż widziałem go tylko w sklepie, ale cena jest za wysoka.
Z kilku powodów.
Mimo, że Philips podaje iż jest to 1080p, to tak naprawdę nie przyjmuje tego sygnało co zostało udowodnione w teście w magazynie Audio-Video. Przyjmie 720p i 1080i.
Innym powodem jest Pixel Plus 2HD. NIe zrozum mnei źle. Ta funkcja jest super i działa bardzo dobrze, ale jest to rozwiązanie Pixel Plus drugiej generacji, a przecierz są już Pixel Plus 3HD a w połowie tego roku wejdzie czwarta generacja, ale inaczej bedzie się nazywała. Innymi sowy, nie kupujesz nowego modelu, tylko model troche juz leciwy w prónaniu do tego, co pojawia się na rynku.
Na twoim miejscu poszukałbym czegoś nowszego lub poczekał aż spadną ceny.
W kwietniu i czerwcu Philips wypuści dwa nowe modele 42", co napewno wpływnie na cenę aktualnych monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='B737 Captain' post='42225' date='19.03.2007, 14:45 ']Osobiście uważąm, że przepłacisz, jesli go kupisz. Uważam, że TV ma dobre parametry i najprawdopodobniej bedzie sie dobrze spisywał, chociaż widziałem go tylko w sklepie, ale cena jest za wysoka.
Z kilku powodów.
Mimo, że Philips podaje iż jest to 1080p, to tak naprawdę nie przyjmuje tego sygnało co zostało udowodnione w teście w magazynie Audio-Video. Przyjmie 720p i 1080i.
Innym powodem jest Pixel Plus 2HD. NIe zrozum mnei źle. Ta funkcja jest super i działa bardzo dobrze, ale jest to rozwiązanie Pixel Plus drugiej generacji, a przecierz są już Pixel Plus 3HD a w połowie tego roku wejdzie czwarta generacja, ale inaczej bedzie się nazywała. Innymi sowy, nie kupujesz nowego modelu, tylko model troche juz leciwy w prónaniu do tego, co pojawia się na rynku.
Na twoim miejscu poszukałbym czegoś nowszego lub poczekał aż spadną ceny.
W kwietniu i czerwcu Philips wypuści dwa nowe modele 42", co napewno wpływnie na cenę aktualnych monitorów.[/quote]
Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adaroth' post='42209' date='19.03.2007, 10:43 ']Witam jestem zainteresowany zakupem tego telewizorka: [url="http://www.allegro.pl/item173303113_philips_42pf7641d_pixel_plus_full_hd_gw_instrpl.html"]http://www.allegro.pl/item173303113_philip...gw_instrpl.html[/url]
Chyba jest w bardzo atrakcyjnej cenie? Czy może wiecie coś o tym modelu - jakie są jego plusy i minusy i czy rzeczywiście Full HD można za tyle kupić? :)[/quote]
Witam również. Ja tez jestem zainteresowany tym tv, nawet go dziś oglądałem w akcji... tyle, ze niestety tylko w n-ce. Jutro pojade do sklepu nie dla idiotów (podobno kosztuje tam 8999 zł!!!) i zobaczę jak wygląda odbiór na gorszym sygnale. Ja bym się tym nie przejmował, ze nie obsługuje 1080p tylko 1080i oraz tym, ze ma już "przestarzała" technologię Pixel Plus 2 HD. Po pierwsze sygnału 1080p pewnie szybko nigdzie nie uświadczysz, a po drugie jak już się tego doczekasz to różnica bądzie może widoczna... z 20 cm od ekranu :-). Co najważniejsze to ten LCD kosztuje na allegro już 6200 zł, a wiec musicie przyznać, ze cena jest atrakcyjna i to bardzo. Ja przynajmniej nie widzę sensu, zeby przepłacać 3 tys za możliwość oglądania sygnału 1080p, którego jeszcze nie ma i pewnie długo nie będzie. O właśnie, sam sobie wytłumaczyłem dlaczego mam kupić właśnie tego lcd :-) ... tak na zdrowy rozsądek :-) Pozdrawiam
P.S. Poza tym ten model ma ładny design, prosty, bez żadnych wygibasów i wstawek (ale to już rzecz gustu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...