Skocz do zawartości
llukk

Kończy się dekada prezentacji nowych projektorów sony rok po roku

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2009 rok sony prezentowało na targach ifa  lub cedia nowe projektory, w tym roku brak nowych urządzeń.

Ciekawe czym był spowodowany ten stan rzeczy?

1.słaba sprzedaż projektorów zaprezentowanych w roku 2018 i wydłużenie czasu sprzedaży by pokazać nowe modele za rok?

2.Brak nowych rozwiązań fizycznych i technologicznych  w projektorach wyposażonych w lampy (, a nie w  projektorach gdzie źródłem światła jest laser) .do zastosowania w porównaniu do projektorów jvc.

3.przesunięcie premiery aby pokazać nowe projektory całkowicie przebudowane(modele 4k seria  od 2014roku -500 , 520 ,550 ,570 czy 300, 260,270ta sama budowa i cały czas lifting przez dodawanie nowych funkcji ale bez zmiany budowy projektora i obiektywu)

co sądzicie na ten temat

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety SONY się chyba w wyświetlaczach skończyło. W roku 2019-ym nie pokazali po prostu NIC w tym temacie. A ze dwa lata temu mieli bardzo dobre LCD-ki.

Zostaje im PlayStation, foto i telefony.

Edytowane przez pmcomp
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVC i Sony w projektorach do kina domowego zazwyczaj zmienia modele co 2, 3 lata. Przyczyn jest jak myślę kilka.
1) Nawet najtańsze ich projektory lokują się w umownej klasie high-end. Są droższe od topowych maszyn bardziej masowych producentów, jak Benq, Epson czy Optoma.
2) Każdy, komu zdechł projektor Sony czy JVC i odważył się go otworzyć wie, że stopień komplikacji i zaawansowania budowy nijak się ma do np. Optomy czy nawet Epsona. To zupełnie inna bajka, na oko ze 2 razy więcej komponentów o solidności nie wspomnę. Postęp w obiektywach, mechanice, optyce czy przetwornikach wymaga więcej czasu i nakładów.
3) Projektory to nisza, a projektory klasy Sony to jeszcze ciaśniejsza nisza.
4) Nie ma aż takiego postępu w formatach i i normach. Nie jest tak szybki, żeby wymagał częstych zmian.

Podobnie rzecz ma się z drogim sprzętem audio. O ile np. wzmacniacze czy CD z półki średniej są dość często zmieniane, o tyle z wyższej znacznie rzadziej. Nie dotyczy to tylko manufaktur czy stricte high-endowych wytwórców. Nawet tacy gracze, jak Marantz, Denon, Yamaha czy Cambridge Audio rzadziej tykają swoje topowe produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Woodolec napisał:

JVC i Sony w projektorach do kina domowego zazwyczaj zmienia modele co 2, 3 lata. Przyczyn jest jak myślę kilka

mylisz się co do sony(jvc nie wiem nie sprawdzałem( -od roku  2009 były nowe modele ale tak jak napisałem od 2014 modele 4k na lampe sa tylko lifitngowane 

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, llukk napisał:

mylisz się co do sony(jvc nie wiem nie sprawdzałem( -od roku  2009 były nowe modele ale tak jak napisałem od 2014 modele 4k na lampe sa tylko lifitngowane 

Aha, chodzi tylko o 1080p? To fakt. Ale nie napisałeś tego jasno. JVC od modelu X500R też ma tylko 4K na e-shift. Nie dziwię się że olewają „zwykłe” 1080p. Niewiele się technicznie zmienia, więc po co modyfikować coś, co  tak ma ograniczony zbyt? JVC i Sony nie idą w głośniki i BT. Sony VPL-HW65ES było zaprezentowane w 2015, więc o co chodzi z tą dekadą? W czym się mylę? Lifting jest normalny w tej klasie urządzeń. Żadna firma nie zmienia radykalnie high-endowych klocków co roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2019 o 10:54, llukk napisał:

3.przesunięcie premiery aby pokazać nowe projektory całkowicie przebudowane(modele 4k seria  od 2014roku -500 , 520 ,550 ,570 czy 300, 260,270ta sama budowa i cały czas lifting przez dodawanie nowych funkcji ale bez zmiany budowy projektora i obiektywu)

do wodolec nie napisałem jasno?i nie chodziło mi o 1080p!!tylko wszystkie nie wiem skąd to wywnioskowałes..

co roku sony pokazywało nowe modele (od 2009 modele nie 4k od 2013 modele 4k) 

a co chodzi z dekada przeczytaj uwaznie co roku zawsze był nowy projektor sony teraz w 2019 nie ma

jaśniej jeszcze...

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hd polska coraz mniej wiadomosci o projektorach, coraz mniej recenzji. Rosnace calarze telewizorow zmniejszaja ilość użytkowników zapewne to jest odpowiedzia. Ale na tej stronie co tydzien testowany jest nowy projektor. 

https://www.passionhomecinema.fr/blog/

Sony zapowiedzialo swoj flagowy i najdrozszy model do kina domowego

https://www.passionhomecinema.fr/blog/index.php/01/07/2020/sony-vpl-gtz380-sxrd-4k-laser-10000-lumens/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...