Skocz do zawartości
luko91

sony HT-ZF9 + SA-Z9R vs samsung HW-N950

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , mam zamiar kupić dobry soundbar z doby atmos/dts:x do filmów i muzyki. Przed dłuższy czas numerem 1 był dla mnie samsung HW-N950 . 7.1.4 kanałów , głośniki boczne , skierowane ku górze + tylne grające do góry i na boki  konta 3.1 + 2 tylne Dla osoby nie znającej się na sprzęcie muzycznym ilość głośników przemawia na plus. 

Byłem w salonie dopytać się o ten zestaw Samsunga  i sprzedawca mi go odradzał twierdząc że wysokie tony kiepsko grają i do muzyki nie za bardzo Samsung się nadaje . I zaproponował zestaw Sony ( który co ciekawe był tańszy).  

Czy może ktoś się podzielić opinią który zestaw będzie lepszy ? Pod atmos/dts:x na papierze  lepiej wygląda Samsung z głośnikami skierowanymi ku górze .  

W sklepie niestety nie  było możliwości posłuchania zestawów razem z głośnikami tylnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem przez 2 dni tego sony - dla mnie totalne dno - trzy mini pierdziawki w belce - jakikolwiek bas "wydziela" tylko sub 

tylko miał fajną obsługę bo miał osd i chromecasta

 

potem kupiłem N950 i to jest o niebo mocniejszy zestaw - dla mnie jego wysokie grają całkiem ok

tylko sub jakiś taki jest dziwnie grający - czasem za dużo, czasem za mało w kinie domowym  - nawet bym powiedział lepiej gra muzykę niż kino domowe

 

podsumowując samsung to dużo mocniejszy zawodnik - dla mnie bez porównania lepszy od tego sony

cena startowa samusnga 6tysi a sony 3 - jak ci sprzedawca wciska tego soniaka za wiecj niż 2tysiaki to wiadomo czmu uważa go za lepszy - po prostu więcej ma na nim prowizji

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć , mam zamiar kupić dobry soundbar z doby atmos/dts:x do filmów i muzyki. Przed dłuższy czas numerem 1 był dla mnie samsung HW-N950 . 7.1.4 kanałów , głośniki boczne , skierowane ku górze + tylne grające do góry i na boki  konta 3.1 + 2 tylne Dla osoby nie znającej się na sprzęcie muzycznym ilość głośników przemawia na plus. 
Byłem w salonie dopytać się o ten zestaw Samsunga  i sprzedawca mi go odradzał twierdząc że wysokie tony kiepsko grają i do muzyki nie za bardzo Samsung się nadaje . I zaproponował zestaw Sony ( który co ciekawe był tańszy).  
Czy może ktoś się podzielić opinią który zestaw będzie lepszy ? Pod atmos/dts:x na papierze  lepiej wygląda Samsung z głośnikami skierowanymi ku górze .  
W sklepie niestety nie  było możliwości posłuchania zestawów razem z głośnikami tylnymi.
Słuchanie się sprzedawcy to niezbyt dobry pomysł. Wystarczy wejść na czarnej forum i zobaczyć jak to wygląda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus a miałeś  Sony z tylnymi głośnikami ? Mam możliwość kupna Sony z tylnymi głośnikami za 3k. 

Edytowane przez luko91
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N950 mam kilka miesięcy zakupiony na iBOOD za całkiem korzystną cenę vs. sklepową. Wkurza mnie strasznie utrata sygnału co pewien czas i wymuszony reset aby sygnał tylnych głosników przywrócić ale wynagradza to Atmos w filmach. Dźwięk powala.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
N950 mam kilka miesięcy zakupiony na iBOOD za całkiem korzystną cenę vs. sklepową. Wkurza mnie strasznie utrata sygnału co pewien czas i wymuszony reset aby sygnał tylnych głosników przywrócić ale wynagradza to Atmos w filmach. Dźwięk powala.
Zgadza się, średnio dwa razy w miesiącu robię reset bo głośniki tracą kontakt z bazą. Poza tym bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, luko91 napisał:

Klaus a miałeś  Sony z tylnymi głośnikami ? Mam możliwość kupna Sony z tylnymi głośnikami za 3k. 

