Skocz do zawartości
pmcomp

Jaki OLED 77"? LG 77C8 czy Panasonic 77EZ1000

Rekomendowane odpowiedzi

na portalu był test - i B6 był jaśniejszy o te 80-100 nitów od C6/E6

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najniższa cena 77C9 na dziś: https://www.ceneo.pl/80906086

 

28 tys vs. 21 tys. Dla mnie różnica jest oczywista. Sąsiad zamówił 77C8, a ja ... dalej sobie spokojnie czekam i oglądam na 120" ;) . A 55E6 z 3D w sypialni chodzi za[beeep]iscie. Tam mi nic więcej nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać zawsze można .. ja także czekałem 5 lat ( zwlekałem z zakupem ) ale matematyka okazała się zbyt okrutna . Policzyłem że mi się nie opłaca więcej czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje czekanie wynika jedynie z braku potrzeby posiadania telewizora w salonie. Wisi tam plazma Panasa 65", włączam ją średnio raz na dwa miesiące. W salonie grywa projektor. Tak więc nie mam parcia i mi sie nie spieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poczekam na OLED 77" 8K z HDMI 2.1. Zapewne będzie w rozsądnej cenie czyli ok. 20 tys zł w 2021 roku.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2019 o 22:55, qazar napisał:

A mógłbyś rozwiać, które to nowe rozwiązanie występujące w C9 nie  czyni go bardziej przyszłościowym?

HDMI 2.1? Jest

eARC? Jest

VRR, ALL i w przyszłości G-Sync? Jest i będzie

Airplay? Jest

Dolby Atmos, DTS:X i WiSA? Jest

W sumie masz rację, C8 jest bardziej przyszłościowy... 😉
 

Wszystkie te rzeczy które wymieniłeś, są fajne i w ogóle, ale wymagają kompatybilnego sprzętu do działania, którego jeszcze nie ma. Trzeba być idiotą żeby kupować TV dla funkcji za 10 tys, które nie wiadomo czy działają i czy będą działać. Przykładowo może się okazać że z jakiś przyczyn to VRR jest, ale w takim wydaniu, że jak wyjdą konsole przyszłej generacji to nie będzie działać, bo one coś będą robić inaczej. Takie przypadki już się zdarzały w przeszłości np. Dolby Vision w OLEDach LG w serii 6. Szumnie reklamowane, a się okazało później że przez HDMI nie jest w pełni kompatybilne z odtwarzaczami które wyszły później... 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda tyle , że jeżeli klienta stać i chce to kto mu będzie bronił

Znam takich co wymieniają np telefony co rok , zawsze jak tylko wyjdzie nowy model , nie używają żadnych foli , obudów bo to obciach ..  a cena ?  Wiecie chyba ile kosztują najnowsze jabłka

Ale kto im broni ...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Wtedy zaczniesz czekać na 16k z HDMI 3.0
Hehehe.
Uwielbiam "czekaczy" emoji16.png

Nie czytasz dokładnie. 4K 55" w sypialni już mam. 4K 120" w salonie już mam. Więc wytłumacz mi prosze po co mi kolejne 77" 4K? Poczekam na dopracowane 8K.

Zamiast wywalać 20 k PLN na coś czego nie będe używać wolę wyjechac dwa razy z rodziną na dobre wakacje. Albo zakupić kolejne klocki audio. BTW właśnie kupiłem kolejne końcówki mocy, tym razem Tag McLaren 100x5R.

I nie ma to nic wspólnego z czekaniem. Wszystkie nowinki techniczne audio/video od mniej więcej dwudziestu lat mam jako jeden z pierwszych na rynku więc wybitnie nazywanie mnie czekaczem jest nie na miejscu 

proste?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, efel napisał:

Takie przypadki już się zdarzały w przeszłości np. Dolby Vision w OLEDach LG w serii 6. Szumnie reklamowane, a się okazało później że przez HDMI nie jest w pełni kompatybilne z odtwarzaczami które wyszły później... 

tzn? zdaje sie DV w serii 6 działa dla 24/30fpsów - więc tylko płyty z materiałem 50/60 nie działają

i chyba stremingowe w 50/60 też nie będą działać

ale baza (95% DV) to przecież 24p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

tzn? zdaje sie DV w serii 6 działa dla 24/30fpsów - więc tylko płyty z materiałem 50/60 nie działają

i chyba stremingowe w 50/60 też nie będą działać

ale baza (95% DV) to przecież 24p

Płyt 50/60 na palcach jednej ręki. Za to działa 3D 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Wszystkie te rzeczy które wymieniłeś, są fajne i w ogóle, ale wymagają kompatybilnego sprzętu do działania, którego jeszcze nie ma. Trzeba być idiotą żeby kupować TV dla funkcji za 10 tys, które nie wiadomo czy działają i czy będą działać. Przykładowo może się okazać że z jakiś przyczyn to VRR jest, ale w takim wydaniu, że jak wyjdą konsole przyszłej generacji to nie będzie działać, bo one coś będą robić inaczej. Takie przypadki już się zdarzały w przeszłości np. Dolby Vision w OLEDach LG w serii 6. Szumnie reklamowane, a się okazało później że przez HDMI nie jest w pełni kompatybilne z odtwarzaczami które wyszły później... 

