Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Potrzebuję pomocy w doborze urządzenia - odtwarzacza sieciowego filmów i muzyki.
Przeglądałem tematy, ale nie znalazłem stricte tego co potrzebuję.

Dotychczas korzystałem ze smarta w TV, jednak już jest stary i ograniczony a zależy mi na spojrzeniu w przyszłość, ponieważ zaczynam po woli rozbudowywać salon.
Aktualnie na TV oglądam Netflix'a, filmy z NAS'a, Youtube'a, niestety już odczuwam problemy przy niektórych formatach.

Już od jakiegoś czasu czytam, porównuję i im dalej, im głębiej tym większy chaos :)

Do rzeczy ...

Budżet: ok. 1000zł (wolę dołożyć nawet 200,- jeśli będzie to naprawdę sensowny wybór).

Wymagania dot. softu:

  • Netflix
  • Disney+ który nadchodzi
  • Youtube
  • Youtube Music
  • Spotify
  • HBO GO
  • współpraca z Synology (posiadam NASa Synka, na którym znajduje się cała baza filmowa, muzyczna) [DLNA, obsługa zasobów sieciowych]
  • długoletnie wsparcie - urządzenie rozwojowe

Z technicznych:

  • port LAN 1Gbps
  • HDMI out (do TV)
  • wyjście audio cyfrowe (Toslink?) [Przyszłościowo planuję rozbudowę o jakiś przyzwoity zestaw audio stereo.]
  • HDMI in (mile widziane)
  • USB (mile widziane)
  • obsługa smartfonem (mile widziane)
  • zgrabne urządzenie i estetyczny wygląd to zawsze plus

Nie chcę żadnych playerów pokroju Xiaomi Mi Box.

Dotarłem do urządzenia Zidoo Z9s (dzięki koledze który mnie tu wysłał). Samo w sobie było by idealne dla mnie. Niestety - są na nim problemy z Netflixem, i to spore jak wyczytałem, a nie chcę wydawać takiej kasy i później bujać się po forach, kombinować z wersjami apek, itd..
Urządzenie musi działać od deski do deski i mieć pełne wsparcie producenta.

 

Wyjście Audio w urządzeniu pozwoli mi na podłączenie zestawu audio bezpośrednio do odtwarzacza - chciałbym uniknąć w przyszłości stawiania dodatkowo amplitunera.

 

Chyba to wszystko.

Z góry bardzo dziękuję.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Jaki telewizor posiadasz? 

Aktualnie starszy LG 42" ze smartem. Planuję go zmienić na 65" z jakąś dobrą matrycą. Ale nie to jest tematem.

TV to tylko odbiornik i równie dobrze może się zmienić w projektor.

Edytowane przez Przemysław Gąsiewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!

Potrzebuję pomocy w doborze urządzenia - odtwarzacza sieciowego filmów i muzyki.

Przeglądałem tematy, ale nie znalazłem stricte tego co potrzebuję.

Dotychczas korzystałem ze smarta w TV, jednak już jest stary i ograniczony a zależy mi na spojrzeniu w przyszłość, ponieważ zaczynam po woli rozbudowywać salon.

Aktualnie na TV oglądam Netflix'a, filmy z NAS'a, Youtube'a, niestety już odczuwam problemy przy niektórych formatach.

Już od jakiegoś czasu czytam, porównuję i im dalej, im głębiej tym większy chaos

Do rzeczy ...

Budżet: ok. 1000zł (wolę dołożyć nawet 200,- jeśli będzie to naprawdę sensowny wybór).

Wymagania dot. softu:

  • Netflix
  • Disney+ który nadchodzi
  • Youtube
  • Youtube Music
  • Spotify
  • HBO GO
  • współpraca z Synology (posiadam NASa Synka, na którym znajduje się cała baza filmowa, muzyczna) [DLNA, obsługa zasobów sieciowych]
  • długoletnie wsparcie - urządzenie rozwojowe
Z technicznych:

  • port LAN 1Gbps
  • HDMI out (do TV)
  • wyjście audio cyfrowe (Toslink?) [Przyszłościowo planuję rozbudowę o jakiś przyzwoity zestaw audio stereo.]
  • HDMI in (mile widziane)
  • USB (mile widziane)
  • obsługa smartfonem (mile widziane)
  • zgrabne urządzenie i estetyczny wygląd to zawsze plus
Nie chcę żadnych playerów pokroju Xiaomi Mi Box.

