Skocz do zawartości
simon75

Samsung QE75Q7FNATXXH + ONKYO HT-S7805 + Dekoder NC+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie.
Kuzyn zakupił sprzęt do nowego domu...

1. TV - 75’’ QLED TV 2018 Q7F - QE75Q7FNATXXH

2. KINO DOMOWE - ONKYO HT-S7805 (AMPLITUNER - HT-R695)

Po podłączeniu wyszły dziwne sprawy 😕
Po podłączeniu TV do amplitunera (przez przewód hdmi ARC w TV i ampli) nie ma nawet śladu po dźwięku z głośników.
Dźwięk pojawia się dopiero po podłączaniu przewodu optycznego.
Używając przycisków głośności z pilota od TV na ekranie tv pojawiał się napis"odbiornik HDMI i głośność się zwiększała/zmniejszała.
Tak było do pierwszego wyłączenia TV z pilota.Wtedy to razem z TV wyłączył się amplituner. Po włączeniu TV z pilota ampli już się nie włączyło.
Po "osobnym włączeniu" ampli nie mam już możliwości wyboru w "szybkich ustawieniach tv" opcji "odbiornik HDMI jako wyjście dźwięku" - zniknęło .
Zamiast tego cały dźwięk zaczyna działać po przełączeniu na "Wyjście audio/optyczne (ONKYO).
Przy wyłączeniu TV z pilota wyłącza się jedynie TV a ampli pozostaje włączone.


Odłączałem już zasilanie....aktualizowałem TV i amplituner....rozłączałem hdmi i podłączałem wszystko od zera ale nadal jest bez zmian.
Włączam osobno tv i ampli i bez żadnych zmian dźwięk śmiga. Co mogę jednak zrobić żeby włączać i wyłączać ampli  z pilota TV ??

Obecnie podłączone jest to tak jak na zdjęciu poniżej:
ampli.thumb.JPG.e2f2b7bc3937bc647a11c535976d01e5.JPG

Dziś dostałem dodatkową informację, że właśnie odbiera dekoder NC+ (4K ultrabox). Dodatkowo, niezależnie od dekodera podpięta jest antena telewizji naziemnej, która też na "lecieć" na zewnętrzne głośniki kina domowego.


W związku z powyższym mam wielką prośbę o podpowiedź jak to wszystko spiąć ze sobą żeby miało to ręce i nogi.
Zakupione przewody HDMI to Unitek v2.0 Y-C136RGY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja
Na TV nie widać menu kina domowego....Całe sterowanie kinem widze tylko na wyświetlaczu amplitunera :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dekoder podłączyć do AVR i dopiero do TV, to będziesz widział menu AVR na telewizorze.

Jeśli dekoder nie ma głowicy do telewizji cyfrowej naziemnej, to niestety, przy oglądaniu jej, nie będzie menu na telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, raf7705 napisał:

Musisz dekoder podłączyć do AVR i dopiero do TV, to będziesz widział menu AVR na telewizorze.

Jeśli dekoder nie ma głowicy do telewizji cyfrowej naziemnej, to niestety, przy oglądaniu jej, nie będzie menu na telewizorze.

Dziwne jest to ze przed podłączeniem dekodera jestem pewny ze menu z ampli
było na tv. W końcu po pierwszym podłączeniu i uruchomieniu cala procedure
kalibracji kina przeprowadziłem na tv ....
 
 
Od tamtego czasu nie włączałem menu z ampli na tv. Dziś po podłączeniu
dekodera (hdmi do one coneccta w tv) jakoś nie szlo uruchomić menu z ampli
(po wcześniejszym wyborze w źródle tv kina domowego)...
 
 
Gdzieś wyczytałem ze w takiej sytuacji dobrze jest wrzucić ustawienia
fabryczne kina... 🙄🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierzesz to HDMI pod które jest podpięty AVR to menu będzie na ekranie ale tylko ono i czarny ekran, bo dekoder masz podpięty pod inne wejście w telewizorze, niż AVR i żeby oglądać telewizję musisz się na tamto wejście przełączyć.
Aktualnie masz albo to albo to.
Nie możesz mieć obu rzeczy na raz przy takim podłączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, raf7705 napisał:

Jak wybierzesz to HDMI pod które jest podpięty AVR to menu będzie na ekranie ale tylko ono i czarny ekran, bo dekoder masz podpięty pod inne wejście w telewizorze, niż AVR i żeby oglądać telewizję musisz się na tamto wejście przełączyć.
Aktualnie masz albo to albo to.
Nie możesz mieć obu rzeczy na raz przy takim podłączeniu.

