Skocz do zawartości
koralgool

OLED jakie jest prawdopodobieństwo że się wypali

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam telewizor. Użytkowanie to YouTube, granie na konsoli 2-3h 2-3 max 4 razy w tyg. Myślę o oledzie 65cali ale boje się wypalenia, rozważam też sony xf9005. Jak jest z tymi oledami? Mam max 6,5tys

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, koralgool napisał:

Zmieniam telewizor. Użytkowanie to YouTube, granie na konsoli 2-3h 2-3 max 4 razy w tyg. Myślę o oledzie 65cali ale boje się wypalenia, rozważam też sony xf9005. Jak jest z tymi oledami? Mam max 6,5tys

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Poczytaj ze zrozumieniem. W skrócie: OLEDy się wypalają, ale 99% użytkowników nie ma się czym martwić. Ja używam swojego podobnie do Ciebie już ponad 2 lata i zero problemów. 6.5 tys to faktycznie podejrzana cena. Nie kupuj absolutnie OLEDa używanego, albo poekspozycyjnego, bo nie znasz jego historii i nigdy nie poznasz (licznik godzin da się łatwo zresetować). A ryzyko, że akurat ten egzemplarz, który chcesz kupić jest mocno wyeksploatowany jest całkiem spore, przy takiej cenie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie chce wierzyć że 2,5 letni tv będzie nowy. Bo w bajki, że dwa lata stał na magazynie nie uwierzę.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej jest duża szansa że będzie tylko udawał nowy. Jak będzie miał pełną dwuletnią gwarancję LG to można by go rozważyć

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, koralgool napisał:

Ale czy jest duża szansa że się wypali?

B7V ..seria 7 ponoć wypalała się....

Dołóż lepiej i kup C9 

Także nie wierzę w to że B7V czeka sobie na klienta przeszło 2 lata ...

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, koralgool napisał:

Myślę jeszcze o Sony xf9005 warto? Teraz mam Panasonica ex610e 55cali

na pewno dużo lepszy od entry modelu panasa

tak pewnie w połowie drogi do oled'a

zalezy co wolisz - spokój z wypaleniami i lepszą cenę czy jakość obrazu

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xf9005 ma 1100  nitów a oledy zaledwie 650-750 więc może gorsza czerń ale dużo jaśniejszy od oleda więc i efekt lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak : mam C9 i jasność ustawioną w dzień na 42 a wieczorem na 22 - 28 i jeszcze mógłbym zjechać tak jasno jest.

Co z tego że ten led ma te 1100 nitów jak czarny jest blady. I gdzie tu ma być efekt - że świeci trochę jaśniej ? Tak masz zamiar oglądać tv ? hmmm kinomaniakiem to Ty nie jesteś na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Eleonor napisał:

Powiem Ci tak : mam C9 i jasność ustawioną w dzień na 42 a wieczorem na 22 - 28 i jeszcze mógłbym zjechać tak jasno jest.

Co z tego że ten led ma te 1100 nitów jak czarny jest blady. I gdzie tu ma być efekt - że świeci trochę jaśniej ? Tak masz zamiar oglądać tv ? hmmm kinomaniakiem to Ty nie jesteś na pewno.

Tak ale tego czarnego niema aż tak wiele w grach czy filmach, w sumie mało kiedy masz lokacje czy scenę z duza ilością czerni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, koralgool napisał:

Xf9005 ma 1100  nitów a oledy zaledwie 650-750 więc może gorsza czerń ale dużo jaśniejszy od oleda więc i efekt lepszy

wg poniższych testów xf ma peak na 900nitów a oled na 730

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c9-oled

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f

w testach forumowych chyba też tych 1100 prawie nigdy nie wyciągał

więc aż takiego szału w tym lcd nie ma - chcesz fajny peak jasności z "małymi" kompromisami to tylko tv z porządnym faldem np. samsung Q90

a jak podoba ci się sony to go kupuj - niezły tv za niezłe pieniądze - ale w porównaniu z oledem wieczorem to nie ma co porównywać - przepaść

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, koralgool napisał:

Tak ale tego czarnego niema aż tak wiele w grach czy filmach, w sumie mało kiedy masz lokacje czy scenę z duza ilością czerni

No widzisz ..... czarny jest zawsze i wszędzie 

Jak kiedyś zobaczysz i poznasz Oled to Zobaczysz wszystkie minusy LCD

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kurcze, jak dzwoniłem do LG dostałem info że może się wypalić jak zostawię na statycznym obrazie. A wiadomo że czasem można się zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Eleonor napisał:

No widzisz ..... czarny jest zawsze i wszędzie

to samo chciałem dopisać - tak piszą osoby co mają średniopółkowe lcd - gram na takim i na nim nigdy czarny nie jest czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, koralgool napisał:

Tylko kurcze, jak dzwoniłem do LG dostałem info że może się wypalić jak zostawię na statycznym obrazie. A wiadomo że czasem można się zapomnieć

Jak zostawisz na statycznym to włączy się wygaszacz ekranu , więc nie wypalisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, koralgool napisał:

Tak ale tego czarnego niema aż tak wiele w grach czy filmach, w sumie mało kiedy masz lokacje czy scenę z duza ilością czerni

Ty sobie chyba tutaj jajca robisz :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...