Skocz do zawartości
Jerzy2019

Sony xg9505 czy LG OLED B8s

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielomiesięcznym poszukiwaniu stoję przed wyborem: Sony xg950 czy LG oled B8s. 

Za Sony przemawia dobre odwzorowanie ruchu, co będzie miało znaczenie w meczach. Za LG obraz filmowy - bardziej skontrastowany oraz system. Ten w Sony gubi się. Obawiam się w przypadku LG zbyt szklistej matrycy, bo będzie stał w jasnym pokoju. No i oczywiście słynnej awaryjności matryc organicznych. Może ktoś już miał doświadczenia z tymi tv i jest w stanie doradzić... A może lepiej wybrać Panasonic fz800 albo LG sk9500? 

Ważna dla mnie jest jakość obrazu z kablówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xg95 chyba też ma szklistą matrycę - przynajmniej jest duża różnica w stosunku do sony xf9005

co do "słynnej awaryjności oled" to lepiej po prostu nie katować ich programami informacyjnymi - wtedy "awaryjność" podobna do lcd

z oledów chyba wybrałbym Panasa - lepszy upłynniacz - no ale pozostałe argumenty (gwarancja(chyba uznają wypalenia) , smart) są po stronie LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, klaus71 napisał:

xg95 chyba też ma szklistą matrycę - przynajmniej jest duża różnica w stosunku do sony xf9005

co do "słynnej awaryjności oled" to lepiej po prostu nie katować ich programami informacyjnymi - wtedy "awaryjność" podobna do lcd

z oledów chyba wybrałbym Panasa - lepszy upłynniacz - no ale pozostałe argumenty (gwarancja(chyba uznają wypalenia) , smart) są po stronie LG

Niestety planuję oglądać też programy informacyjne. Uważam, że dobry TV to taki, który dobrze poradzi sobie także ze słabym sygnałem, np. z kablówki. Tu Panasonic bije wszystkich na głowę, z wyjątkiem XG950. Niestety XF przegina ze skalowaniem obrazu. Z drugiej strony jest wyraźnie lepszy od XG950 przy materiale 4k film. W przypadku meczu odwrotnie. Co do LG to pisałem o modelu b8slc, który wydaje się chodzić nieco lepiej od LG oled b8 pla. Z kolei do Panasonica Fz800 trudno trudno wpiąć pendrive. Ta maskownica to porażka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższy kontrast w XF. Nie da się tego nie zauważyć. Z drugiej strony, przy oglądaniu za dnia panel Xg wydaje się jaśniejszy. Obraz jest bardziej płynny. Różnice na plus w XG widać szczególnie przy słabszych jakościowo treściach. Paradoksalnie niższy tegoroczny model tj. Xg85, pod kilkoma względami przebija XG (półmatowa matryca, lepsze kąty widzenia), ale niestety poziomem czerni ustępuje wyraźnie, panel jest ciemniejszy, no i ma  nieco słabsze kolory. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja aż takich dużych różnic w kontraście nie widzę a obraz w XG podoba mi się bardzo. HDR robi wrażenie, płynny Android, świetne odwzorowanie ruchu.Jestem raczej już zdecydowany na jego zakup, zwłaszcza że cena też jest atrakcyjna.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że to bardzo dobry wybór. Ja muszę jeszcze lepiej przyjrzeć się LG oled B8slc. Niemniej pewnie zdecyduję się również na XG950. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...