Masz racje jestem idiotą a ty jaśnie oświecony i ”mondry”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie czytasz dokładnie. 4K 55" w sypialni już mam. 4K 120" w salonie już mam. Więc wytłumacz mi prosze po co mi kolejne 77" 4K? Poczekam na dopracowane 8K.
Zamiast wywalać 20 k PLN na coś czego nie będe używać wolę wyjechac dwa razy z rodziną na dobre wakacje. Albo zakupić kolejne klocki audio. BTW właśnie kupiłem kolejne końcówki mocy, tym razem Tag McLaren 100x5R.
I nie ma to nic wspólnego z czekaniem. Wszystkie nowinki techniczne audio/video od mniej więcej dwudziestu lat mam jako jeden z pierwszych na rynku więc wybitnie nazywanie mnie czekaczem jest nie na miejscu 
proste?
Masz, rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2019 o 14:17, pmcomp napisał:

Jestem na kupnie. Jak w temacie i dlaczego?

Pozdro

A może lepiej porównywać jednak 77C9 ale on kosztuje tyle samo co ten Panasonic. A wersję 77C8 mozna już rwać w Niemczech za 18 tys.

Pozdro

No dobra to po ten temat został utworzony skoro twórca nie zamierza kupować kolejnego 77 4K i poczeka na dopracowane 8K ?

Nie rozumiem ....

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wszystko dokładnie od początku to zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mam zrozumieć .... chcesz kupić , potem już nie chcesz , poczekasz na 8K .....  Jesteś w temacie AV na pewno obeznany lepiej niż nie jeden z nas , znasz ceny , parametry itd a nagle twierdzisz że wolisz te 20.000 wydać na wakacje niż na tv, którego i tak nie będziesz używał -- dlatego zapytałem po co temat by założony

 A w między czasie to pochwaliłeś się tym, że kupiłeś sobie kolejne końcówki mocy, tym razem Tag McLaren 100x5R.

Może o to chodziło ?

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED 77C8 zawisł u sąsiada. Oglądanie z jakieś 2,5m. Wcale nie jest duży. 88" spokojnie by się nadał.

Kawał dobrego obrazu. Jak zwykle konieczna kalibracja.

A ja spokojnie w salonie oglądam z JVC na 120" i czekam na normalne ceny OLEDów 8k :) .

 

Eleonor ... teraz już wiesz ??? A stareńkie kino domowe 7.1 na klockach Tag McLarena gra w muzyce z BD lepiej niż Marantz z Atmosem i DTS X w 11.2. W filmach muszę głębiej potestować. Pamietajcie, że obraz to dopiero "połowa" zmysłów w kinie domowym. Potrzebny jest odpowiedni dźwięk. BTW nie słyszałem dobrego dźwięku z żadnego telewizora. Nawet z wypasionego zewn. soundbara w LG OLED seria W. Nawet w sypialni mam soundbar Yamahy ze starych serii, które grały bo dzisiaj Yamaha to też juz plastic fantastic.

Edytowane przez pmcomp
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Eleonor ... teraz już wiesz ??? 

Jasne !! Kupiłeś Oleda sąsiadowi :)

Skoro czekasz na normalne ceny  8K ( pewnie minimum 88 cali ) no to trochę lat minie - 5 ?  może a może nie .

Ja niestety już nie mogłem czekać i musiałem 77 wziąć - mam nadzieję że w moich warunkach trochę wytrzyma ( nie oglądam na wyśrubowanych ustawieniach ) a za ok 8 lat kupię chyba już ostatni tv ....... niestety

Na swoją Górę już wszedłem - teraz powoli schodzę z Niej na dół :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eleonor napisał:

Jasne !! Kupiłeś Oleda sąsiadowi :)

Skoro czekasz na normalne ceny  8K ( pewnie minimum 88 cali ) no to trochę lat minie - 5 ?  może a może nie .

Ja niestety już nie mogłem czekać i musiałem 77 wziąć - mam nadzieję że w moich warunkach trochę wytrzyma ( nie oglądam na wyśrubowanych ustawieniach ) a za ok 8 lat kupię chyba już ostatni tv ....... niestety

Na swoją Górę już wszedłem - teraz powoli schodzę z Niej na dół :(

 

88" mi nie wejdzie. Max. 77". Ja tez juz przestałem sie ścigac na długośc małego ;) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...