Skocz do zawartości
Gmeru

Bariera 900 nitów HDR w OLED złamana przez Panasonic GZ2000

Rekomendowane odpowiedzi

Bariera 900 nitów HDR w OLED złamana przez Panasonic GZ2000

HDR to jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy element technologii Ultra HD w skład której wchodzi rozdzielczość 4K/8K, szeroka paleta barw (WCG) oraz wspomniany HDR. To ten ostatni decyduje najbardziej o tym jak bardzo realistyczny obraz zobaczymy na ekranie telewizora. Firma Panasonic od początku zapowiedzi nowych OLED na ten rok odgrażała się, że flagowy model GZ2000 będzie czymś lepszym od wszystkich OLED jakie do tej pory widzieliśmy. I to nie tylko od japońskiego producenta. Telewizor będzie tzw. tuningowany co brzmi może zabawnie ale okazuje się, że to słowo dość dobrze pasuje do tego co finalnie otrzymaliśmy w produkcie dostępnym w sklepach.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przecież w OLED ponoć znacznie bardziej odczuwa się jasność w  HDR więc tak wysokie wartości jak w przypadku LCD nie są potrzebne ;)

Czyli w tv OLED 900nit to i tak lepiej jak 2000 w LCD?

Nie sądzę ale co ja tam wiem. 

Ciekawe też jak będzie z trwałością takiego tv.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym średnim 900 nitów OLED lepiej od 2000 LCD to ja też nie sądzę ;) Ale już średnie 900 nitów OLED i średnie 900 nitów LCD to chyba shootout jasno pokazał jak to wygląda ;-). Wystarczy postawić kilka telewizorów koło siebie, odpalić to samo i podziwiać. Życzę by każdy mocny dyskutant miał okazję najpierw coś takiego zobaczyć. Szczególnie w nocnych scenach. Tylko znajdź na rynku LCD z 900 nitów średnim. W tym roku praktycznie takich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już teraz wiem na co zmienię Plazmę Panasonic PV60  :)  Zostały tylko dwa modele albo LG C9 albo Panasonic GZ 2000  :)

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak przegrał w shootoucie z C9 w kategorii HDR. W oled te liczby nie grają. Liczy sie efekt wizualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grają bo był właściwie remis punktowy (minimalna przewaga lg właściwie sprowadzająca się na głosie jednego uczestnika(!!)). Oba są bardzo blisko z wynikami hdr, które są bardzo wysokie w tym roku. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gmeru napisał:

 Wystarczy postawić kilka telewizorów koło siebie, odpalić to samo i podziwiać. Życzę by każdy mocny dyskutant miał okazję najpierw coś takiego zobaczyć. Szczególnie w nocnych scenach. Tylko znajdź na rynku LCD z 900 nitów średnim. W tym roku praktycznie takich nie ma.

Aż tak słabo w tym roku? Oj lipa :(

A nie wiesz jak mniej więcej jest z HDR w Sony XG90? Niby to nowsza wersja XF90 ale może są jakieś różnice jednak? Bo z 49" to poza tym tv nie widzę innego dla siebie. 

Będzie u Was test XG90? Bo jakoś nadal nigdzie nie ma. 

Wybaczcie że z tematu trochę zobaczyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, XMAREKK30 napisał:

To już teraz wiem na co zmienię Plazmę Panasonic PV60  :)  Zostały tylko dwa modele albo LG C9 albo Panasonic GZ 2000  

Rowniez bede zmienial na czasie na Oleda i juz wybralem. Ceny z mediamarkt.de

Lg oled 65c9 wychodzi 2599€ a panasonic 4499€ 🤔 nie ma sie nad czym zastanawiac chyba , ze masz bardzo gruby portfel lub problem z głową😀 za pana dostaniesz lg c9 + bardzo wysokiej klasy kino domowe do niego ze screenu ponizej🤗