Dotarłem do urządzenia Zidoo Z9s (dzięki koledze który mnie tu wysłał). Samo w sobie było by idealne dla mnie. Niestety - są na nim problemy z Netflixem, i to spore jak wyczytałem, a nie chcę wydawać takiej kasy i później bujać się po forach, kombinować z wersjami apek, itd..

Urządzenie musi działać od deski do deski i mieć pełne wsparcie producenta.

 

Wyjście Audio w urządzeniu pozwoli mi na podłączenie zestawu audio bezpośrednio do odtwarzacza - chciałbym uniknąć w przyszłości stawiania dodatkowo amplitunera.

 

Chyba to wszystko.

Z góry bardzo dziękuję.,

Powiedział bym, że Apple TV 4k.

Ale, nie ma żadnych wyjść oprócz HDMI.

Nie wiem jaki to ma być sprzęt audio, obecne raczej łączy się właśnie kablem HDMI.

Nie ma też USB ale sam mówisz, że masz NASa, to akurat działa świetnie.

 

Wszystkie wymienione serwisy działają i Disney też pewnie będzie.

Wsparcie, chyba najlepsze jakie można mieć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia pokroju Zido mogą mieć problem z Netflixem ze względu na brak licencji.

Od siebie polecam NVidia Shield TV. Wsparcie jest takie, że nawet najstarsze wieloletnie modele dostały najnowszy system. Nie ma jednak innego wyjścia dźwięku niż HDMI.

Radzi sobie z Dolby Atmos i DTS:X (dekoduje jak i przepuszcza do amplitunera). Do tego jest cholernie szybki i odtwarza dosłownie wszystko, nawet najbardziej gęste pliki. Bezproblemowo współpracuje z Synology. Sam mam DS918+ i dwie sztuki NVidia Shield TV i ciężko znaleźć lepszy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lycone napisał:

Urządzenia pokroju Zido mogą mieć problem z Netflixem ze względu na brak licencji.

To trochę dziwne bo w Android TV na którym się Zidoo opiera to Google chyba bierze licencjonowanie na siebie ... ale mogę się mylić.

Doczytałem właśnie - chodzi o certyfikowane urządzenia przez Google. Te które nie mają certyfikacji nie będą wspieranie np. przez Netflixa ...

19 minut temu, lycone napisał:

Od siebie polecam NVidia Shield TV. Wsparcie jest takie, że nawet najstarsze wieloletnie modele dostały najnowszy system. Nie ma jednak innego wyjścia dźwięku niż HDMI.

Radzi sobie z Dolby Atmos i DTS:X (dekoduje jak i przepuszcza do amplitunera). Do tego jest cholernie szybki i odtwarza dosłownie wszystko, nawet najbardziej gęste pliki. Bezproblemowo współpracuje z Synology. Sam mam DS918+ i dwie sztuki NVidia Shield TV i ciężko znaleźć lepszy zestaw.

Rozważam NVidie (bardziej niż AppleTV, ale brakuje mi tego wyjścia Audio.

Chciałem uniknąć dodatkowych wydatków w postaci amplitunera, chyba że zastosuje jakieś urządzenie do HDMI rozdzielające Audio (gdzieś mi się w oczy na forum rzuciło, chyba ekstraktor hdmi czy coś takiego).

Może ktoś jeszcze coś ciekawego podpowie ...

Edytowane przez Przemysław Gąsiewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Roku, chyba jako jedyny ma SPDIF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za audio ma być, bez amplitunera?

Do soudbar, podłączasz się po HDMI a z niego na TV.

