Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe amplitunery ARCAM: do 16 kanałów, Dolby Atmos, DTS:X, IMAX Enhanced!

Firma ARCAM ogłosiła cały szereg nowych produktów audio z najwyższej półki. Wśród nich znalazły się trzy amplitunery AVR10, AVR20 i AVR 30. Obsługują one Dolby Atmos, DTS:X oraz IMAX Enhanced i przepuszczają sygnał 4K HDR.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o HDMI 2.1 zapomnieli. Czyli nie są to przyszłościowe modele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się rzetelnie wytłumaczyć, dlaczego tej klasy nowości są pozbawiane takiego złącza? Choć eARC jest...

Jakiś błąd lub niestaranność w opisie, czy jednak fakt? Tym bardziej, że to nie jedyny producent, który tak awizuje nowości.

Czy ktoś ma wiedzę, jaka klątwa jest rzucona na HDMI 2.1? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że wszyscy producenci mają 8k za wydmuszkę która objawi się tylko w dwóch obszarach:

- streaming - ten obsłuży tv - zresztą na razie w 8k praktycznie nic nie ma

- kompy - tu wystarczy podłączyć bezpośrednio do tv  - amp tylko może popsuć - choćby zwiększyć  input laga

problem dzwięku rozwiązuje eARC

po co komplikować sobie życie w amplitunerach dając 8k skoro można taniej i bez możliwych wpadek - a komponenty do 4k są przynajmniej dopracowane

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przydałoby się rzetelnie wytłumaczyć, dlaczego tej klasy nowości są pozbawiane takiego złącza? Choć eARC jest...
Jakiś błąd lub niestaranność w opisie, czy jednak fakt? Tym bardziej, że to nie jedyny producent, który tak awizuje nowości.
Czy ktoś ma wiedzę, jaka klątwa jest rzucona na HDMI 2.1?
A taka, że pewnie jeszcze długo długo, będzie zbędne
ja myślę że wszyscy producenci mają 8k za wydmuszkę która objawi się tylko w dwóch obszarach:
- streaming - ten obsłuży tv - zresztą na razie w 8k praktycznie nic nie ma
- kompy - tu wystarczy podłączyć bezpośrednio do tv  - amp tylko może popsuć - choćby zwiększyć  input laga
problem dzwięku rozwiązuje eARC
po co komplikować sobie życie w amplitunerach dając 8k skoro można taniej i bez możliwych wpadek - a komponenty do 4k są przynajmniej dopracowane
Dokładnie tak.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z waszymi argumentami ja osobiście się zgadzam :)

Ale są tu na forum gracze, którzy z utęsknieniem czekają na HDMI 2.1. Podobno do czegoś tam strasznie się przydaje.

 A, że często nieodłącznym elementem toru AV jest amplituner, pełniący rolę switcha, więc przydałaby się obsługa HDMI 2.1 i w tym "klocku".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Barnaba napisał:

Ale są tu na forum gracze, którzy z utęsknieniem czekają na HDMI 2.1. Podobno do czegoś tam strasznie się przydaje.

 A, że często nieodłącznym elementem toru AV jest amplituner, pełniący rolę switcha, więc przydałaby się obsługa HDMI 2.1 i w tym "klocku".

ale po co podwyszać sobie input lag przepuszczając tor video przez AMP ?

lepiej podłączyć bezpośrednio komp do tv - tam takie elementy hdmi 2.1 jak VRR, 120hz i rozdziałka 8k mają znaczenie 

mówiąc szczerze nie wiem po co takie wypaśne AMPki miałyby skupiać się na niszy jaką jest hdmi 2.1

wiadomo, fajnie by to miały, tylko w praktyce może nikt by z tego nie korzystał

a jak wejdą nośniki 8k to i tak się pewnie okaże że obecne 8k byłoby niekompatybilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko (chyba) prawda, jednak producenci elektroniki chwalą się każdą, najdrobniejszą innowacją, żeby tylko zrobić lepsze wrażenie na potencjalnym kliencie.

