Skocz do zawartości
Adrian13

Telewizor 55 cali, do 4000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam TV 55 cali do 4000 zł. Od jakiegoś czasu przeglądam różne oferty, poczytałem też trochę i mam świadomość że za taką cenę nie ma co oczekiwać cudów, jednak chciałbym wybrać optymalnie najlepszy telewizor jeśli to możliwe. Zależy mi głównie na obrazie, aby nie było efektów smużenia oglądając mecze, a podczas gry na PS4 nie było zacięć, czy jakiegoś opóźnienia podczas gry online.
Zastanawiam się nad LG 55SM8600, Samsung QE55Q67RA - tutaj Jestem bardzo ciekawy opinii, Samsung QE55Q6FNA, oraz ewentualnie Sony KD-55XF9005. No i jest jeszcze Samsung UE55NU8002 - ten model ma dobre opinie mimo że jest trochę starszy.
Jeżeli ktoś będzie w stanie mi pomóc będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.

 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Na wprost, kąty są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno od południa, okno po lewej, TV będzie stał obok na szafce.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wejście mini jack, Bluetooth, kodedki, wysoka częstotliwość odświeżania.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4Pro - w przyszłości nowsza konsola, dekoder.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3h. W weekend może więcej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Piłka nożna - ogólnie sport/Netflix/player.pl/Spotify. 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 50%.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? W tygodniu raczej wieczorami, w weekend może być dzień.
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Efekty smużenia, lagi, powidoki.
19. Preferencje co do marki ? Nie mam.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Max 4000 zł.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeżeli będzie taka potrzeba to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2019 o 12:34, Adrian13 napisał:

Zastanawiam się nad LG 55SM8600, Samsung QE55Q67RA - tutaj Jestem bardzo ciekawy opinii, Samsung QE55Q6FNA, oraz ewentualnie Sony KD-55XF9005. No i jest jeszcze

No to chyba Sony XF9005 sprawdzi się najlepiej. Ewentualnie możesz poszukać używek dobrych modeli z lal ubiegłych jak np Samsung KS8000/9000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2019 o 20:00, Adrian13 napisał:

Mówisz że Sony będzie najlepszy z tych wymienionych? 

Tak jest. Bardzo dobry wybór w stosunku cena/jakość na dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2019 o 20:43, Waldo94 napisał:

Tak jest. Bardzo dobry wybór w stosunku cena/jakość na dzień dzisiejszy.

A jest jakaś różnica między 55 a 49 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę bobie odkopać temat :)

Szukam TV za 4000 zł (+/-200) do PS5 70% + 30% filmy HDR z płyt blu-ray. Wiem że do premiery konsoli pozostał rok ale właśnie oddałem swój TV rodzicom i zostałem z niczym, a zbliża się black friday.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Poddasze - 45 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m-3m (TV wisi na ramieniu na filarze i raz oglądam z kanapy raz z łóżka jak przekręcę o 90 stopni)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? TV wisi na filarze który na ok. 50 cm więc można powiedzieć, że z tyłu nie jest zasłonięty ścianą.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Mam rolety zaciemniające.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Miałem Samsunga 55" UHD Smart TV KU6072 Seria 6.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Funkcje do gier, obowiązkowo VRR, HDR  600+, local dimming.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? PS5 - więc HD i 4k oraz odtwarzacz Blu-ray.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS5, odtwarzacz Blu-ray.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie potrafię odpowiedzieć.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Gry, filmy na bluray, seriale Netflix i HBO GO i sport.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK - 70%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie po zmroku, od 20:00
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? ????
19. Preferencje co do marki ? Raczej nie, ale zaobserwowałem że Samsung ma ciekawe funkcje dla gier.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4200 zł

Najbardziej pasuje mi Samsung Q70R ale może macie jakieś alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również podepnę się pod temat. Moje wymagania

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Salon 15,m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-2,8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na ogół na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? TV ma stać na szafce. W przyszłości może go powieszę
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna z dwóch stron. Południowy zachód. Telewizor w stronę zachodu. Posiadam jasne rolety. Ale one nie zaciemnią
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-L32DT30E (taka sobie czerń, dobra matryca IPS, 240Hz, fajne kolory)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najlepszy obraz, kontrast, czerń.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Na codzień będzie podłączony do PC jako monitor. Filmy w większości są w FULL HD. Pewnie od czasu do czasu będzie coś UHD, jednak głównie zwykłe Full HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC, XBOX
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matową, aby nie odbijała za dużo słońca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Przeglądarka internetowa, filmy akcji, seriale, gry (strzelanki, wyścigi).
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK - 5%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Popołudnia i wieczory. 16-23
17. Preferencje co do wielkości? 55" ewentualnie 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wyprane, słabe kolory. Ciemny obraz, mało żywy. Słaba ostrość.
19. Preferencje co do marki ? Premium
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 zł LCD, 4500-5000zł OLED

