Skocz do zawartości
dominikzw

Wybór ścieżki dźwiękowej przy filmie w jakości UHD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Uruchamiam z dysku film w jakości uhd który posiada ponad 10 ścieżek audio. Niestety przez aplikacje domyślną jaka jest na telewizorze po uruchomieniu filmu do wyboru mam tylko 8 ścieżek audio i nie ma tej która mnie interesuje. Trzeba przez jakiś inny program uruchomić plik ? Ścieżka na pewno jest obsługiwana przez tv bo jest Dolby Digital Audio ale lista ogranicza się max do 8 pól.

Poradzi ktoś jak to rozwiązać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zapewne ten typ tak ma (tv). Poczytaj w instrukcji.

Bywają ograniczenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV tak mają np Samsung. Trzeba wrzucić w jakiś program do mkv i zostawić 2 ścieżki dźwiękowe

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym obrazu nie ruszą skoro mam w oryginalnym pliku m2ts, tylko nie wiem jakim programem skasować inne ścieżki i żeby obrazu nie ruszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To obrazu nie ruszaj i kontener m2ts też zostaw wywal tylko zbędne ścieżki dźwiękowe

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ścięzka audio jest w pliku m2ts w głównym pliku. Więc muszę jakimś programem wyciągnąć i zostawić tylko tą jedną która mnie interesuje. Polecisz jakiś konkretny program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tsMuxerGUI nppytaj Google



Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, dominikzw napisał:

Wolalbym obrazu nie ruszą skoro mam w oryginalnym pliku m2ts, tylko nie wiem jakim programem skasować inne ścieżki i żeby obrazu nie ruszać

Nie da się skasować ścieżki/ścieżek i nie ruszać "obrazu" ;) Po takiej operacji otrzymasz inną zawartość, a przy okazji możesz zmienić kontener np na mkv i oszczędzić kupę miejsca.

Chyba, że masz na myśli pozostawienie całej struktury dysku z menu włącznie? To tylko komercyjne programy. Najtańszy to DVDFab ale nie wiem, czy pozwoli na takie sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na menu nie zależy mi bo lg i tak tego nie odtwarza. Chodzi mi żeby jakość obrazu została nie uszkodzona a jedynie ścieżkę audio wyodrębnić. Będę walczył z dvdfab albo tsMuxerGUI . Ale do tego potrzeba b. dobrego komputera żeby plik 80 GB przerobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu czas (komputerowi) to "przerobi" 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam na LG B7. Za każdym razem jak jest więcej niż 8 ścieżek to potrzebnej nie ma. Dlatego dla świętego spokoju w takim przypadku używam laptopa. Również do napisów. Ale rozglądam się za porządnym odtwarzaczem co ten problem rozwiąże. Bo nie chcę do tego wykorzystywać cały czas laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopa mam slabego, licznik wskoczyl na 22 godziny.. Przy dvdfab Wiec spasowalem, robie teraz clonebd.. Niby tylko 6 h, zobacze...
Kupilem tv zeby wlasnie bez laptopa odtwarzac filmy. Troche slabe ze lg ogranicza do 8 sciezek...

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z ewidentnie złych narzędzi w stosunku do celu jaki chcesz osiągniąć. To jest zabawa max na kilka/naście/dziesiąt minut w zależności od prędkości dysku.

Zainstaluj sobie np. program makemkv i w nim wybierzesz, które ścieżki dźwiękowe/dialogowe chcesz wywalić - i nie, nie ingeruje on w jakość obrazu czy dźwięku. Jest to zwykła zmiana kontenera z m2ts na mkv, to tak jakbyś zmienił torbę z plastikowej na papierową, jej zawartość będzie ta sama (minus Dolby Vision, ale z aplikacji w TV i tak nie masz jego obsługi).

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo napisali mu Vandel1 i ja kilkanaście godzin temu :)

Makemkv to potężne a zarazem darmowe i proste w obsłudze narzędzie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że gdyby wybrał dobre ustawienia w. DVDFab to też trwało by to góra kilkanaście minut, w zależności od szybkości dysku.
Natomiast na pewno jeżeli robi to na laptopie to będzie się z tym męczył.
DO tego zdecydowanie stacjonarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jasiek_31 napisał:

Natomiast na pewno jeżeli robi to na laptopie to będzie się z tym męczył.
DO tego zdecydowanie stacjonarka.

A to czemu? Są i to wcale nierzadko lapki mocniejsze od stacjonarnych.

Sam robię to od ponad 10 lat na laptopach i nie narzekam na szybkość (nie zajmuję się encodowaniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Barnaba napisał:

A to czemu? Są i to wcale nierzadko lapki mocniejsze od stacjonarnych.

Sam robię to od ponad 10 lat na laptopach i nie narzekam na szybkość (nie zajmuję się encodowaniem)

Wiem że są takie laptopy, nawet kilka takich przewinęło się przez moje ręce, pytanie czy na takim Desktop Replacement próbujesz to zrobić czy na zwykłym?
Jak na zwykłym laptopie to wybacz ale będzie to trwało, taki laptop jest dedykowany do pracy biurowej a nie do operacji które wymagają dużej przepustowości dysku bo wbrew pozorom to co chcesz zrobić praktycznie nie obciązy procesora, tylko właśnie dysk twardy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 MKVMerge lub Tsmuxer - wywalenie ścieżki dźwiękowej , napisów trwa tyle co kopiowanie z dysku z jednego miejsca w drugiie ..program nic z video nie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że są takie laptopy, nawet kilka takich przewinęło się przez moje ręce, pytanie czy na takim Desktop Replacement próbujesz to zrobić czy na zwykłym?
Jak na zwykłym laptopie to wybacz ale będzie to trwało, taki laptop jest dedykowany do pracy biurowej a nie do operacji które wymagają dużej przepustowości dysku bo wbrew pozorom to co chcesz zrobić praktycznie nie obciązy procesora, tylko właśnie dysk twardy.
Pozdrawiam.

No właśnie sam potwierdziłeś moje wieloletnie doświadczenia „Biurowe” łapki często maja wydajniejsze dyski niż blaszaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem txMuxer Gui 2.6.12 - Niestety przy 61,8% (dwa razy robiłem) wyskakuje mi komunikat:
Bitstream exception Unknown exception. It does not have to be! Please contact application support team for more information.

Użyłem MKVToolNix - przerobił na mkv i działa na TV. Dziękuje wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, dominikzw napisał:

Uruchomiłem txMuxer Gui 2.6.12 - Niestety przy 61,8% (dwa razy robiłem) wyskakuje mi komunikat:
Bitstream exception Unknown exception. It does not have to be! Please contact application support team for more information.

Użyłem MKVToolNix - przerobił na mkv i działa na TV. Dziękuje wszystkim za pomoc

Przy okazji przepraszam, że cię wprowadziłem w błąd - nie wiem, jak patrzyłem ale wydawało mi się , że vandel1 napisał o mkvtoolnix. TsMuxer to wspaniałe narzędzie ale nie obsługuje UHD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...