Skocz do zawartości
slawek2535

Samsung 55RU8002 vs ????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam w domu telewizor Samsung 55NU8072, teraz planuje zmianę drugiego telewizora. Następcą tego modelu jest Samsung 55RU8002 (nie ma już chyba 42 i 72).  Czytałem test na HDTV i wyszło, że no nie do końca ten następca jest godny. Moje pytanie zatem co w podobnych pieniądzach warto kupić od Samsunga 55 cali. Nie wypełniam tabelki bo wiem czego chce, czegoś podobnego do Samsung 55NU8072, warto dołożyć parę stów do jakiegoś QLEDA czy czekać aż 55RU8002 stanieje? a może wejdą tez na rynek modele z 42 i 72 w nazwie? Z góry dziękuje za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek2535 napisał:

. Następcą tego modelu jest Samsung 55RU8002 (nie ma już chyba 42 i 72).

nie RU8002 a Q60R. W tym roku to on jest najpowszechniejszy i występuje w różnych oznaczeniach (Q60, Q64,Q67...)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o właśnie i o taka odpowiedz mi chodziło, na stronce HDTV  w teście jest wyraźnie napisane, że następcą jest RU8002.

dzięki za wyjaśnienie :)

 

EDIT: chodzi np. o model  SAMSUNG QLED QE55Q64R tak?

Edytowane przez slawek2535
dodanie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2019 o 19:43, slawek2535 napisał:

EDIT: chodzi np. o model  SAMSUNG QLED QE55Q64R tak?

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, slawek2535 napisał:

dzieki bardzo, ciekawe kiedy troche spadną ceny.  nie spieszy mi sie z zakupem spadnie pare stówek i biore

Witaj, jeśli Cię to interesuje to na allego sferis sprzedaje ten model za 3179zł https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-qled-qe55q60r-4k-hdr-3000hz-uhd-8380975055

Jeszcze wczoraj również na allegro x-kom sprzedawał te tv za 3149zł ale już nie widzę ich oferty a mieli 68 szt. 

Na szczęście udało mi się kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jeffik79 napisał:

Witaj, jeśli Cię to interesuje to na allego sferis sprzedaje ten model za 3179zł https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-qled-qe55q60r-4k-hdr-3000hz-uhd-8380975055

Jeszcze wczoraj również na allegro x-kom sprzedawał te tv za 3149zł ale już nie widzę ich oferty a mieli 68 szt. 

Na szczęście udało mi się kupić :)

Cześć. Na stronie sferisa też jest w tej cenie. Możesz napisać jak wrażenia po zakupie? Przymierzam się do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy model Samsung QE55Q67RA różni się od  QE55Q60R. Na pewno w tym pierwszym inny kolor obudowy oraz pilot aluminiowy. Ciekawe czy jeszcze są jakieś różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, slawek2535 napisał:

Ciekawe czy model Samsung QE55Q67RA różni się od  QE55Q60R. Na pewno w tym pierwszym inny kolor obudowy oraz pilot aluminiowy. Ciekawe czy jeszcze są jakieś różnice.

Nic wiecej. Technicznie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sferis sprzedaje QE55Q60R za 3179. Dostałem od nich informację że jest z produkcji europejskiej i obowiązuje gwarancja sklepu. Czy może to być problem w razie awarii sprzętu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego ale bardziej podoba mi sie srerbrna ramka i pilot, musze na zywo zobaczyc ten model tanszy, moze sie przekonam :) cena jest akceptowalna, nie ogladam tak duzo telewizji zeby wydawac 6-8 tys na telewizor, obecnie mam 42 calowego LG i w sumie jest nadal spoko, jedyne co wylaczyli flasha i przestal dzialac YT, podstawka by zalatwila sprawe ale jednak juz 6 lat go mam to czas na zmiane.

 

 

@jeffik79 daj znac jak tam sprzet :)

Edytowane przez slawek2535
edycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, telewizor Samsung 55Q60R mam już lekko ponad tydzień, moje pierwsze wrażenie, ( ale wielka krowa ) i nic w tym dziwnego skoro wcześniej miałem Sony Ex720 37 cali. Po zawieszeniu i podłączeniu tv do sieci kablowej moje wrażenia były mieszane, na Soniaku obraz był ładniejszy, kolory żywsze, ale pewnie dla tego że był on mniejszy a wiadomo jaką mamy jakość z kablówki.