Bardzo mi się marzy OLED TV. Jednak telewizora będę używał na bieżąco jako monitora do komputera. W związku z tym obawiam sie o faktyczne powidoki i wypalenia. Trochę czytałem zarówno tu na forum jak i w internecie. Ustaliłem (skorygujecie w razie czego), że wyświetlanie obrazu statycznego jest ok, lecz niezbyt długo. I najlepiej dać jakieś przerwy kompensacyjne w międzyczasie. Aby matryca się zregenerowała zdaje się. A potem zmienić obraz. Przy pracy na komputerze takie coś ma jednak średnią rację bytu. Obraz może być przez cały wieczór taki sam - np przeglądarka internetowa i pasek zadań. W związku z tym boję się o powidoki na pewno, a w dalszej kolejności o trwałe uszkodzenie ekranu. Jak sie do tego odniesiecie?

Druga kwestia, to czy jest sens szukać 120Hz matrycy. Kabel HDMI puści mi max 60Hz. Sytuacja trochę się zmieni, kiedy podepnę XBOX. Tylko czy to warte grzechu.

Mam kilka modeli upatrzonych.

W MM oglądałem SONY 55XG8505, miał fajny obraz. Wg mnie znacznie lepsze kolory i czerń od Samsunga Q60.

Tutaj na forum znalazłem info o SONY 55XF90005. Powiem szczerze że się na niego nakręciłem. W cenie 4000zł ma rewelacyjne parametry. Jednak opisywane są problemy z kątami ze względu na matrycę VA. Na ile się tego bać? Jeśli będę leżał nie siedział, oglądał w kilka osób, siedział bokiem, na ile to będzie uciążliwe?

No i teraz kwestia ceny. Czy warto tyle dawać za LCD tyle kasy. Może lepiej kupić tańszy na 2-4 lata i potem OLEDA. A może trochę poczekać i kupić OLEDA, czy od razu z moimi wymaganiami można brać bez problemu.

Z racji oglądania większości w full hd, wydaje mi się, że 55" to optimum, czy warto myśleć o 65"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr R. napisał:

Druga kwestia, to czy jest sens szukać 120Hz matrycy. Kabel HDMI puści mi max 60Hz.

HDMI 2.0 umozliwia przesył 120Hz sygnału przy rozdzielczości Full HD - nie każdy jednak telewizor jest w stanie przyjąć taki sygnał z zewnątrz, bowiem część modeli używa 120Hz matrycy jedynie do upłynniacza. OLEDy LG i większość LCD Sony bierze bez problmemów taki sygnał.  XF90 przyjmie taki sygnał, jednak tylko z PC  - na XBOXie (nawet jeżeli posiadasz wersje S lub X) tylko 60Hz.

Cytat z rtings o XF90:

,,A note for Xbox One X and Xbox One S owners: 120 Hz from the Xbox will not work with this TV (and all 2018/2017 Sony's we've tested), because the TV requires a forced resolution for 120 Hz to be displayed".

 

Jeżeli chcesz używać telewizora jako monitora i boisz się wypaleń, to Sony będzie dobrym wyborem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób z PC osiągnąć te 120Hz? Jakie warunki trzeba spełnić? Nie oglądałem zbyt mocno Q70R, jednak Q60 to jest słabiuuuutki wg mnie. Sony go gniecie jak chce.

Możecie coś powiedzieć o awaryjności tego modelu? Koledzy mnie straszą, że SONY to padają. "Świetny wybór" - dla teścia padł po gwarancji 2 miesiące. I takie niuanse. Zatem czy to w miarę bezpieczny wybór, czy bez dodatkowego ubezpieczenia nawet do niego nie podchodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby osiągnąć 120 hz musisz użyć kabla HDMI o długości 2-3m i ustawić rozdzielczość Full HD. Jeśli chodzi o wykorzystanie tego odświeżania np. w grach to musisz mieć kartę graficzną która wygeneruje w rozdzielczości full HD co najmniej 120 fps.

Niektóre modele oferują 120 hz dopiero od modeli 55 cali i więcej. I np. Q70R model 49 cali ma tylko 60 hz.

Nie będę się wypowiadał na temat awaryjności ale chciałem nadmienić że napisałeś o Q60R za 4000 zł, a w tej cenie jest wyższy model czyli Q70R - główna różnica między tymi modelami to local dimming. Jeśli chodzi o Sony vs Samsung to zależy od zastosowania tzn. filmy HD / 4k HDR / gry. W jednej kategorii wygra Sony w innej Samsung - Ty zdecyduj co ważniejsze dla Ciebie.

Edytowane przez emil2424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prosze. Czyli z pc osiagne ten efekt 120hz. Filmów oczywiscie tez to dotyczy? A skad warunek dotyczacy dlugosci kabla. To dosc długi przewod.  Po co az tak duza dlugosc? Z display port to tez tak zadziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piotr R. napisał:

O prosze. Czyli z pc osiagne ten efekt 120hz. Filmów oczywiscie tez to dotyczy? 

