Skocz do zawartości
Łukasz Łobodziński

Karta - emulator kamery Sony do zgrywania na D-VHS, obsługa portu DV IN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Trafiłem na to forum poszukując od tygodnia rozwiązania mojego problemu.

Posiadam magnetowid D-VHS JVC HM-DR10000 PAL. Posiada on złącze DV IN, przez które można nagrywać materiał cyfrowo w formacie MPEG2-TS. Jednakże wszystkie programy do obróbki materiału video - Pinnacle, Vegas, Ulead oraz dedykowane do D-VHS czyli DVHSTool, CAPDvhs itp. nie potrafią sobie poradzić z przesłaniem materiału do tegoż sprzętu. Problemem jest to, że profesjonalne programy wykrywają magnetowid jako urządzenie HDV. Natomiast on akceptuje tylko materiał w DV (SD). Programy dedykowane zaś, są pisane pod magnetowidy HDV przeznaczone na rynek amerykański, obsługujące 1080i oraz w formacie NTSC. 

Jednakże po podłączeniu do niego mojej kamery Sony FX1000E, ustawieniu w opcjach wyjścia DV oraz opcji "konwerter DV" (nie wiem co to jest), bez problemu magnetowid zgrywa materiał z kasety DV. 

I tutaj dochodzę do sedna. Wiem, że w 2007 roku firma HDP Electronics (polska) wypuściła kartę DV-Link, która jakby emulowała kamerę DV, co według producenta pozwalało wgrywać materiał na praktycznie każde urządzenie z portem DV IN. Tak samo japońska firma IODATA w pobliżu tych lat też taką kartę wypuściła - model GV-DVC3, nawet z dedykacją do D-VHS. 

Pytanie: czy karty Canopus, które posiadają sprzętowy kodek Sony, czy mają właśnie tę możliwość? Możliwość jakby emulowania kamery Sony? A może znacie koledzy taki sprzęt który to potrafi? Bo oczywiście karta HDP oraz ta japońska są już niedostępne lub bardzo ciężkie do znalezienia. Telefon firmy HDP nie odpowiada, nikt nie odbiera, nie mam możliwości zapytania czy nie mają jakiegoś leżaka magazynowego... 

Dodam, że strumień na magnetowidzie to MPEG2 TS, CBR max do 14,7 mbit, ale akceptuje strumień DV z kamery i przerabia go wewnętrznym kodekiem na MPEG. Sprzęt jest wykrywany w XP i wszystkich systemach po kolei wzwyż, z tym problemu nie ma. Mogę sterować napędem taśmy z kompa, ale przy próbie przesłania materiału albo się wieszają programy, albo nic się po prostu nie dzieje...

Chodzi mi po prostu o software lub/i hardware, które by pozwoliło wgrać odpowiednio przygotowany materiał przez port DV IN. Podejrzewam, że działałoby to z każdą nagrywarką DVD, nagrywarką bluray itp posiadającą wejście DV IN. Pozdrawiam i czekam na sugestie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...