Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

TCL Cinema Wall: 132-calowy MicroLED z 24 mln stref podświetlenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Ci goście od marketingu mają już niezły odlot - i widać że oled jest dla nich wzorcem do gonienia

ten tv 4k ma 12mln pikseli a oni piszą o 24 mln stref - chyba tylko po to by było więcej niż w oledzie :)

no cóż za 5-10 lat zobaczymy czy im z tego coś wyjdzie

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to konstrukcja na targi - czysty marketing - za 5 lat poznasz odpowiedzi na te pytania

o ile nie umrze śmiercią naturalną z powodu niższych cen w LCD (z podwójną matrycą)

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Myfos said:

"Rozwiązanie to odznacza się wyższym poziomem jasności i kontrastu niż w OLED TV. 
Źródło: https://hdtvpolska.com/tcl-132-calowy-microled-24-mln-stref-podswietlenia/"

Jakim cudem może mieć większy kontrast niż nieskończony z OLEDa?

Hej, dzięki za spostrzegawczość, oczywiście tam o kontraście nie powinno być tak napisane i usunąłem to. Kontrast jest porównywalnym poziomie rzecz jasna. Powinno być napisane po prostu, że jest "bardzo wysoki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Myfos napisał:

"Rozwiązanie to odznacza się wyższym poziomem jasności i kontrastu niż w OLED TV. 
Źródło: https://hdtvpolska.com/tcl-132-calowy-microled-24-mln-stref-podswietlenia/"

Jakim cudem może mieć większy kontrast niż nieskończony z OLEDa?

A ja odpowiem inaczej, ano właśnie, że może. Bo postrzegany kontrast przez nas jest czymś innym niż abstrakcyjny iloraz. Bardziej jest to różnica między jasnym i ciemnym. Przecież CRT high black trinitron miał też świetną czerń ale przy 100 nitach postrzegany kontrast jednak jest gorszy od współczesnego OLED-a z np. 750 nitami. Różnica między jasnym a ciemnym jest dużo większa. Dziś był piękny słoneczny dzień. Patrzyłem na oświetlone drzewa i budynki i zwróciłem uwagę na to, że przecież nigdzie nie widzę "idealnej czerni". Nawet zaciemnione obszary, pnie drzew, asfalt w cieniu itd. miały tyle informacji w sobie, nie było tam "czarnej, pochłaniającej fotony dziury", że trudno powiedzieć, że kontrast liczony X:Y był nieskończony. Na pewno nie był. A jednak z całą pewnością, było bardziej kontrastowo i ogólnie lepiej niż to co dziś widziałem na LG C9 😁.

Myślę, że operowanie abstrakcyjnym pojęciem kontrastu w oderwaniu od jasności jest bez sensu. Zwłaszcza, jeśli to pojęcie jest zdefiniowane tak, że mianowniku mamy zero. Pomijam już matematyczne rozważania nt. mocy zbiorów nieskończonych. Zbiór liczb naturalnych jest nieskończony i zbiór liczb rzeczywistych też jest nieskończony. Ale ten drugi jest liczniejszy 😉.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy będzie można ten ekran zobaczyć na żywo w Polsce, TCL robi się u nas coraz popularniejsze i myślę że za niedługo dorówna w popularności innym azjatyckim bardzo znanym u nas markom, ich atutem są przystępne ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...