Podejrzewam, że chodzi o kasę? Czyżby była tak duża, że odpuszczają taki mocny argument marketingowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się was chłopaki czyta  i pewnie nawet można było by się zgodzić🙂

Szkoda tylko, że pod każdym filmikiem na youtub z nowymi AVR i w każdym wątku na największych forach połowa pytań to gdzie do cholery hdmi 2.1.

Nie bardzo rozumiem argument o włączeniu do toru avr i jego wpływie znaczącym na imput lag, bo pomiary pokazują, że to nie znaczenia w opcji bay pass (którą każdy videofil stosuje ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie .. gdzie nie poczytam o nowych amplitunerach - wszędzie zapytania czy jest HDMI 2.1 

Niestety trzeba czekać .. na AVSforum piszą że wysyp nastąpi :

Look for HDMI 2.1 models from at least Yamaha, Denon, Marantz starting the summer of 2020.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qazar napisał:

Szkoda tylko, że pod każdym filmikiem na youtub z nowymi AVR i w każdym wątku na największych forach połowa pytań to gdzie do cholery hdmi 2.1.

jak bym był zmuszony w tym roku kupowac AMP to pewnie też bym wolał mieć hdmi 2.1

ale skoro producenci AMPów planują go na 2020 to widać chipsety nie są gotowe by go obsłużyć

1 godzinę temu, qazar napisał:

Nie bardzo rozumiem argument o włączeniu do toru avr i jego wpływie znaczącym na imput lag, bo pomiary pokazują, że to nie znaczenia w opcji bay pass

nie wiem jak jest z tym input lag - po prostu założyłem że AMP co najwyżej może go "wydłużyć"

kolejna sprawa to czy AMP "przepuści" VRR, ALL, G-sync?

wiesz jak to jest teraz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sekwencja taka: PS5 / Xbox 2, yamaszka z hdmi 2.1, TV optymalny do konsoli next gen. min. 75 cali. Obecnie nie ma co wychodzić przed szereg, bo jakieś niekompatybilności są jednak prawdopodobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klaus71 napisał:

jak bym był zmuszony w tym roku kupowac AMP to pewnie też bym wolał mieć hdmi 2.1

ale skoro producenci AMPów planują go na 2020 to widać chipsety nie są gotowe by go obsłużyć

nie wiem jak jest z tym input lag - po prostu założyłem że AMP co najwyżej może go "wydłużyć"

kolejna sprawa to czy AMP "przepuści" VRR, ALL, G-sync?

wiesz jak to jest teraz?

 

ALL i tylko wybrane, VRR z tego co się orientuje to żaden 😞 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, qazar napisał:

ALL i tylko wybrane, VRR z tego co się orientuje to żaden 😞 

ale jak będzie hdmi 2.1 to VRR przejdzie? czy też nie? czy zależeć będzie od producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie źródła twierdzą ze tak, VRR, ALL i G-Sync też, eARC, 4K 120Hz no samo dobro, chyba że znów wsadza do konsol procesor z tabletu 😄 

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dowiedziałem się jakiś czas temu od Horn Distribution, to coś z Denona z HDMI 2.1 ma się pojawić na przełomie roku.

Czas pokaże czy to prawda. Bo ponad rok temu obiecywali upgrade do HDMI 2.1 w modelu AVC-X8500H, ale póki co nic nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minutes ago, qazar said:

Wszystkie źródła twierdzą ze tak, VRR, ALL i G-Sync też, eARC, 4K 120Hz no samo dobro, chyba że znów wsadza do konsol procesor z tabletu 😄 

No nie, będzie Ryzen na architekturze Zen 2. Będzie to klasa desktopowa ze średniej półki. Te Jaguary z tej generacji już były przestarzałym crapem na starcie, a tutaj jest coś, co powinno całą generację dać radę i nie być kulą u nogi dla twórców gier.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jestem sceptyczny czy na 5-7 lat te ryzeny wystarczą, ale obym się mylił 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Deimos napisał:

Z tego co dowiedziałem się jakiś czas temu od Horn Distribution, to coś z Denona z HDMI 2.1 ma się pojawić na przełomie roku.