 

Roku, też fajne, miałem dwa modele, roku 3 i roku 4k. Miał i optyka i chincze stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

wyjście audio cyfrowe (Toslink?)

To żadne przyszłościowe rozwiązanie, przyszłościowe to jest podłączenie urządzenia do amplitunera\procesora za pomocą hdmi.

Piszesz że nie chcesz mi box'a a myślisz że Zidoo Z9s to co to jest? jeden pies na andoidzie...

Apple tv nie ma spotify przy okazji nie ma dezeera nie ma chromcasta ogólnie oprogramowania pod tvos jest koszmarnie mało, bardzo zamknięty ekosystem, brak przekazywania dźwięku bezpośrednio do amplitunera. Za to urządzenie to ma rewelacyjny obraz, świetny odtwarzacz plików infuse, netflix z atmosem i dolby vision, imovies wypożyczanie\kupowanie filmów.

Shield tv nie ma atmosa w apce netflixa na silę można używać kodi z wtyczką netflix, ogólnie apka pod androida tv jest jakaś jakościowo straszna słaba ostrość okładek i napisów, na xboxie one x i apple tv wyglądają wygląda to świetnie wszystko ostre i wyraźne. Ogólnie świetne urządzenie mega szybkie, bardzo dużo opcji ma support już od kilku lat tylko coś dolby vision i atmosa w netflixie wciąż brak, na minus jakość obrazu jest słaba. Jako odtwarzać multimedialny w zasadzie jedyna sensowna opcja to używanie kodi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2019 o 21:55, lycone napisał:

Sprawdź Roku, chyba jako jedyny ma SPDIF.

Dzięki. Niestety z tego co widzę to najnowszy nie ma już wyjścia audio osobnego.

Ale może polecicie mi jakiś konkretny model (interesuje mnie tylko nowy sprzęt, nie kupuję używek)?

Dnia 17.09.2019 o 00:17, raf7705 napisał:

Ale co to za audio ma być, bez amplitunera?

Do soudbar, podłączasz się po HDMI a z niego na TV.

 

Roku, też fajne, miałem dwa modele, roku 3 i roku 4k. Miał i optyka i chincze stereo.

Kolumny stereo aktywne - dlatego też zależy mi na audio w odtwarzaczu.

Soundbar odpada z różnych powodów, ale dzięki za info.

Dnia 17.09.2019 o 14:11, D4r3KS napisał:

To żadne przyszłościowe rozwiązanie, przyszłościowe to jest podłączenie urządzenia do amplitunera\procesora za pomocą hdmi.

Piszesz że nie chcesz mi box'a a myślisz że Zidoo Z9s to co to jest? jeden pies na andoidzie...

Apple tv nie ma spotify przy okazji nie ma dezeera nie ma chromcasta ogólnie oprogramowania pod tvos jest koszmarnie mało, bardzo zamknięty ekosystem, brak przekazywania dźwięku bezpośrednio do amplitunera. Za to urządzenie to ma rewelacyjny obraz, świetny odtwarzacz plików infuse, netflix z atmosem i dolby vision, imovies wypożyczanie\kupowanie filmów.

Shield tv nie ma atmosa w apce netflixa na silę można używać kodi z wtyczką netflix, ogólnie apka pod androida tv jest jakaś jakościowo straszna słaba ostrość okładek i napisów, na xboxie one x i apple tv wyglądają wygląda to świetnie wszystko ostre i wyraźne. Ogólnie świetne urządzenie mega szybkie, bardzo dużo opcji ma support już od kilku lat tylko coś dolby vision i atmosa w netflixie wciąż brak, na minus jakość obrazu jest słaba. Jako odtwarzać multimedialny w zasadzie jedyna sensowna opcja to używanie kodi.

Nie do końca się zgodzę z tym.

