Skocz do zawartości
Don Kozdro

maks 3000 zł TV do filmów/seriali/youtube jako monitor do PC

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1, ale czasem druga osoba tak pod kątem 25 - 45 stopni.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  generalnie na wprost, ale też często chodzę po pokoju, sprzątam, prasuję, składam ubrania

ogólnie rzadko siedzę na wprost. Jedyna scenariusz gdzie siedzę plackiem to tylko wieczorem jak coś oglądam - film, serial
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać na dość szerokim biurku, nie ma możliwości powieszenia bo właściciel nie zgadza się na wiercenie dziur w ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od południa, ale pokój średnio jasny bo okno małe
7. Jaki masz obecnie telewizor ? jedynie monitor podpięty do kompa - Eizo Foris fs2331
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? możliwie jak najwięcej bajerów za daną kwotę
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? PC przez hdmi z karty graficznej gtx 1050 ti
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - router, komputer PC {chroma 4:4:4)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? maks 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? najlepiej matowa, ale jak się nie da to i zniosę lekko błyszczącą
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? nie oglądam
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? być może czasem tak, ale to bardziej przez kompa
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? gry tylko z PC, ale to rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie... generalnie mieszane użycie - czasem coś tam wieczorem, czasem w dzień
17. Preferencje co do wielkości? maks 55 cali, ale wolałbym 50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? ma być niezawodne i nie psuć się, nie posiadać wad
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? zbędne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? maks 3000, ale to na raty więc może być ociupinkę więcej..

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie.

Mam na oku telewizory z matrycami VA, ale kurcze kąty widzenia są takie sobie jak będę chodził po pokoju i coś robił. Z drugiej strony denerwuje mnie brak czerni w IPS - już w małym smartphonie mnie to denerwuje gdy oglądam coś w podróży... jak żyć?

myślę nad Samsungiem qe55q60r, ale kurcze to jednak zwykły panel VA ze słabymi kątami - musiałbym co chwilę telewizor obracać żeby chodząc po pokoju nie było zdrady w obrazie. Z drugiej strony jest lg 49sm8600 na IPS tutaj kąty lepsze, ale z kolei jak będę siedział wieczorem na wprost to czerń podobno mocno taka se i obawiam się, że mi to będzie przeszkadzać... jak żyć? Oleda raczej nie kupię bo do statycznych obrazów się nie nadają, a w kompie wiele takich...

Może jest tu ktoś kto by mi pokazał kąty widzenia na zdjęciu w swoich samsungach VA/QLED VA? interesuje mnie też LG VA bo myślę nad kupnem po taniości lg 50uk6300 no ale tych kątów się obawiam.

Uprzedzam pytania - EIZO także ma panel VA i też problem jest z tymi kątami, ale on jest mały i łatwo go obrócić w swoją stronę bo jest na małej podstawie. Z telewizorem może być ciężko obracać takiego kolosa bez uchwytu ściennego... Jednak monitor do oglądania jest odrobinę za mały, to tylko 23 cale, a ja mam okulary i to średnio wszystko wypada...

Jak żyć? co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2019 o 19:27, Don Kozdro napisał:

Jak żyć? co robić?

Wstrzymaj sie z zakupem, dozbieraj pieniędzy i na wiosne kup Sony 55XG9505.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Don Kozdro napisał:

Kurcze trochę drogo jak za VA..

My tu dobrze radzimy, ale zrobisz jak zechcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, który to upadł jakiś czas temu, ale straciłem gotówkę na zakup. 

Maks 50 cali, 100 Hz wzwyż, dobre kąty widzenia, dobra czerń. Do filmów i gier.

Jaki najtańszy TV spełnia te założenia? Czy dalej jest to jakiś Sony? A jeśli tak to jaki model? Chciałbym VA, ale często chodzę po pokoju robię coś i po prostu z różnych miejsc oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...