Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znam się za bardzo na odtwarzaczach a nie chciałbym kupić jakiegoś szajsu co mi wepchną w sklepie, dlatego potrzebuje małej porady :). Także oto kilka warunków jakie miałby spełniać odtwarzacz:

- oczywiście odtwarzanie filmów w 4k :D najlepiej ze wsparciem dla plików w formacie 4k (mkv itp....)
- wsparcie dla Dolby Atmos, 7.1 no i żeby ogólnie miał dobrą jakość dźwięku
- nie wiem czy takie coś znajdę, ale możliwość łączenia się z serwerem multimediów (takim lokalnym w domu), ewentualnie z komputerem
- Wi-Fi
- obsługa Netflix
- i jak mi się coś przypomni to w następnych postach napiszę alby wy-edytuje ten :)

Co do ceny to nie powiem, że nie gra roli, ale może nie być z najwyższej półki, tak coś pomiędzy wysoką a średnią. Marka - byle by spełniała wymagania...

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Bambusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy potrzebujesz tackę - jeśli nie to polecę Nvidia Shield TV  od 750 do 999 zł z padem

Łyka wszystko :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał by się napisać a może jeszcze frytki do tego .. :) nie ma takich musisz mieć osobne urządzenie do plików osobne do płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, D4r3KS napisał:

ub420 / ub820

ok, a jaka jest między nimi różnica oprócz ceny? :D albo inaczej, dlaczego 820 jest 2 razy droższy ?😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj panasonic'a :) ub420 nie ma Dolby Vision taka jest różnica w funkcjonalności a reszta to materiały jakość obudowy zasilania itd. 

ub420 to taka popierdułka mała :) ub820 normalny pełno wymiarowy klocek.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bambusz napisał:

No dobra, a czy warto dopłacać ~800 za Dolby Vision? :D

Ale to pytanie powinieneś sam Sobie zadać ... czy warto ...

Masz materiały w Dolby vision ? , często kupujesz filmy  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bambusz napisał:

No dobra, a czy warto dopłacać ~800 za Dolby Vision? :D

A wiesz co to a masz tv z DV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Eleonor napisał:

Ale to pytanie powinieneś sam Sobie zadać ... czy warto ...

Masz materiały w Dolby vision ? , często kupujesz filmy  ? 

Dopiero co kupiłem telewizor 4k i zaczynam kolekcjonować

 

19 minut temu, D4r3KS napisał:

A wiesz co to a masz tv z DV?

Dobre pytanie, na które nie pamiętam odpowiedzi, jak wrócę z pracy to zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bambusz napisał:

Dopiero co kupiłem telewizor 4k i zaczynam kolekcjonować

 

Dobre pytanie, na które nie pamiętam odpowiedzi, jak wrócę z pracy to zobaczę.

Telewizor 4K ....no tyle że 4K można kupić za 1400 zł a także za 35.000 zł i jeszcze więcej ....

Nie wiesz co kupowałeś ?  Niedobrze ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak, że nie wiem, ale nie pamiętam konkretnie jaki to był model (pierdzielą mi się te ciągi cyferek i literek 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, D4r3KS napisał:

A wiesz co to a masz tv z DV?

Nie mam obsługi DV, więc się problem rozwiązał 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x800m2  ciekawa opcja tylko to trochę głupi odtwarzacz bo nie potrafi automatycznie przełączać trybów hdr\dv a tak to na plus jakość wykonania,odtwarzanie super cd , dvd-a, lepsze multimedia czyli obsługa netflixa, youtube itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@D4r3KS   Tak, ale myślę że nie jest to AŻ tak uciążliwe. Może naprawią to jakąś łatką. 1200,- jest to uczciwa cena, jak by nie było - jest to kompletny odtwarzacz. Mając go w rękach, absolutnie nie ma się wrażenia że to wydmuszka. Dość ciężki i pancerny. :) Szkoda że nie ma cyfrowego wyświetlacza, tak jak blizniacza wersja z serii [ES].

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić że wspomniany X800M2 czyta poprawnie pliki mkv z równoczesną obsługa DV/Atmos?

Ewentualnie jak to wygląda w przypadku Panasonic UB820?

Interesuje mnie odtwarzacz który będzie wrzucać content na soundbar obsługujący Atmos.

Z tego co czytałem to większość odtwarzaczy BD świetnie radzi sobie z obsługą BD-Disc ale gorzej to wygląda jeśli chodzi o zewnętrzny dysk na którym są filmy w formacie mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mat_lit

Żaden obecnie w sprzedażny na rynku odtwarzacz blu-ray nie obsłuży ci ripów mkv ani dv ani atmosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Moje pytanie było związane z wątkiem z forum av:

https://www.avforums.com/threads/i-have-found-a-blu-ray-player-that-plays-mkv-files-with-dolby-atmos-and-true-hd-and-it-isnt-oppo.2272711/

Czyli jedynym sposobem żeby wrzucić niekompresowany DV/Atmos na soundbar to odtwarzacz sieciowy typu Nvidia Shield? Odtwarzacz BR odpada, a TV może wysłać jedynie skompresowany Atmos jako DD+ (ARC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj kwestia losowości jest wiele przypadków i są one potwierdzone ale nie mogą być gwarantowane tego że po ARC można wysłać sygnał atmos z serwisów typu Netflix / iMovies i nie nie będzie to DD+ bo kiedy urządzenie odczytuje dźwięk jako DD+ to znaczy że nie dogadują się.

Ciekawy jest ten link co podałeś bo jeszcze niedawno czytałem że sonika nie da rady...  zaraz coś jeszcze popatrzę.

Co do Shield'a TV to on przekaże atmosa i tego z netflix'a czyli (DD+atmos) i tego z płyt\plików (TrueHD+atmos)

Dolby Vision jest obsługiwane w Netflixa ale nie licz na to że zostanie odtworzony z pełnych kopii UHD, ale powstają po woli narzędzie które będą umożliwiały konwersję takich kopii.

 

Wiesz co prawda jest połowiczna chyba

https://www.avsforum.com/forum/149-blu-ray-players/3067046-official-sony-ubp-x800m2-owners-thread-no-price-talk-31.html#post59425786

atmos będzie wysyłany prawidłowo z m2ts ale z mkv będzie wysyłany jako rozkodowany sygnał 5.1/7/1 c

 

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...