Skocz do zawartości
Gmeru

Bariera 900 nitów HDR w OLED złamana przez Panasonic GZ2000

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki,faktycznie chyba najrozsadnieszym wyjsciem bedzie zakup Apple.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę kilkumiesięczny zastój w temacie GZ2000.

Właśnie stałem się właścicielem takowej 65-tki i jestem trochę rozczarowany.

Obraz jakby go nie regulować kojarzy mi się z animacją komputerową, w porównaniu z plazmą to wtopa.

Nie mowie tu o 4K tylko o zwykłym HD z platform cyfrowych.

A obraz SD który też często oglądam to porażka, moja 10 letnia plazma radzi sobie z tym dużo lepiej.

Czekam jeszcze na kalibrację która była gratis w cenie to zobaczymy ale nie liczę na jakąś rewolucyjną poprawę (robiłem kalibrację w mojej plaźmie a i tak oglądałem na moich ustawieniach).

Czy inni użytkownicy oledów też mają takie wrażenie?

Podzielcie się wrażeniami. Z góry dzięki.

 

pozdrawiam

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andy0409 napisał:

Właśnie stałem się właścicielem takowej 65-tki i jestem trochę rozczarowany.

Obraz jakby go nie regulować kojarzy mi się z animacją komputerową, w porównaniu z plazmą to wtopa.

Nie mowie tu o 4K tylko o zwykłym HD z platform cyfrowych.

A obraz SD który też często oglądam to porażka, moja 10 letnia plazma radzi sobie z tym dużo lepiej.

1) co dokladnie jest zrodlem sygnalu

2) co dokladnie jest nie tak z tym obrazem

3) jak masz ustawiony tryb obrazu i jego parametry

4) na jakiej plazmie ogladales wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, andy0409 napisał:

Witam.

Widzę kilkumiesięczny zastój w temacie GZ2000.

Właśnie stałem się właścicielem takowej 65-tki i jestem trochę rozczarowany.

Obraz jakby go nie regulować kojarzy mi się z animacją komputerową, w porównaniu z plazmą to wtopa.

Nie mowie tu o 4K tylko o zwykłym HD z platform cyfrowych.

A obraz SD który też często oglądam to porażka, moja 10 letnia plazma radzi sobie z tym dużo lepiej.

Czekam jeszcze na kalibrację która była gratis w cenie to zobaczymy ale nie liczę na jakąś rewolucyjną poprawę (robiłem kalibrację w mojej plaźmie a i tak oglądałem na moich ustawieniach).

Czy inni użytkownicy oledów też mają takie wrażenie?

Podzielcie się wrażeniami. Z góry dzięki.

 

pozdrawiam

  

Standardowy problem nowego dużego telewizora. Zwykłe HD z platform cyfrowych wygląda lepiej na starym TV, ponieważ nowy jest znacznie większy od starego. Telewizja naziemna, czy satelitarna jakością nie grzeszy, kompresja obrazu jest znaczna, dlatego na większym telewizorze będziesz widział więcej niedoskonałości sygnału i artefaktów kompresji. To samo będziesz widział na starym TV, jak obejrzysz coś z bardzo bliska. Jak ktoś oglądał do tej pory kablówkę, czy TV SAT zawsze ostrzegam, że w tych samych warunkach i z tej samej odległości nowy, większy telewizor da obraz gorszy w odbiorze, właśnie ze względu na swoją wielkość. Obojętnie czy kupiłbyś OLEDa innej marki, czy nawet porządne LCD problem miałbyś teraz ten sam. Kalibracja nic tu nie pomoże. Jedyne sensowne co możesz zrobić to przerzucić się na oglądanie źródeł lepszej jakości np z serwisów streamingowych, płyt Bluray itp.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dwa lata temu przesiadłem się z VT60 55 cali na FZ800 65 cali.
Początkowo również miałem odczucia podobne do Twoich, jak i opisanych przez efel.
Obraz w stosunku do plazmy wydawał mi się zbyt jasny i nieco za bardzo analityczny. Biel jest inna niż ta z plazmy.
Widzę tu analogię do  wysokiej klasy głośników hifi podłączonych do miernej jakości toru audio.
Słychać znacznie więcej i niestety czasami jest gorzej, niż na głośnikach średniej klasy, które tuszują niedoskonałości i uśredniają dźwięk.

Obecnie nie mam żadnych negatywnych odczuć, kluczowe wydaje się na początku ustawienie trzech parametrów:
jasność/kontrast/kolor - mam chyba 60/90/36 +  dobrane inne zaawansowane ustawienia.
Kalibracji nigdy nie robiłem, ten TV wyjęty z pudełka jest bliski doskonałości.

Dobrej jakości materiał wskazany.
U mnie bardzo dobrze wypada Netflix i to zarówno z wbudowanego odtwarzacza, jak i z Apple TV 4k (jest nieźle nawet po ograniczeniu transferu z uwagi na COVID19).
Widać, że HBO GO to już nie ta jakość.
Nie posiadam i już nigdy nie kupię żadnego odtwarzacza BR. Dla mnie to ślepa uliczka.
Programy informacyjne z Canal+ również całkiem przyzwoicie.

Z uwagi na powyższe parametry nie da się niestety oglądać na tym TV telewizji publicznej - zbyt wiele prawdy pokazuje :)

Edytowane przez rpzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efel ja przesiadłem się z 60 cali LG60PK950 na 65 więc nie jest to chyba ogromna różnica. Mam też  3 inne Panasonic TX-55ST50 , TX-42GT30 i TX-50U30 

Oczywiste jest że wielkość (ekranu) ma znaczenie. 😉

Bardziej różnicę widać w technologii. Zgadzam się, że oledy są przygotowane do źródeł 4K ale na dziś poza streamingiem czy Blu-ray  nie ma za bardzo źródeł sygnału 4K.

Z sygnałem HD radzą sobie różnie a z sygnałem SD już słabo. ( no ale nie do tego został stworzony )

Na kanale Canal + 4K rzeczywiście jest dobrze choć to pewnie też nie ideał. Muszę się chyba zastanowić nad Netflixem

Być może zbyt wcześnie wymieniłem telewizor ale cena była zacna więc nie mogłem sobie odmówić.

Pożyjemy zobaczymy.

19 godzin temu, Xisiek napisał:

1) co dokladnie jest zrodlem sygnalu

2) co dokladnie jest nie tak z tym obrazem

3) jak masz ustawiony tryb obrazu i jego parametry

4) na jakiej plazmie ogladales wczesniej

ad1)  NC+ i Cyfrowy Polsat i na dziś zwykły Blu-Ray,

ad2) sprawia wrażenie animacji komputerowej i ma taką zwłokę przy zapoczątkowaniu ruchu pokazywanego przedmiotu że ma się wrażenie chwilowego rozmazania obrazu.

         Kiedyś mówiono na to: efekt komety i jej ogona. Widać to na sygnale np z NC+ z kanałów HD ale nie na wszystkich tak samo.

ad3) pozom luminancji -70

         kontrast -90

        jasność i odcień  - 0

        kolor - 50

        ostrość -100

ad4) LG60PK950 ale też Panasonic TX-55ST50, TX-50U30 i TX-42GT30

Wygląda na to, że wraz z wymianą telewizora trzeba zmienić też źródła sygnału np. Netflix czy Blu-Ray 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrosc w dol o 50-90 jednostek, ifc na maxa i jestes w innym swiecie.

PS. Netflix absolutnie obowiazkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest test nowego Panasonica HZ2000. Dostał od Vincenta wysoką rekomendacje (już nie referencja) i najlepszy w swojej klasie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...