Czas pokaże czy to prawda. Bo ponad rok temu obiecywali upgrade do HDMI 2.1 w modelu AVC-X8500H, ale póki co nic nie ma...

Wstrzymali się z nowymi modelami.

W tym roku wypuścili jedynie od X3... w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI 2.1 prędzej czy później będzie ale do czego dzisiaj miałoby służyć HDMI 2.1 względem HDMI 2.0b w amplitunerze?

Do 8K? To jeszcze kilka dobrych lat. Konsole (VRR, ALLM, 120Hz)? Jeżeli TV ma HDMI 2.1 to po prostu podłączamy urządzenia do telewizora, który z automatu będzie miał eARC czyli wszystkie formaty dźwięku skompresowane i nieskompresowane wyśle tamtędy do amplitunera.

Krótko mówiąc przy obecności eARC w TV, który ma minimum 4 złącza HDMI 2.1 czyli transfer 48Gpbs amplituner służy tylko do dźwięku bo wszystko co mamy podłączymy do telewizora.

Zatem po co producenci AVRów mieli by się spieszyć? Dokładanie teraz HDMI 2.1 to nieuzasadniony koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, southorn napisał:

Krótko mówiąc przy obecności eARC w TV, który ma minimum 4 złącza HDMI 2.1 czyli transfer 48Gpbs amplituner służy tylko do dźwięku bo wszystko co mamy podłączymy do telewizora.

Tu jest mały kłopot dla niektórych. Piszesz o zmianie sposobu podłączania urządzeń do systemu AV. Ja mam wyczerpane wszystkie (8) wejścia HDMI w ampli.

Pewnie, mam jeszcze 3 wolne w TV (używam tylko 1 jako monitora) i mógłbym je wykorzystać. Jednak powstaje niespójność w obsłudze sprzętu i ja (jeszcze :)  ) sobie poradzę ale pozostali domownicy niekoniecznie. Czy jest TV z 8 HDMI ?

Dlatego uważam, że wprowadzenie nowego standardu do wzmacniaczy jest potrzebne choćby ze względu na wygodę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Barnaba napisał:

Ja mam wyczerpane wszystkie (8) wejścia HDMI w ampli.

A cóż to za sprzęty masz podłączone jeśli można wiedzieć? I wszystkie potrzebują HDMI 2.1 (8K, 120hz itp.)? Bo na ten moment to jedynie XBOX ONE X oraz przyszłoroczne konsole mogą w pełni skorzystać z 2.1

Oczywiście znajdą się osoby tak jak Ty, które potrzebują więcej niż 4 wejścia HDMI ale to raczej rzadkość. I stąd "opóźnienie" u producentów AVRów bo HDMI 2.1 nie będzie obecnie wykorzystane masowo w amplitunerach a koszt produkcji i zapewne opracowania oraz wdrożenia nowego standardu może być zbyt wysoki.

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, southorn napisał:

A cóż to za sprzęty masz podłączone jeśli można wiedzieć? I wszystkie potrzebują HDMI 2.1 (8K, 120hz itp.)?

2 konsole, 4 playery, bd, hd-dvd 

Żaden nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Barnaba napisał:

2 konsole, 4 playery, bd, hd-dvd 

Żaden nie potrzebuje.

No to problemu jeszcze nie masz z brakiem HDMI 2.1 😉

Amplituner zapewne trochę posłuży a nowy będzie Ci potrzebny dopiero jak ewentualnie kupisz pod koniec przyszłego roku nową konsolę. Do tego czasu będzie już trochę AVRów z HDMI 2.1

A jeśli ktoś nie gra to nowe HDMI kompletnie mu się nie przyda bo odtwarzacze płyt 8K (jeśli w ogóle będą) to może dość odległa kilkuletnia przyszłość. Nie widzę w najbliższym czasie innego zastosowania dla HDMI 2.1 w amplitunerach poza nowymi konsolami za rok a te (nawet mając obie) można będzie podłączyć bezpośrednio do TV (potencjalnego Blu-raya 8K też).

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...