No to czas na Netflix, tu już jest fajniej, ale w wielu filmach obraz jest zbyt żółty, a np w filmie "Niepamięć" jest taka scena gdzie w testach portal HDTVPOLSKA pokazuje kąty widzenia na stop klatce z aktorką Olgą Kurylenko i u mnie jej twarz jest aż zielona, to też mi się nie podoba.

Teraz czas napisać coś o HDR, wiem że ten tv nie ma czym się chwalić ( w testach portalu rtings piszą SDR Real Scene Peak Brightness411 cd/m², HDR Real Scene Peak Brightness: 424 cd/m², w większości filmów w tym formacie mam wyblakłe kolory i chyba tak nie powinno być, ale ja się nie znam, w końcu pierwszy raz ujrzałem materiał w HDR na żywo, dużo tutaj pomaga zmiana trybu film na standard. 

Wiem że to szaleństwo ale używam tego tv też jako monitora do pc, i tu też jest ciekawie i nikt o tym prawie nie informuje, że tv podpięty do pc pracuje tylko w trybie "dynamicznym oraz standardowym" i np. takie ulepszacze jak "Auto Motion Plus oraz Contrast enhancer" nie działają. Ponadto kolory są bardzo cukierkowe np. logo filmy AMD które powinno być czerwone u mnie jest różowe, tak samo stroje Bayernu Monachium w PES18.

Przypadkiem znalazłem film na Youtube gdzie ktoś pokazał że można źródło PC zmienić na konsole i wtedy kolory są normalne, a nawet działają ulepszacze "Auto Motion Plus oraz Contrast enhancer".

Denerwujące jest też to jak np. mamy pootwierane jakieś foldery lub przeglądarkę na połowie ekranu i po jakimś czasie wygasi nam się ekran wtedy pokazuję się na połowie wyświetlacza komunikat brak sygnału, a jak ruszymy myszką żeby wybudzić ekran to wszystko co miałem pootwierane znajduję się w lewym górnym rogu i to pozmniejszane, na moim starym kochanym soniaku tego nie było.

Jeszcze mam mały problem, czas od czasu sam aktywuję się mikrofon, teraz mam godz 12:55 i od rana stało się tak 2 razy, myślałem nawet zwrócić ten tv bo kto wie co się będzie działo np. za miesiąc. Telewizor kupiłem przez allego od x-komu, i źle zrobiłem że wziąłem fakturę bo przez to prawdopodobnie nie mam prawa na odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni.

Mam nadzieję że komuś ten post pomoże pozdrawiam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, cały czas coś mi nie pasowało w tym tv,  kolega posiada Sony xf9005 i wybrałem się do niego sprawdzić jak wygląda obraz bo nie dawało mi to spokoju. Wybierając się do niego spodziewałem się różnic na lekką korzyść sony, w końcu to tv niby klasy premium a samsung z średniej. wchodząc do pokoju już z kąta obraz tego sony wydawał się lepszy. Na pierwszy ogień włączyliśmy z Netflixa serial The I-Land bo akurat skończyłem go u siebie oglądać, i powiem tak, szczęka mi opadła, obraz przepiękny, samsung nawet się nie umywa, już wiedziałem że nie ma co włączać innych materiałów bo była taka przepaść, ale sprawdziłem jeszcze kilka filmów oraz seriali i na każdym z nich obraz był o wiele lepszy. W domu nawet bratu nie mogłem dokładnie opisać różnic bo to trzeba po prostu zobaczyć. Na drugi dzień spakowałem Samsunga i zamówiłem kuriera. Telewizor jest już w x-komie i czekam na zwrot gotówki.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xf9005 to jeden z lepszych/najlepszych tv lcd na rynku jesli chodzi o relacje "waliu fo mani" i ogolnie minimum jesli chodzi o wysoka jakosc obrazu SDR i HDR w jednym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...