Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Mamy rok 2019. Polacy nadal uwielbiają CDA i zalukaj

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy rok 2019. Polacy nadal uwielbiają CDA i zalukaj

Właśnie pojawiły się statystyki dotyczące serwisów VOD w Polsce. Okazuje się, że przy całym bogactwie platform typu Netflix czy HBO, znaczna część Polaków nadal korzysta z serwisów typu CDA czy zalukaj.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDA - Premium, to świetna opcja. Wiele ciekawych filmów, i wiele różnego kontent których nawet nie idzie dostać w Polsce na (DVD)) :) Również nie licha jakość 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam już niczego co nie jest w UHD, a nawet czasami co jest " tylko" w 4k bez HDR nad czym ubolewam.

HDR 10+ oraz Dolby Vision zawładnęły mną na amen i szkoda mi tracić czas na materiały w niższej rozdzielczości gdyż póki co platformy takie jak Netflix, Rakuten TV czy Amazon wypełniają mi czas przeznaczony na audiowizualną rozrywkę po brzegi. Do pełni szczęścia planuję zakup Panasonic DP UB820 oraz "jakiegoś" nagłośnienia z obsługą Dolby Atmos plus amplituner. Wtedy temat audio video na parę lat uznam za zamknięty.    

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mydogzizmygunz napisał:

Nie oglądam już niczego co nie jest w UHD, a nawet czasami co jest " tylko" w 4k bez HDR nad czym ubolewam.

HDR 10+ oraz Dolby Vision zawładnęły mną na amen i szkoda mi tracić czas na materiały w niższej rozdzielczości gdyż póki co platformy takie jak Netflix, Rakuten TV czy Amazon wypełniają mi czas przeznaczony na audiowizualną rozrywkę po brzegi. Do pełni szczęścia planuję zakup Panasonic DP UB820 oraz "jakiegoś" nagłośnienia z obsługą Dolby Atmos plus amplituner. Wtedy temat audio video na parę lat uznam za zamknięty.    

Chciałem coś napisać ale ręce opadły mi tak nisko, że nie daję rady dotknąć klawiatury.

  • Plusik 1
  • Lubię 3
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mydogzizmygunz napisał:

Nie oglądam już niczego co nie jest w UHD, a nawet czasami co jest " tylko" w 4k bez HDR nad czym ubolewam.

HDR 10+ oraz Dolby Vision zawładnęły mną na amen i szkoda mi tracić czas na materiały w niższej rozdzielczości gdyż póki co platformy takie jak Netflix, Rakuten TV czy Amazon wypełniają mi czas przeznaczony na audiowizualną rozrywkę po brzegi. Do pełni szczęścia planuję zakup Panasonic DP UB820 oraz "jakiegoś" nagłośnienia z obsługą Dolby Atmos plus amplituner. Wtedy temat audio video na parę lat uznam za zamknięty.    

To ja za to napiszę że podejście absolutnie denne :)

HDR to fajna rzecz, tyle że tv bez problemu interplują go dla materiałów które go nie mają, więc cały wywód nie ma najmniejszego sensu. 

A ja nieporównywalnie wyżej cenie poziom intelektualny danego działa niż jego rozdzielczość, bo shit w 4k dalej jest nieporównywalnie mniej warty jakiejkolwiek uwagi niż arcydzieło w SD. Nie wspominając że śmiechu warte pseudo "4k" ze streamingu zdecydowanie mniej ma wspólnego z jakością niż dobra płyta nawet bez 4k. 

A jeszcze do kompletu śmieszy mnie strasznie u ludzi podniecanie się "mundrym" logiem atmosa :D puszczanym najczęściej na byle jakim soudbarze który jakością dzięku ustępuje systemom 2.0 za 150zl :D

A w temacie wątku, CDA jest normalnie dostępne w tv jako oficjalna aplikacja i chwała mu za to bo są tam często bezcenne pozycje których nie ma w żadnym vod. 

I mogą sobie być nawet w SD (choć są w FHD) gdy dane dzieło swoim poziomem daleko przewyższa wszelkie 4k

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę się zainteresować aplikacją CDA. Jest taka na Android TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Trekis napisał:

A ja nieporównywalnie wyżej cenie poziom intelektualny danego działa niż jego rozdzielczość, bo shit w 4k dalej jest nieporównywalnie mniej warty jakiejkolwiek uwagi niż arcydzieło w SD. Nie wspominając że śmiechu warte pseudo "4k" ze streamingu zdecydowanie mniej ma wspólnego z jakością niż dobra płyta nawet bez 4k. 

A jeszcze do kompletu śmieszy mnie strasznie u ludzi podniecanie się "mundrym" logiem atmosa :D puszczanym najczęściej na byle jakim soudbarze który jakością dzięku ustępuje systemom 2.0 za 150zl :D

Atmos na soundbarze to jak "ekran kinowy HDR" na telefonie.