Screenshot_20190829-164727.png

Screenshot_20190829-164554.png

Screenshot_20190829-165947.png

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic jest lepszym tv (obraz/ustawienie out of the box no i mocny HDR) czy wartym doplaty - kwestia indywidualna, moim subiektywnym zdaniem- jak ktos moze sobie pozwolic warto.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo żałuje że GZ2000 nie pojawił się w wersji 77 cali, wielka szkoda. Test Vincenta pokazuje, że to bardzo dobry TV, jedynie dla graczy w dalszym ciągu LG jest lepszym wyborem  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Panasonic gz 2000 najlepszym tv 2019 do filmów ale dla mnie również bardzo ważna jest kwestia gier, kupuje tv pod PS5 które prawdopodobnie wyjdzie w 2020. Lg ma hdmi 2.1 no i jeszcze te 4500e za Panasonica... Nie wielu ludzi może sobie w PL pozwolić na tv 65cali za około 19 tysięcy..... Wielu ludzi ma tańszy samochód od tego tv😏 jakby nie patrzeć LG serii C to jedne z najpopularniejszych, najtańszych i najlepszych modeli Oled. Każdy kto kupi napewno będzie zadowolony i nie nadwyręży niepotrzebnie  swoich finansów😊 oczywiście wybór należy do każdego indywidualnie, ja już zdecydowałem po testach Vincenta. Bodajże do zeszłego tygodnia jak zrobił test z lg c9, pana gz 2000, sony ag9 i Qled który w ogóle mnie nie interesuje, zastanawiałem się nad c9 i sony ag9 i jednak kupuje lg. Szkoda mi acoustic surface + z ag9 bo bardzo fajny efekt daje i w tym modelu można tv ustawić jako głośnik centralny no ale decyzja została podjęta. A co do tv 77 cali to wiadomo, że fajna taka krowa ale to za 7, 8 lat zapewne przy następnej wymianie na 8k razem z PS6😀

15 minut temu, WHC napisał:

Zgadza się, Panasonic gz 2000 najlepszym tv 2019 do filmów ale dla mnie również bardzo ważna jest kwestia gier, kupuje tv pod PS5 które prawdopodobnie wyjdzie w 2020. Lg ma hdmi 2.1 no i jeszcze te 4500e za Panasonica... Nie wielu ludzi może sobie w PL pozwolić na tv 65cali za około 19 tysięcy..... Wielu ludzi ma tańszy samochód od tego tv😏 jakby nie patrzeć LG serii C to jedne z najpopularniejszych, najtańszych i najlepszych modeli Oled. Każdy kto kupi napewno będzie zadowolony i nie nadwyręży niepotrzebnie  swoich finansów😊 oczywiście wybór należy do każdego indywidualnie, ja już zdecydowałem po testach Vincenta. Bodajże do zeszłego tygodnia jak zrobił test z lg c9, pana gz 2000, sony ag9 i Qled który w ogóle mnie nie interesuje, zastanawiałem się nad c9 i sony ag9 i jednak kupuje lg. Szkoda mi acoustic surface + z ag9 bo bardzo fajny efekt daje i w tym modelu można tv ustawić jako głośnik centralny no ale decyzja została podjęta. A co do tv 77 cali to wiadomo, że fajna taka krowa ale to za 7, 8 lat zapewne przy następnej wymianie na 8k razem z PS6😀

Panasonic gz 2000 - 19 999zł... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gmeru napisał:

Grają bo był właściwie remis punktowy (minimalna przewaga lg właściwie sprowadzająca się na głosie jednego uczestnika(!!)). Oba są bardzo blisko z wynikami hdr, które są bardzo wysokie w tym roku. 

No to mówie. GZ2000 na papierze wyglądał najmocniej i był faworytem w tej kategorii, a jednak ktoś jeszcze namieszał i to mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też doszedłem do wniosku, że to dobry rok na wymianę oled na oled:) Nadchodzące PS5 i Xbox na pewno wykorzysta wypełni hdmi 2.1.

77 cali to fajny tv ale kolejny to już na bak 88 cali, bo to jeszcze nie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qazar napisał:

Dlatego też doszedłem do wniosku, że to dobry rok na wymianę oled na oled:) Nadchodzące PS5 i Xbox na pewno wykorzysta wypełni hdmi 2.1.

ja to mam nadzieję że da radę wreszcie w pełni wykorzystać hdmi 2.0 - czyli pełne 4k z hdr + 60fps + tekstury ultra

i oby VRR z HDMI 2.1 nie było potrzebne bo to by znaczyło że znowu miało być tak pięknie a gry śmigają w kiepskich 40-50 fpsach

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71 dla konsol nowej generacji to spore wymagania 😉 hdmi 2.1 pozwoli przy rozdzielczości 4K, 60 Hz i HDR (10-bitowa głębia koloru) na nie „ścinanie” chrominacji do 4:2:0, dzięki temu uzyskamy nieskompresowany obraz 4K w modelu 4:4:4 i to nawet przy 144Hz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, qazar napisał:

hdmi 2.1 pozwoli ...... na nie „ścinanie” chrominacji do 4:2:0, dzięki temu uzyskamy nieskompresowany obraz 4K w modelu 4:4:4 i to nawet przy 144Hz.

tylko po co mi w grze chroma 4:4:4 skoro nawet na filmach UHD jest 4:2:0?  tego po prostu nie będzie widać - a zaoszczędzoną moc lepiej można wykorzystać.

https://www.rtings.com/tv/learn/chroma-subsampling

w 144fpsy na konsoli też nie wierzę - w sumie trzymam kciuki by osiągnęli stabilne jak skała 50 lub 60 przy wszystkim wymaksowanym.

choć jak będą chcieli użyć ray tracing to pewnie znowu będą gry w 30fps i może wtedy rzeczywiście VRR się przyda

 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, WHC napisał:

Nie wielu ludzi może sobie w PL pozwolić na tv 65cali za około 19 tysięcy.....

