Skocz do zawartości
darekelo

nagrywanie z kablówki programów zabezpieczonych przed kopiowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam LG OLED B8. Przy próbie nagrywania na HDD z kablówki wyświetla komunikat: "nagrywanie programów zabezpieczonych przed kopiowaniem nie jest możliwe" sygnał kablówki podłączony do TV bez dekodera przez moduł CI+. Jest jakaś opcja na obejście tego problemu i nagrywanie programów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne , mam także modem cam w C9  i każdy kanał mogę nagrywać na podłączony dysk SSD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie chodzi by tylko widział - musi być najpewniej sformatowany przez tv - taki dysk jest "nieczytelny" dla windowsów bo jest zaszyfrowany przez tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda ... nie wiem jak w innych LG ale w C9 podłączam dysk w NTFS i nic z nim tv nie robi ... 

Zakłada tylko sobie folder i to wszystko , mogę nagrywać oraz live playback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eleonor napisał:

Nie prawda ... nie wiem jak w innych LG ale w C9 podłączam dysk w NTFS i nic z nim tv nie robi ... 

Zakłada tylko sobie folder i to wszystko , mogę nagrywać oraz live playback.

I tu mamy pierwszą realną przewagę "9" nad "8" :)

Podejrzewam, że "naprawią" ten "błąd" przy kolejnej aktualizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Barnaba napisał:

I tu mamy pierwszą realną przewagę "9" nad "8" :)

Podejrzewam, że "naprawią" ten "błąd" przy kolejnej aktualizacji

A myślisz że to ,,błąd ,, ? , plików i tak nie idzie otworzyć na komputerze - przynajmniej w mi znany sposób , a nawet jest mi to niepotrzebne 

A że nie trzeba specjalnie formatować to fajne , bo można na dysku mieć inne rzeczy. Pożyjemy zobaczymy czy to zmienią  - ,, naprawią ,, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eleonor napisał:

A myślisz że to ,,błąd ,, ? , plików i tak nie idzie otworzyć na komputerze - przynajmniej w mi znany sposób , a nawet jest mi to niepotrzebne 

A że nie trzeba specjalnie formatować to fajne , bo można na dysku mieć inne rzeczy. Pożyjemy zobaczymy czy to zmienią  - ,, naprawią ,, :)

aaa, zrozumiałem, że masz te pliki do dyspozycji

Czyli tv nie rusza struktury/formatu dysku ale szyfruje pliki z nagraniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzy folder LG Smart TV a w nim 2 foldery

tak to wygląda u mnie na C9:

 

 

lg.jpg

 

Tu jest nagranie ok 2 godziny - rozmiar tego folderu ok 7GB , pliki tak jak widać są automatycznie podzielone na kawałki od 58 MB do 128 MB i w nazwie mają jakąś tam kolejność jeden po drugim.

Mogę dysk wyciągnąć z tv kopiować z niego , na niego .Nie ruszam tych nagrań , wkładam znowu do tv , włączam go i widzi i otwera te nagrania - czyli nic się nie dzieje.

Jest pewnie jakoś to zabezpieczone i możliwe że już ktoś wie jak i czym to rozszyfrować :)

 

 

 

Edytowane przez Eleonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2019 o 17:40, Eleonor napisał:

Tworzy folder LG Smart TV a w nim 2 foldery

tak to wygląda u mnie na C9:

 

 

lg.jpg

 

Tu jest nagranie ok 2 godziny - rozmiar tego folderu ok 7GB , pliki tak jak widać są automatycznie podzielone na kawałki od 58 MB do 128 MB i w nazwie mają jakąś tam kolejność jeden po drugim.

Mogę dysk wyciągnąć z tv kopiować z niego , na niego .Nie ruszam tych nagrań , wkładam znowu do tv , włączam go i widzi i otwera te nagrania - czyli nic się nie dzieje.

Jest pewnie jakoś to zabezpieczone i możliwe że już ktoś wie jak i czym to rozszyfrować :)

 

 

 

Kilka pytań:
1. Nagrywałeś z kanału kodowanego czy free?
2. Jeżeli z kodowanego to zapewne TV nagrywa strumień zaszyfrowany a przy odtwarzaniu do deszyfruje za pomocą karty kodowej, spróbuj więc nagrać coś z kanału free i zobacz czy odtworzysz to na PC.

Żeby nie mieć problemów z odtwarzaniem do plików z STR na końcu dodałbym rozszerzenie m2ts.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podałem na zdjęciu to pierwszy odcinek Taniec z gwiazdami :) na Polsat HD 
Nie wiem , ale pewnie tv szyfruje to jakoś -- nie zagłębiam tematu gdyż to mnie nie interesuje 

Pokazałem że C9  nic z dyskiem nie robi -- nie formatuje go w swój sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...