Przyszłościowe - bo teraz mógłbym podłączyć zestaw audio bezpośrednio i nie inwestując kasy w ampli, a ampli mogę dorzucić w każdej chwili i rozbudować odpowiednio centrum multimedialne. Jeśli pójdę tylko w hdmi to aby skorzystać z dźwięku musiałbym przepuścić go przez TV - nie jestem audiofilem, nie znam się aż tak na dźwięku, ale wydaje mi się że stracę na tym.

Druga strona medalu - do słuchania muzyki będę musiał mieć włączony TV, a przy wyjściu audio z odtwarzacza to mi odpada.

Xiaomi - nie porównywałbym tego bo w Xiaomi masz ChromeCasta i to mocno ograniczonego (tydzień temu go testowałem). Sklep jest tak wycięty że nawet Chrome'a nie można z niego zainstalować. Trzeba kombinować z Apkami manualnie. No i nie ma LAN'a, po wifi streamowanie filmu 25-30GB na niego jest koszmarne. Do tego inne problemy, ale nie o nim tu mowa.

Zidoo natomiast ma pełnego andka (z małymi ograniczeniami), plus własnego AppInstallera - zanim poruszyłem tu temat to trochę o nim pokopałem bo spełnia moje wszystkie oczekiwania za wyjątkiem Netflixa na którym bardzo mi zależy. Co prawda Netflixa mógłbym używać dalej z TV ale wróciłby problem ampli i głośników. Tak więc musiał wypaść z listy.

Apple TV - no i właśnie te ograniczenia też powodują że z niego nie bardzo chcę skorzystać.

No i Shield TV - jestem do niego przekonany (coś gdzieś słyszałem o nowej wersji w tym roku? ale oficjalnego info nie znalazłem) tylko brakuje mi znów wyjścia Audio dla głośników.

 

No nic, jeśli nic się nie znajdzie będę rozważał zakup Shield'a i później ampli oraz głośników pasywnych ...

 

Choć mam nadzieję że ktoś coś jeszcze podpowie.

 

Dzięki za Wasz czas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roku 4k miał chyba wszystko o czym piszesz ale właśnie wersja poprzednia, bo najnowszą wykastrowali z tych wyjść stereo.

Jak poszukasz, to znajdziesz pewnie jeszcze w sprzedaży nówkę, z tamtego modelu.

 

Niestety z odtwarzaczami tak jest.

Sam mam 4 różne, wliczając Xbox X jako player płyt UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemysław Gąsiewski

17 godzin temu, Przemysław Gąsiewski napisał:

Jeśli pójdę tylko w hdmi to aby skorzystać z dźwięku musiałbym przepuścić go przez TV - nie jestem audiofilem, nie znam się aż tak na dźwięku, ale wydaje mi się że stracę na tym.

Na toslinku też stracisz bo nie przepuszcza bitrate wyższego niż formaty DD / DTS .

Shield tv może przez wyście usb wypuścić dźwięk, są też przypadki że osoby kupują karty usb dźwiękowe z wyjściem toslink, jakieś dobre rozdzielacze hdmi pewnie też by dały radę ale to dodatkowe pudełko z zasilaniem prawdopodobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim tu obecnym za dyskusję i pomoc w podjęciu decyzji.

Zdecydowałem się na Nvidia Shield TV (aktualnie w promocji w EuroRTV). Dokupię sobie adapter USB->Toslink (https://www.youtube.com/watch?v=yaN96ony4QA), a w przyszłości przesiądę się na ampli.

Pozdrowienia! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Przemysław Gąsiewski napisał:

Dziękuję wszystkim tu obecnym za dyskusję i pomoc w podjęciu decyzji.

Zdecydowałem się na Nvidia Shield TV (aktualnie w promocji w EuroRTV). Dokupię sobie adapter USB->Toslink (https://www.youtube.com/watch?v=yaN96ony4QA), a w przyszłości przesiądę się na ampli.

Pozdrowienia! ;)

Jeszcze, rzutem na taśmę, przyjrzyj się temu wątkowi. Odtwarzacz z zupełnie innej ligi :)

Ja zapłaciłem 1200, więc mieści się w twoim budżecie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt - nie doczytałem

przepraszam za zamieszanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...