Skocz do zawartości
  • 0
B0lek

LG OLED B8 problem z dźwiękiem po ARC

Pytanie

Witam. Posiadam telewizor LG OLED65B8PLA i pojawił się problem z dźwiękiem po ARC z amplitunerem Pioneer VSX-527-K.

Połączenia sprzętów wyglądają następująco:

TV ----- (HDMI/ARC) ---- amplituner
XBOX ONE ---- (HDMI) ---- TV

I teraz sytuacja wygląda tak (dźwięk cały czas po ARC puszczony na pioneera):
- kiedy na TV włączam netflix, na dzień dobry w głośnikach słyszę buczenie
- kiedy na TV włączam do testu dźwięk 5.1 na Youtube, nie działa 5.1 - tylko stereo (zarówno dla ustawień auto oraz PCM w konfiguracji TV-ARC)
- kiedy z pendrive podpiętego do TV włączam film z DD+ with Dolby Atmos słyszę buczenie
- kiedy z pendrive podpiętego do TV włączam film z DTS, dźwięk przestrzenny śmiga aż miło
- kiedy na XBOX włączam netflix, 5.1 działa bez problemu
- kiedy na XBOX puszczam film z pendrive (bez znaczenia czy DD+ czy DTS), 5.1 działa bez problemu
- kiedy na XBOX włączam testowe 5.1 na YT, znów wszystko pięknie działa.

Jeśli zmienię w TV ustawienie ARC z auto na PCM, dźwięk idzie w każdym wariancie, ale niestety to już nie to samo co w trybie auto, który sam sobie ustala kodowanie dźwięku - jak to jest w przypadku odtwarzania z Xbox'a.

Resetowałem aplituner i TV do ustawień fabrycznych. Niestety nic nie pomaga.
Kiedy kupiłem TV wszystko działało bez problemu, takie samo połączenie, ten sam sposób odtwarzania filmów. Jakiś czas temu robiłem udpate firmware'u w TV. Niestety nie dałbym sobie ręki uciąć, że to się zaczęło dziać bezpośrednio po aktualizacji bo przez jakiś czas nie korzystałem z kina domowego i TV.

Czy jest to możliwe, aby obecny firmware (05.10.10) powodował takie cuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

LG B8 55",Onkyo 575e i mam podobny problem,zanim odpali na Ampli atmos pół filmu przeleci,Netflix,pendrive,nawet apka dolby Access.Na szczęście nic nie buczy tylko cisza.

Miesiąc temu było wszystko ok ☹️

I z tego co zauważyłem PCM leci tylko sygnał 2.0,nie wiem czy LG zamuliło HDMI arc.

Niektórym pomaga wyłączenie adaptacyjnej regulacji dźwięku w opcjach tv i wyłącznie synchronizacji AV. U mnie nic nie pomaga i tak klęczę przed sprzętem dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odświeżam temat. Od wczoraj mam tv lg oled 65GX3LA. Podłączyłem go pod amp. Pioneer vsx521 i objawy identyczne jak opisują koledzy wyżej. Przy ustawieniu ARC na auto po odpaleniu Netflixa burczenie/zwarcie. W konfiguracji z poprzednim tv uzywalem mi boxa xiaomi a na nim Kodi, podłączonego do amplitunera  i wszystko super działało. Teraz muszę mi Box podłączyć bezpośrednio do telewizora LG bo gdy podłączę go pod HDMI amplitunera to telewizor  w ogóle go nie widzi. Raz na 50 x uda się że go zobaczy. Podłączyłem  więc urządzenie mi Box bezpośrednio do telewizora LG ale wtedy nie czyta mi większości formatów dźwięku i jest cisza. Poradził sobie ktoś z tym jakoś?  Bo bo powiem szczerze że mam ochotę wypieprzyć ten telewizor przez okno i powiesić z powrotem starego Sony.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...