Skocz do zawartości
kamil8810

LG 55SM8600 vs Samsung QLED QE55Q67RAT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

Jestem na etapie kupna nowego TV zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu i w końcu chyba wyłoniło się 2 liderów w moim zestawieniu. Są to telewizory z tytułu postu czyli: LG 55SM8600 i Samsung QLED QE55Q67RAT. Telewizory póki co są w tej samej cenie wielkość też. Telewizor głównie będzie służył do oglądania tv od Orange i netflixa. Od czasu do czasu do ps 4 pro. Mozecie mi coś doradzić który będzie lepszy? Dziękuję z góry za pomoc. 

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2019 o 16:12, kamil8810 napisał:

Cześć ,

Jestem na etapie kupna nowego TV zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu i w końcu chyba wyłoniło się 2 liderów w moim zestawieniu. Są to telewizory z tytułu postu czyli: LG 55SM8600 i Samsung QLED QE55Q67RAT. Telewizory póki co są w tej samej cenie wielkość też. Telewizor głównie będzie służył do oglądania tv od Orange i netflixa. Od czasu do czasu do ps 4 pro. Mozecie mi coś doradzić który będzie lepszy? Dziękuję z góry za pomoc. 

 

Pozdrawiam

 

i co wybrałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam dylemat. Juz byłem zdecydowany na Samsunga ale zacząłem czytać różne opinie i komentarze i pojawił się ten LG. Jestem laikiem, więc wybrałem się do kilku sklepów po poradę. Wynik jest 4:1 dla LG. Co Wy na to? Proszę o poradę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie wybrałem jednak LG. Mimo kilku problemów z kupnem udało mi się go kupić. Jestem z niego zadowolony.  W moim wypadku zdecydowało to, że moim zdaniem LG ma więcej bajerów :) chociaż różnie one działają. Sam telewizor dostał już 2 aktualizacje z tego co widziałem więc nie jest tak źle. Łatwa konfiguracja, obsługa głosowa w moim wykonaniu działa bardzo dobrze( mojej partnerce idzie tak średnio :)  ) Jakość obrazu jest moim zdaniem ok nie mam na co narzekać, dźwięk jest bardzo dobry, sama głośność ciężko powiedzieć nie miałem potrzeby rozkręcić go powyżej 40/100. Fajnie działa YT, można zainstalować spotify więc jak dla mnie wszystko ok póki co. Ja ze swojej strony polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Coś mi się wydaje że chyba ja też w niedługim czasie będę posiadaczem LG 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Lucas773 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Coś mi się wydaje że chyba ja też w niedługim czasie będę posiadaczem LG 🙂

Polecam porównać oba modele tutaj. Patrząc pod względem jakości obrazu ja wolałbym telewizor na matrycy va, no chyba że jest oglądany pod dużym kątem - wtedy można myśleć o ips.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, vader_4747 napisał:

Polecam porównać oba modele tutaj. Patrząc pod względem jakości obrazu ja wolałbym telewizor na matrycy va, no chyba że jest oglądany pod dużym kątem - wtedy można myśleć o ips.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Coś mi się wydaje że chyba ja też w niedługim czasie będę posiadaczem LG 🙂

Widziałem ten test. Bardzo rozbudowany i merytoryczny. Niestety dla laika takiego ja wydaje się zbyt "fachowy". Jakoś trudno mi wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Z tego co już wyczytałem w różnych testach i usłyszałem podczas wizyt w sklepach

LG - słabsze odwzorowanie czerni, ciemniejsze, ale takie ale takie same kolory bez względu na kąt oglądania, sterowanie głosowe po polsku, pilot (chyba bajer), Dolby Vision. 

Samsung - jaśniejsze kolory, lepsza czerń, super przy oglądaniu na wprost, podwójny tuner hd

Obydwa - super dla graczy (niski input lag), matryca 120 Hz, b. dobry system operacyjny (chociaż różny w każdym z nich) 

No i w sumie nie wiem czy jestem bliższy definitywnie decyzji. 

33 minuty temu, Lucas773 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Coś mi się wydaje że chyba ja też w niedługim czasie będę posiadaczem LG 🙂

Widziałem ten test. Bardzo rozbudowany i merytoryczny. Niestety dla laika takiego ja wydaje się zbyt "fachowy". Jakoś trudno mi wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Z tego co już wyczytałem w różnych testach i usłyszałem podczas wizyt w sklepach

LG - słabsze odwzorowanie czerni, ciemniejsze, ale takie ale takie same kolory bez względu na kąt oglądania, sterowanie głosowe po polsku, pilot (chyba bajer), Dolby Vision. 

Samsung - jaśniejsze kolory, lepsza czerń, super przy oglądaniu na wprost, podwójny tuner hd

Obydwa - super dla graczy (niski input lag), matryca 120 Hz (sport), b. dobry system operacyjny (chociaż różny w każdym z nich) 

No i w sumie nie wiem czy jestem bliższy definitywnie decyzji. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2019 o 22:08, Lucas773 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Coś mi się wydaje że chyba ja też w niedługim czasie będę posiadaczem LG 🙂

Widziałem ten test. Bardzo rozbudowany i merytoryczny. Niestety dla laika takiego ja wydaje się zbyt "fachowy". Jakoś trudno mi wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Z tego co już wyczytałem w różnych testach i usłyszałem podczas wizyt w sklepach

LG - słabsze odwzorowanie czerni, ciemniejsze, ale takie ale takie same kolory bez względu na kąt oglądania, sterowanie głosowe po polsku, pilot (chyba bajer), Dolby Vision. 

Samsung - jaśniejsze kolory, lepsza czerń, super przy oglądaniu na wprost, podwójny tuner hd

Obydwa - super dla graczy (niski input lag), matryca 120 Hz, b. dobry system operacyjny (chociaż różny w każdym z nich) 

No i w sumie nie wiem czy jestem bliższy definitywnie decyzji. 

 

Hej, i podjąłeś już decyzję odnośnie wyboru tv? Mam podobny dylemat. Kusi ten qled tylko trochę obawiam się tych słabszych kątów widzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niestety nie podjąłem decyzji :( Trochę odpuściłem przez święta. Przeglądałem ten test od vader_4747 i w sumie wyszło, że Samsung, ale bez jakiejś drastyczne różnicy. Testy i opinie użytkowników (ilość i ocena) Samsung a opinie sprzedawców (różnych sieci) LG. Wg mnie ostateczna decyzja zależy od pomieszczenia w którym będzie tv. Duży salon i osoby rozsadzone w wielu miejscach LG. Mały salon, sypialnia i raczej na wprost lub pod niewielkim kątem Samsung. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...