Skocz do zawartości
kamil.gurbiel

Telewizor do 7000 PLN - z płynnym obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem forumowicze!

Nadszedł czas na zmianę telewizora ze starej i wysłużonej już jednostki samsunga (jej wiek można wnioskować choćby po kilkunastu-centymetrowych ramkach). Marzy mi się telewizor o dobrym odwzorowaniu kolorów, dużej przekątnej, dobrej czerni i przede wszystkim płynnym obrazie. To ostatnie to coś co jest dla mnie szczególnie istotne, a według mojego wstępnego rozeznania nie łatwe do znalezienia. Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra dusza, która będzie umiała pomóc mi w rozwikłaniu tej zagadki. ;)

 

Poniżej szczegóły:


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzimy lub leżymy na wprost. Kąty widzenia nie grają roli.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Telewizor powinien wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od zachodu mamy okna a tv ma zawisnąć na przeciw. Jednak filmy oglądane będą wieczorem lub przy zasłoniętych oknach. Więc światło nie powinno grać dużej roli.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Dwa telewizory samsunga LE37B652 oraz UE40ES61, szczególnie ten pierwszy mocno wiekowy. Oba jednak produkują tragiczny obraz, ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda ;)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? nie ma szczególnych wymagań co do dodatków. głośniki nie są obowiązkowe, planuję soundbar z subwooferem.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie netflix z komputera oraz filmy z płyt bluray. 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop (HDMI/DP), odtwarzacz bluray, kosnola ps3
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? średnio to pewnie poniżej godziny. Filmy oglądamy mniej więcej dwa - trzy razy w tygodniu, wieczorami.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie robi mi to różnicy, choć gdyby dwa identyczne tv różniły się tylko tym to wybrałbym matową.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy akcji, SF, sport, przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, ale nie wymagam od tv aby miał rozbudowane funkcje smart. Wystarczy aby można było się podłączyć laptopem pod HDMI lub DP.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie, czy wręcz okazjonalnie mniej więcej raz na dwa miesiące 2-3 godziny.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Oglądamy głównie wieczorem i w nocy.
17. Preferencje co do wielkości? preferowana wielkość to 65 cali. Totalne minimum to 55 cali a co do maksimum to ogranicza mnie szerokość ściany 160 cm (choć nie sądzę, żeby akurat to był problem bo takie monstra i tak pewnie są poza założonym budżetem)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie znoszę gdy na ekranie widać zjawisko screen tearingu. Jestem wręcz na to uczulony. Wielokrotnie zdarzało mi się widzieć to nawet na bardzo drogich telewizorach grubo powyżej 10 tys. złotych.I to jest główny powód dla którego zwracam się do Was z prośbą o radę. Chciałbym by obiekty w ruchu pozostawały całością i nie zostawiały za sobą smug, a nie miały poszarpanych krawędzi. Drugą ważna rzeczą jest jakość czerni, chciałbym by była czarna a nie szara/srebrna.
19. Preferencje co do marki ? raczej brak, choć wzbraniałbym się przed LG i Samsungiem, ale to może tylko nieuzasadnione uprzedzenie. Dotychczas miałem bardzo pozytywne mniemanie o plazmach Panasonica, ale ta technologia już chyba nie wchodzi w grę?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  3D jest mi zbędne.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  Chciałbym by cena nie przekroczyła 6-7 tys. złotych. Jeżeli jednak w takim budżecie nie da się zrealizować moich założeń to wolę poczekać i dozbierać niż kupić telewizor, który będzie mnie irytował.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak, choć nie jest to element niezbędny.

Edytowane przez kamil.gurbiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2019 o 20:25, kamil.gurbiel napisał:

Czołem forumowicze!

Nadszedł czas na zmianę telewizora ze starej i wysłużonej już jednostki samsunga (jej wiek można wnioskować choćby po kilkunastu-centymetrowych ramkach). Marzy mi się telewizor o dobrym odwzorowaniu kolorów, dużej przekątnej, dobrej czerni i przede wszystkim płynnym obrazie. To ostatnie to coś co jest dla mnie szczególnie istotne, a według mojego wstępnego rozeznania nie łatwe do znalezienia. Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra dusza, która będzie umiała pomóc mi w rozwikłaniu tej zagadki. ;)

Polecam ci Sony 65XG9505. Najlepszy balans między jakością obrazu i funkcjonalności na codzień.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...