Mało nas, którzy mają otwarty umysł i obiektywne spojrzenie na "video i audio". Ale rozsądek i inteligencja to nie jest dobro wszechobecne tylko cechy wąskiej grupy społeczeństwa 😉

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również czasem oglądam jakiś serial na zalukaj, wolę obejrzeć dobry serial w sd niż badziewie Netflixa w pseudo UHD.
Niemniej, na Netflixie parę dobrych seriali też jest.
Trzeba zachować otwarty umysł, nie szufladkować.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,bo już myślałem,że masz jakąś nową platformę do seriali ;)

(2018/2019)

https://www.imdb.com/search/title/?title_type=tv_series,tv_miniseries&release_date=2018-01-01,&sort=num_votes,desc

23 godziny temu, mydogzizmygunz napisał:

Nie oglądam już niczego co nie jest w UHD, 

Mam podobnie,chociaż zdarza się coś innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Trekis napisał:

To ja za to napiszę że podejście absolutnie denne :)

HDR to fajna rzecz, tyle że tv bez problemu interplują go dla materiałów które go nie mają, więc cały wywód nie ma najmniejszego sensu. 

A ja nieporównywalnie wyżej cenie poziom intelektualny danego działa niż jego rozdzielczość, bo shit w 4k dalej jest nieporównywalnie mniej warty jakiejkolwiek uwagi niż arcydzieło w SD. Nie wspominając że śmiechu warte pseudo "4k" ze streamingu zdecydowanie mniej ma wspólnego z jakością niż dobra płyta nawet bez 4k. 

A jeszcze do kompletu śmieszy mnie strasznie u ludzi podniecanie się "mundrym" logiem atmosa :D puszczanym najczęściej na byle jakim soudbarze który jakością dzięku ustępuje systemom 2.0 za 150zl :D

A w temacie wątku, CDA jest normalnie dostępne w tv jako oficjalna aplikacja i chwała mu za to bo są tam często bezcenne pozycje których nie ma w żadnym vod. 

I mogą sobie być nawet w SD (choć są w FHD) gdy dane dzieło swoim poziomem daleko przewyższa wszelkie 4k

No i ok. Z Twojej perspektywy moje podejście jest denne ale to moje podejście za zapominaj o tym. Rozumiem co masz na myśli i oczywiście masz racje ale ja nie jestem Tobą tylko sobą i nie jestem kinomanem ani nawet przeciętnym użytkownikiem TV ale jak już zasiądę przed telewizorem na krótki czas to chcę brać to co w technologii najfajniejsze i cieszyć się technologicznymi fajerwerkami. Szanuję to, że wolałbyś oglądać coś wartościowego merytorycznie w rozdzielczości 360p na 55 calowym telewizorze i nawet w pewnym rodzaju podziwiam Cię za taką postawę ale zaznaczam, że ja nie mam na telewizję zbyt wiele czasu dlatego to ma być dla mnie w formie jedynie krótkotrwałej aczkolwiek intensywnej rozrywki.

Nie planuję zakupu sounbara, a raczej Monitor Audio Monitor 5.1 system speaker lub coś od Q Acoustics jak dla przykładu Q Acoustics 3000i Home Cinema 3050i speaker package.   Do tego np  Denon 3500h albo coś lepszego. 

8 godzin temu, southorn napisał:

Atmos na soundbarze to jak "ekran kinowy HDR" na telefonie.

Mało nas, którzy mają otwarty umysł i obiektywne spojrzenie na "video i audio". Ale rozsądek i inteligencja to nie jest dobro wszechobecne tylko cechy wąskiej grupy społeczeństwa 😉

Cieszę się, że masz tak wybujałe mniemanie o sobie. Szczególnie w zdaniu o rozsądku i inteligencji jako nie wszechobecnym dobru należącym do wąskiej grupy społeczeństwa.

Zgaduję, że jedynie ta ów wąska grupa społeczeństwa jest w stanie zrozumieć co autor tego wpisu miał na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mydogzizmygunz napisał:

Cieszę się, że masz tak wybujałe mniemanie o sobie. Szczególnie w zdaniu o rozsądku i inteligencji jako nie wszechobecnym dobru należącym do wąskiej grupy społeczeństwa.

Zgaduję, że jedynie ta ów wąska grupa społeczeństwa jest w stanie zrozumieć co autor tego wpisu miał na myśli.

Nie pisałem do Ciebie po pierwsze i na inny temat po drugie.

A wcześniej wyskoczyłeś z jakimiś piaskownicowymi "przechwałkami" co to za super-mega-highend oglądasz i jak to gardzisz gorszą jakością. Chyba myśląc przy okazji, że na wszystkich dookoła zrobi to ogromne wrażenie. W tak krótkiej "wypowiedzi" nieświadomie zaprezentowałeś kompleksy i niskie poczucie wartości. Prawdopodobnie dopiero co kupiłeś jakiś nowy TV i zachłysnąłeś się kilkoma nowościami technologicznymi i nagle stałeś się wytrawnym koneserem wysokiej jakości.

4K, HDR i HDR10+, Dolby Vision to narzędzia do prezentacji materiału ale najważniejsza jest treść i tak jak napisał Trekis (z czym w całości się zgadzam) istotny jest poziom produkcji filmowej lub serialu, jakość jest drugorzędna bo dziadostwo w 4K z HDRem nadal jest tylko dziadostwem a znakomite pozycje filmowe są dobre bez względu na format w jakim są prezentowane (oczywiście im lepsza jakość tym przyjemniej odbiera się sztukę filmową).

A właśnie otwarty umysł nie ma z tym problemu i nie ogranicza się głupotami bo miłośnik kina ogląda film a nie piksele. Wysoka jakość to narzędzie a nie cel sam w sobie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...