BEZ PRZESADY???

Znam bardzo wielu ludzi co zarabiają ok 2,5 k na rękę ,ale dziecko 12 letnie ma co dwa lata nowego IPHONA za 3k?No i doszło do tego 500+.Tyle sam płacę za ratę za 65A1,a nie biorę od państwa żadnego dodatku!A są raty 0% oraz rabaty.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2019 o 19:52, WHC napisał:

Nie wielu ludzi może sobie w PL pozwolić na tv 65cali za około 19 tysięcy..... 😏😊

Bardzo dużo osób kupuje telewizory za kilkanaście tyś. zł (65" i większe). To nie jest bariera, którą przekraczają tylko najbogatsi. Przykład: 13999zł / 20 rat (0%)= 699,95zł na m-c Nie jest to kwota zaporowa bo przy przeciętnych zarobkach można sobie na taki wydatek pozwolić. Istnieje inna kwestia: na co chcesz wydać taką kwotę miesięcznie? Na TV czy na coś innego? Każdy będzie miał odpowiedź dostosowaną do własnych potrzeb. Jedna osoba bez problemu wyda na papierosy 15zł * 365 dni w roku czyli około 5,5tyś rocznie co w dwa lata daje 65 calowego OLEDa, ktoś inny dorzuci do tego jeszcze kilka piw co weekend 😉 Z drugiej strony będzie osoba, której pasją jest wędkarstwo lub ktoś kto regularnie w roku uprawia turystykę bądź aktywny sport wymagający środków finansowych.

Nie jest pytaniem czy mnie stać tylko na co chcę wydać swoje pieniądze.

Wracając do popytu na drogie TV, czasami możemy być zaskoczeni kto i jaki sprzęt posiada. Tego nie widać "na ulicy" tak jak np. samochód a rozsądny pasjonat audio-video nie obnosi się z tym co ma u siebie w domu bo to może być ryzykowne.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2019 o 23:54, southorn napisał:

Tego nie widać "na ulicy" tak jak np. samochód

Słuszne słowa,ludzie zarzynają się, aby pokazać się na ulicy.Ale przy innych wydatkach zawsze stękają że drogo.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2019 o 23:54, southorn napisał:

Wracając do popytu na drogie TV, czasami możemy być zaskoczeni kto i jaki sprzęt posiada. Tego nie widać "na ulicy" tak jak np. samochód a rozsądny pasjonat audio-video nie obnosi się z tym co ma u siebie w domu bo to może być ryzykowne.

Dokładnie! Znam przykłady, gdzie sprzęt audio przewyższa wartością koszt mieszkania, lub posesji właściciela. 😲 Samochód jakiś tam, zupełnie zwyczajny kilku letni. Każdy ma  jakąś swoją bajkę ;)

Edytowane przez Groszek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ps5 wykorzysta moc hdmi 2.1" baeuhaeaheauheuhae po co 2.1....kazdy ex na ps5 bedzie chodzil jak zwykle 30fps....

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co więcej jak ludzkie oko nie widzi różnicy powyżej 24 fps 😉

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,po latach przerwy,mam takie pytanko ,GZ2000 z aplikacji  nie wypusci atmosa tak?

Jakiego boxa zmozna polecic ? Apple 4k?,rozumiem  ze i tak z atmosem pewenie nie ma zbyt wiele tresci ,ale cos tam.... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2020 o 00:04, macek.g napisał:

Witam,po latach przerwy,mam takie pytanko ,GZ2000 z aplikacji  nie wypusci atmosa tak?

Jakiego boxa zmozna polecic ? Apple 4k?,rozumiem  ze i tak z atmosem pewenie nie ma zbyt wiele tresci ,ale cos tam.... .

Niestety Atmos "nie wychodzi" z żadnego GZ-ta i prawdopodobnie HZ-ty też nie wyprowadzą nic poza DD+. Faktycznie pozostaje coś zewnętrznego i Apple TV wygląda w takim przypadku najkorzystniej.

Edytowane przez southorn
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...