Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

NAD T 778 - flagowy amplituner z Dolby Atmos i obsługą 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Wysoka półka, ale na przyszłość nie będzie z niego pożytku - brak HDMI 2.1. Sprzęt najwyżej na jeden lub dwa sezony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Deimos napisał:

Wysoka półka, ale na przyszłość nie będzie z niego pożytku - brak HDMI 2.1. Sprzęt najwyżej na jeden lub dwa sezony...

A tam opowiadasz. Twój X4000 najmłodszy nie jest i pewnie jeszcze trochę posłuży bo to całkiem dobry klocek 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posłuży, bo zauważ, że mój Denon nie ma Dolby Atmos, a cztery głośniki sufitowe czekają na nowy klocek...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Deimos napisał:

Nie posłuży, bo zauważ, że mój Denon nie ma Dolby Atmos, a cztery głośniki sufitowe czekają na nowy klocek...

Powiem tak, brawo, że tak rzetelnie podchodzisz do tematu audio w kinie domowym! Ja nawet nie miałem okazji porównać tego Dolby Atmos do starszych formatów, sam mam archiwalny ampli Onkyo z DTS MA i certyfikatem THX, ważący 25 kg kloc i powiem szczerze, że w moim niedużym dedykowanym kinie w zupełności mi wystarcza. Głośników mam 7 onwall plus 2 suby (jeden sprytnie zestrojony z center speaker). Tych dodatkowych sufitowych nie miałbym nawet jak upchnąć 😉. Amplitunerów / wzmiacniaczy kinowych trochę już miałem, 3 topowe yamaha, 3 harman kardon i 2 Onkyo i szczerze mówiąc najmilej wspominam yamaha, jakoś najlepiej czułem ten sprzęt, te tryby, ustawienia akustyki, pogłosu na dodatkowych głośnikach effects. Potrafiłem to tak zestroić, że było genialnie. I chyba wrócę do yamahy, jak oczywiście wprowadzą HDMI 2.1  😉.

Natomiast co do tytułowego NAD. Mam jednak wątpliwości co do jakości brzmienia takich konstrukcji D klasowych (miałem topowy DAC NAD-a i znam ich najlepsze wzmacniacze stereo) . Oczywiście pod względem energo-oszczędności taki ampli ma plusy ale z drugiej strony dobrze wykonana klasa AB brzmi jednak lepiej a dla zaoszczędzenia kilku złotych na prądzie chyba jednak mija się to z celem. Dlatego Twoje sformułowanie "wysoka półka" oceniam w kategoriach raczej cenowych. Choć przy Theta Casablanca na dedykowanych końcówkach mocy taki NAD to jest i tak tania masówka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformułowanie "wysoka półka" do tego Nada użył twórca tego newsa, czyli Jakub. Ja właściwie go tylko zacytowałem:)

Wysoką półkę to przypisałbym mojemu poprzedniemu Denonowi AVC-A1-HDA...współpracującemu z dwoma końcówkami mocy Monster MPA-2250 i MPA-3250.

Użytkowałem ten zestaw 7 lat i jeszcze potem sprzedałem za 30tys.zł. Osobno po 10 tys. za każdy klocek...

Z firmy Nad to miałem kiedyś końcówkę mocy Nad-218THX. Napędzała subwoofery pasywne Jamo THX ONE.

Każdy wielkości pralki automatycznej...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz rację. "Produkt z wysokiej półki, skierowany do audiofilów".  

Nie wiedziałem, że Monster robił końcówki mocy. Mam za to ich kabel "z lat prosperity", z czystego srebra S-VHS, w szufladzie leży prawie zapomniany i bezużyteczny 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych końcówek mocy - to do dzisiaj żałuję...Chociaż spaliły mi wówczas wysokotonowe w Monitor Audio PL-200 i PL-100. Ale przesadziłem z pokrętłem volume i poszło...A pobór prądu z kina pokazywał mi wówczas ponad 5,5kW.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy subwoofer to był duży pasywny Jamo w układzie band-pass, czyli szkoła MBL 😁 Dawał radę na scenie z Terminatora (wybuch bomby atomowej). Stare dzieje z ubiegłego tysiąclecia 😀. No i wtedy też była yamaha, no po prostu lubię yamahy jak Ty denona…

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Deimos napisał:

Tych końcówek mocy - to do dzisiaj żałuję

Może jeszcze odkupisz? Dobry sprzęt krąży po rynku latami - ja przecież mam twojego DD-18 "trzeciej ręki" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za MPA-3250. Ale jak się nie uda, to na Emotivę nie można narzekać. A DD  to na wieczność.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - oglądałem go wcześniej, ale wygląda nieciekawie. Też wcześniej miałem moje MPA 3250 i 2250 z USA używane, ale wyglądały jak nówki...

Zięć mi obada ta ofertę: https://www.shoppok.com/treasure/a,49,152920,----MONSTER-MPA-3250-POWER-AMPLIFIER---------799--Vero-Beach-.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało się kupić na amerykańskim Ebayu jedną z dwóch sztuk wystawionych. Za ok 2 tygodnie MPA 3250 ponownie u mnie się zadomowi:rolleyes:

Emotiva XPA trzeciej generacji - trzy kanałowa końcówka mocy, będzie niedługo szukać nowego właściciela.

Dnia ‎2019‎-‎09‎-‎13 o 21:27, orwell-1984 napisał:

Mój pierwszy subwoofer to był duży pasywny Jamo w układzie band-pass, czyli szkoła MBL 😁 Dawał radę na scenie z Terminatora (wybuch bomby atomowej). Stare dzieje z ubiegłego tysiąclecia 😀. No i wtedy też była yamaha, no po prostu lubię yamahy jak Ty denona…

 

 

Z pasywnych subwooferów to najciekawiej wspominam te z mojego bardzo dawnego zestawu Jamo THX ONE. Każdy sub wielkości pralki automatycznej - zasilane przez  NAD-218 THX.

A tu jako ciekawostka test Monster dwukanałowego, czyli MPA 2250: https://audio.com.pl/files/6/4/0/640-monsterpowermpa2250.pdf

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Deimos napisał:

No i udało się kupić na amerykańskim Ebayu jedną z dwóch sztuk wystawionych. Za ok 2 tygodnie MPA 3250 ponownie u mnie się zadomowi:rolleyes:

Emotiva XPA trzeciej generacji - trzy kanałowa końcówka mocy, będzie niedługo szukać nowego właściciela.

Gratulacje, mam nadzieję, że stworzysz sobie system marzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dalej zostanie ampli do wymiany, potem jakiś wyświetlacz w wyższej rozdziałce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...