Skocz do zawartości
Wojtas_

Gry HDR - LG C9 czy Samsung QR90?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w marcu planuję zastąpić mojego Panasonica EX780 sprzętem lepszej klasy. W związku z tym mam pytanie do użytkowników posiadających lub mających styczność z modelami wymienionymi w temacie (lub odpowednikami, np. C8 i Q9FN). Jedynym kryterium są wrażenia z gier w HDR. Który z tych dwóch TV lepiej odda ten efekt? W ciemnych scenach pewnie LG C9, w jasnych zapewne QR90. Wiadomo, że w ogólnym rozrachunku pod względem jakości obrazu górą jest OLED, ale chodzi mi o wyrażenie subiektywnej opinii o wrażeniach jakie zrobiły na użytkowniku gry w HDR na jednym jak i na drugim telewizorze. Na którym było "lepiej"? Z góry dziekuję. Pozdrawiam :)

P.S.

Może Pan Piotr @Gmeru zechce się wypowiedzieć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciężko coś dodać do tego co napisałeś. Samsung ma jeszcze Motion Plus Gry i to jest extra sprawa. Jakościowo oba są top top w HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gmeru napisał:

W sumie ciężko coś dodać do tego co napisałeś. Samsung ma jeszcze Motion Plus Gry i to jest extra sprawa. Jakościowo oba są top top w HDR.

To fakt, upłynniacz potrafi czasami zbawiennie działać na zmęczenie wzroku w niektórych grach 30 fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na "nie-samsungach" też można grać z upłynniaczem - w Sony ponoć np. lag zależy od "mocy" upłynnnienia i na np. niższych trybach jest w okolicach 40-60 więc może być konkurencją

ja grałem z upłynniaczem na lg e6 - i w sumie wyższy lag mi nie przeszkadzał (ale gra taka bardziej chodzona więc to pewnie też odegrało rolę)

więc może tak jak w sony także w LG poziom laga zależy od mocy upłynnienia - w sumie szkoda że w testach ten element nie jest jakoś dokładniej testowany - bo sam parametr IL w upynniaczu nie za wiele mówi w jakim trybie był uplynniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U w mnie w Panasie z upłynniaczem jest tragedia, nawet na niższych wartościach. Tak czy inaczej nie wiem dlaczego inni producenci tego nie implementują. Chyba że wkładają do TV słabsze procesory, które nie dają rady. W Forze Horizon można tak grać, ale już w Assasins Creed Odyssey gdzie jest dużo biegania i walki nawet te 40-60 może być za dużo, chociaż i tak dużo lepiej niż ponad 100 u mnie teraz. Pomijając już OLEDy konkurencją dla QR90 jest pewnie XG9505. Jasność w HDR mają podobną, ale dużo mniej stref wygaszania i gorszy kontrast. Mimo, że obraz fabrycznie pewnie lepszy jeśli chodzi o oddanie kolorów to Samsung po kalibracji w ogólnym rozrachunku będzie się lepiej prezentował w grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...