Skocz do zawartości
chmiel2k

Brak czerni w dolby vision

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Nie znalazłem wątku, a wygląda na to, że problem nadal istnieje. Sytuacja u mnie wygląda tak, że jak odpalam materiał w DV z Apple TV, zamiast czerni mam szarości. Nawet czarne paski delikatnie się świecą. Ten sam materiał na aplikacjach wbudowanych odtwarzane są bez problemu. Z tego co widzę w sieci, problem był znany w 2018, a LG wydało łatkę i niby miało być ok. W 2019 roku nie jest ok.

 

http://filmozercy.com/wpis/problem-czerni-w-dolby-vision-rozwiazany-lg-wydalo-aktualizacje

 

Spotkaliście się z tym problemem?

U mnie na ATV 4K i C8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej u mnie C9 i AppleTV 4K i brak tego problemu, DV ma naprawdę super czerń. Testowałem na Łowcy Androidów i Aquamen 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej u mnie C9 i AppleTV 4K i brak tego problemu, DV ma naprawdę super czerń. Testowałem na Łowcy Androidów i Aquamen 
Hm, być może w C9 jakoś to ogarnęli. Sprawdź proszę w zupełnej ciemności czy pasy na dole i górze ekranu są zupełnie wygaszone. Oczywiście z jasnością na 50.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, chmiel2k napisał:

Oczywiście z jasnością na 50.

W C9  na DV jasność jest do 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W C9  na DV jasność jest do 100.
W tej chwili nie mam dostępu do TV, ale chodzi mi o fabryczne ustawienie jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są czarne smoliście:-) w totalnym zaciemnieniu. Na E6 był ten sam problem ale w serii 9 nie widzę go 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2019 o 17:55, chmiel2k napisał:

Oczywiście z jasnością na 50

A to nie możesz po prostu zjechać z jasnością odrobinę niżej? U mnie np. w trybie DV jasność została ustawiona na 49 po kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to nie możesz po prostu zjechać z jasnością odrobinę niżej? U mnie np. w trybie DV jasność została ustawiona na 49 po kalibracji.

U mnie po kalibracji jest 50. Zejście z jasnością na 49 wygasza pasy, ale tracę nieco detalu w szarościach bliskich czerni. To nie jest dobre rozwiązanie.

 

Mówimy tu o sygnale po HDMI, żeby była jasność. W aplikacjach wbudowanych nie ma tego problemu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...