Wszystko się zgadza.
AVR podpięty jest do TV tak (zgodnie z instrukcją):
20190901_134355.thumb.jpg.acfdbf1a96a63c5265fed19793d48040.jpg

Dekoder podpiety jest do TV.
Chcąc zobaczyć menu z kina przelaczam zrodlo w tv na kino....Klikam menu na pilocie a na tv pokazuje sie  komunikat ze brak sygnalu na tym hdmi 😕

Dostałem odpowiedź z ONKYO Polska o takiej treści:
"Proszę wyłączyć urządzenia i rozłączyć je i ponownie złączyć. Jeśli to nie pomoże to istnieje możliwość wyczyszczenia pamięci urządzenia opisana w instrukcji obsługi. Jedyne miejsce gdzie można przełączyć wyjścia HDMI to menu punkt 1 - ustawienie wyjścia SUB/MAIN. Proszę sprawdzić czy ustawione jest to wyjście do którego ma Pan podłączony HDMI. Jeśli to nie zadziała proszę skontaktować się z serwisem".

Jutro będę walczył dalej 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko co ci napisali, to z założeniem, że dekoder podłączyłeś do AVR a ty tego nie zrobiłeś, to jak możesz mieć menu na obrazie z telewizji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Ale to wszystko co ci napisali, to z założeniem, że dekoder podłączyłeś do AVR a ty tego nie zrobiłeś, to jak możesz mieć menu na obrazie z telewizji?

Wybacz że będą drążył temat....Możesz mi to jakoś w prosty sposób wyjaśnić jaki wpływ ma na wyświetlanie menu z kina domowego na ekranie TV bez podłączonego do kina dekodera ? Jaki wpływ na wyświetlanie/lub nie ma dekoder ? Szczerze.... nie rozumiem. Jeśli kino podpięte jest do tv....to w tv wybieram w źródle hdmi pod które podpięte jest kino i z pilota od kina powinienem móc wejść w menu kina. U siebie mam podobnie tyle ze na kinie samsunga i wszystko działa. Możesz mi to wyjaśnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem do czego dążysz...
Chcesz mieć menu na ekranie czarnym, czy chcesz mieć menu na ekranie z działającym dekoderem?

Jak tylko to pierwsze, to powinno działać tak jak napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.09.2019 o 21:30, raf7705 napisał:

Ja już nie wiem do czego dążysz...
Chcesz mieć menu na ekranie czarnym, czy chcesz mieć menu na ekranie z działającym dekoderem?

Jak tylko to pierwsze, to powinno działać tak jak napisałeś.

Dążę do tego żeby było widoczne menu z kina...i tylko tyle.
Wczoraj robiłem ustawienia fabryczne kina.
Po przywróceniu usatwień przełączam na hdmi w źródłach tv

20190907_160752.thumb.jpg.71c1cbff630f860f5b0ab4c8f7aba451.jpg

iiiii pojawiło się menu kina :

20190907_163233.thumb.jpg.6e4570dab7e0b4f7db705dec3a44785c.jpg

Menu widoczne jest jakiś czas (można zmieniać różne opcje itd...)
Po chwili robi się niebieski ekran

20190907_163151.thumb.jpg.9642a35ee48d4ca974fc67c03b6c08fc.jpg
Jak naciskam znów menu na pilocie/amplitunerze ekran zmienia kolor na czarny i zaczyna kręcić się kółeczko.... po czym wyskakuje komunikat
20190907_160743.thumb.jpg.958d205c1579145385590092da2bbaa1.jpg

To raczej nie jest normalne zachowanie sprzętu ?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, raf7705 napisał:

No nie.

Telewizor gubi sygnał na HDMI 4.

:(🤯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...