Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

TCL X10 miniLED 4K w tym roku w Europie. Znamy cenę

Rekomendowane odpowiedzi

TCL X10 miniLED 4K w tym roku w Europie. Znamy cenę

Niedawno pisaliśmy o TCL X10 QLED 8K i TCL z serii X8 miniLED (4K) z okazji IFA 2019. Teraz firma zapowiedziała także wprowadzenie do sprzedaży modelu 4K z serii 10 z podświetleniem miniLED. Wiemy, kiedy zadebiutuje i ile będzie kosztował.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mleczna Szyba napisał:

Za to lubię targi, pokazują super wypasione nowości. Fajnie by było sobie kupić taki...

w cenie 10tysi może być problem z popytem chyba że w teście wyjdzie jakiś mocarz.

samo 900 stref to mało:

- potrzebny jest sensowny smart,

- niski input lag , + najlepiej niestandardowe wsparcie do gier (VRR, upłynniacz w game mode),

- dobry upłynniacz - bez efektu teatru - z małą ilością artefaktów,

poprzednie generacje TCL chyba wykładały się już na tych dodatkach

a sony zf9, oledy, samsung q90) są już w zasadzie w cenach od 7-8 tysi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL to do tej pory marka raczej w segmencie budżetowym, dzięki temu to największy dostawca na rynek USA. W Europie idzie mu słabiej . Zobaczymy czy poradzi sobie w segmencie premium. Telewizor na IFA miał pozytywne opinie jednak dopiero wejście do sprzedaży pokaże co potrafi. Co do ceny to zgoda że na tym poziomie wiele nie zawojuje , osobiście liczyłem na poziom 7 tys za 65 cali.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gregoma napisał:

TCL to do tej pory marka raczej w segmencie budżetowym, dzięki temu to największy dostawca na rynek USA. W Europie idzie mu słabiej . Zobaczymy czy poradzi sobie w segmencie premium. Telewizor na IFA miał pozytywne opinie jednak dopiero wejście do sprzedaży pokaże co potrafi. Co do ceny to zgoda że na tym poziomie wiele nie zawojuje , osobiście liczyłem na poziom 7 tys za 65 cali.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

W Stanach ta marka jest po prostu bardzo tania a dodatkowo ma rozwiniętą sieć sprzedaży, np. w renomowanych sklepach COSTCO (coś jak u nas Makro Cash ale znacznie lepszy). Kupując taki TV w COSTCO ma się gwarancję satysfakcji, do 3 m-cy można TV oddać bez powodu jak coś nie pasuje i zwracają pieniądze z uśmiechem na ustach w typowo amerykańskiej atmosferze sympatii i życzliwości. Jeśli u nas TCL będzie jedynie promować na forach wpisy "Mlecznych Szyb" j.w. zamiast zaoferować świetne ceny i dobre warunki gwarancyjne to obawiam się, że nie zaistnieje na naszym rynku bo już widać po terminach, że prężni to oni nie są...

Edytowane przez orwell-1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL w USA to zupełnie inny świat. Rewelacyjna alternatywa dla tych którzy chcą się cieszyć porządnym HDRem, dużym ekranem jednocześnie nie przepłacając. Europejski TCL to, przynajmniej do tej pory, po prostu katastrofa. Wielki plus dla firmy za to, że w końcu zaczyna robić jakieś ruchy w celu wprowadzania na nasz rynek porządniejszych telewizorów. X10 jest dla mnie zdecydowanie za drogi ale ciekawy jestem ile kosztować będzie X8. No i co dokładnie będzie sobą prezentował - bo szalonymi 100hz chwalą się tylko przy X10. Jeżeli zobaczę 65X815 za 5-7k pln z 50hz matrycą to... Na pewno tego nie zrobią. Chyba nie.

 

Boli mnie strasznie, że w EU nie można dostać 100hz telewizora z widocznych HDRem (700 czy 800 nitów), porządnej wielkości (65") i przystępnej cenie. NU8000 taki był ale nie zdążyłem go kupić a w tym roku Samsung już się opamiętał i pogorszył swoje TV by nie wychylać się przed konkurencje. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2019 o 10:29, Keltan0r napisał:

 X10 jest dla mnie zdecydowanie za drogi ale ciekawy jestem ile kosztować będzie X8. No i co dokładnie będzie sobą prezentował - bo szalonymi 100hz chwalą się tylko przy X10. Jeżeli zobaczę 65X815 za 5-7k pln z 50hz matrycą to... Na pewno tego nie zrobią. Chyba nie.

Sorki, że podbijam temat ale nie widzę opcji edytowania. Na pewnym rodzimym forum (tam gdzie TCLe od lat wychwalane są jako ósmy cud świata) wiadomo kto napisał nieco więcej o X8. Premiera podobno w listopadzie. TCL 55EX815 za ~1300 euro a 65EX815 za ~1500 euro. Matryca Qled 50hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba był jeden z najciekawszych modeli tych targów, w elektronice widać jak szybko to wszystko się rozwija i dla mnie wejście kolejnego poważnego gracza RTV do Polski z większym asortymentem jest spoko, większa konkurencja to zawsze lepsze ceny dla potencjalnych nabywców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...