Filmy to co do zasady w przybliżeniu 24 kl/s... Tutaj to upłynniacz tylko zwiększy ilość klatek na sekundę.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość kabla ma znaczenie. Zarówno HDMI jak i DP ale nie wiem czy są one porównywalne. Podam przykład z własnego życia:

Używam PC (GTX 1080 Ti) + monitor z rozdzielczością 3440x1440 w 100  Hz  przez kabel DP. Monitor kosztował w czasie zakupu 6000 zł (Asus PG348Q) więc był produktem premium od znanej marki i dołączony kabel raczej nie był zły (tak zakładam).
Przy kablu DP 5m w tej rozdzielczości i 100 hz obraz migotał, udało mi się ustabilizować obraz przy 85 hz (testowałem kilka różnych marek bo mam pełno kabli DP)
Dorwałem kabel "Club 3d" o niestandardowej długości 4m i wszystko śmigało ładnie w 3440x1440@100  Hz.

Po co mi taka długość? - specyficzne ustawienie PC względem monitora i TV

Aktualna wersja DP ma większe możliwości od aktualnej wersji HDMI i jeśli możesz to używaj DP w pierwszej kolejności ale telewizory (poza wyjątkami) nie mają DP bo i po co.

Co do filmów w 120 Hz to wszystko zależy jaki masz film i co rozumiesz pod pojęciem film.
Jeśli chodzi o filmy kinowe i seriale TV to 98% ogranicza się do 24 klatek (są wyjątki - PRZYKŁAD) ale ja np. oglądam filmiki z YT i tu jest obraz po kompresji jakości w 60 klatkach. Dodatkowo uprawiam sport i używam kamerki GO Pro i kręcę głownie 4k@30 fps ale zdarza mi się kręcić w niskiej rozdzielczości z dużym fps'em.

Edytowane przez emil2424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjeta. Kupuje tego Sony. Kwestia teraz tylko czy brac ubezpieczenie czy nie warto. Ubezpieczenie awarii w media expert i rtv agd to na 5 lat po 800zl.  W mediamarkt niby 400zl. Pelna ochrona w me to 1040 a rtveuro 1400. Doradzicie ktory pakiet najlepszy? W me tylko przy nieszczesliwych wypadkach.
Druga rzecz. W media expert wspolpracuja ze skalibruj. Pl czyli naszym forumowym kalibratorem.  Maja tez za 80zl pakiet wartosci uśrednioną ch.
 Warto czy jest to dostepne gdzies na forum?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sam zauważyłem, to w MM gwarancja pełna zawiera amortyzację sprzętu - jeżeli dobrze pamiętam to jest tylko 20 % wartości początkowej w piątym roku - sprawdź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Piotr R. napisał:

Decyzja podjeta. Kupuje tego Sony. Kwestia teraz tylko czy brac ubezpieczenie czy nie warto. Ubezpieczenie awarii w media expert i rtv agd to na 5 lat po 800zl.  W mediamarkt niby 400zl. Pelna ochrona w me to 1040 a rtveuro 1400. Doradzicie ktory pakiet najlepszy? W me tylko przy nieszczesliwych wypadkach.
Druga rzecz.

Prawdziwa dodatkowa GWARANCJA ( PRODUCENTA ), jest tylko w Salonach SONY Centre. Wszystko inne... w marketach to ubezpieczenia:excl:

Ps. 1400,- ZŁ? Hee :blink: - w Sc nie wiem czy nawet GWARANCJA P. VIP tyle kosztuje. Jejku... ale koszą w tych marketach. Tfuu

17 godzin temu, Piotr R. napisał:

Maja tez za 80zl pakiet wartosci uśrednioną ch.
 Warto czy jest to dostepne gdzies na forum?

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Robert_1988_KrK napisał:

Ps. 1400,- ZŁ? Hee :blink: - w Sc nie wiem czy nawet GWARANCJA P. VIP tyle kosztuje. Jejku... ale koszą w tych marketach. Tfuu

Bo takie ubezpieczenie zapewne obejmuje zrzucanie sobie telewizora z szafki, w celu dostania nowego modelu za kilka lat. Byli tacy nawet tutaj na forum, którzy chwalili się tego typu praktykami...

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mediamarks.de jest za 3450zl. Na sony center polaka jest aktualnie za 3800. Nie ma na stronie kwoty ubezpieczenia. Gwarancji.  Chyba poczekam do jutra. Moze jeszcze coa dojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj ten TV. Jest wybitny. Rewelacja. Super czernie. Ostrość, kolory. Bajka. Polecam. Jestem przeszczęśliwy.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kaju Kaju napisał:

Kupiony sony i jest MEGA :) 

W takim razie pogratulować i niech dobrze służy 😀

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...