tak - tyły malutkie w sony ale chyba wystarczające - skupiałem sie na belce

sony za 3kz to jest przegieta cena - chyba pół roku temu za 3100zł kosztowały z tyłami za 1zł

samsung kosztuje tylko 1000zł więcej ale belka sony przy tym samsung to jak zabawka (waży chyba max 5 kilo gdy samsung bym powiedział 3-4 razy więcej)

naprawdę w sony jest tylko fajniejszy pilot i obsługa/konfiguracja bo jest osd

szczerze mówiąc też nie wiem czy bym kupił drugi raz samsunga - chyba tylko dla atmosa bo to taki "niby nieoszukiwany" system 7.1.4 a sony to zwykłe 5.1

i tryby wirtualnego dzwięku w sony to dramat - leciał przypadkowo jakiś dzwięk ze stepowaniem i w trybie virtual surround stukanie obcasów zniknęło - po prostu kaszana dzwiękowa

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem jak mozna porownywac produkty ktorych cena jest 2-krotnie wyzsza/nizsza??? Dotyczy to sie zarowno sprzedawcy jak i uzytkownikow forum .. adekwatnym soundbarem ze strony Sony jest HT-ST5000.. i wedlug wielu zrodel gra znacznie lepiej niz Samsung.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój N950 spisuje się znakomicie. Nie mam problemów z traceniem kontaktu przez satelity i co najważniejsze - idealnie (z Atmos) współpracuje przez ARC z telewizorem oled LG.

Znacznie droższe amplitunery mają z tym kłopot :(

Kupiłem oczywiście na ibood za (chyba) ok 2700 zł.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, czacha79 napisał:

adekwatnym soundbarem ze strony Sony jest HT-ST5000.. i wedlug wielu zrodel gra znacznie lepiej niz Samsung.

W końcu to flagowiec Sonego. Ale ponoć następca tego modelu, już czeka... Zobaczymy jutro na IFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, czacha79 napisał:

Z calym szacunkiem jak mozna porownywac produkty ktorych cena jest 2-krotnie wyzsza/nizsza??? Dotyczy to sie zarowno sprzedawcy jak i uzytkownikow forum .. adekwatnym soundbarem ze strony Sony jest HT-ST5000.. i wedlug wielu zrodel gra znacznie lepiej niz Samsung.

czyli? sony - cena w okolicach 3kzł a samsung 4kzł - ja tu widzę różnicę 30-35%

a sony HT-ST5000 to rzeczywiście konkurent tylko on nie ma tyłów z tego co wiem, więc to system 3.1.2 vs powiedzmy 5.1.4

gdyby nie to (brak tyłów), to pewnie bym go właśnie wybrał mimo że jest droższy od samsunga o kolejny tysiak (więc w sumie wg twojej opinii nie powinien być porównywany z n950 :)  )

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.09.2019 o 22:09, Barnaba napisał:

Mój N950 spisuje się znakomicie. Nie mam problemów z traceniem kontaktu przez satelity i co najważniejsze - idealnie (z Atmos) współpracuje przez ARC z telewizorem oled LG.

Znacznie droższe amplitunery mają z tym kłopot :(

Kupiłem oczywiście na ibood za (chyba) ok 2700 zł.  

Szczęściarz :) Ja mam N950+Samsung Q9FN55+Himedia Q10+NC+

NC+ podłączony do One connect, One connect przez ARC do TV Samsung, Himedia do Soundbar bo podłączony do one connect nie obsługuje Atmos.No i problemy występują , np.:

1.Jak nie włącze Himedia to ARC nie działa i dżwięk jest w trybie telewizyjnym

2.Jak nie włącze Himedia to za pomocą pilota Samsung nie odpali mi się NC+,Soundbar oraz TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik od Sony jest gorszy pod względem dźwięku jak ten od Samsunga. Już sama ilość przetworników i ich wielkość mówi za siebie. 

Już przy MS750 (bez atmosa) plus sub i tyły jest całkiem przyjemnie i ten Sony wysiada. 

Do muzyki też całkiem nieźle się nadaje bo akurat na tym mi bardzo zależało przy wyborze soundbara. Recenzje i fora dogłębnie przeszukałem przed zakupem właśnie pod tym względem. 

Edytowane przez LV426
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MusiC ManiaC napisał:

Szczęściarz :) Ja mam N950+Samsung Q9FN55+Himedia Q10+NC+

NC+ podłączony do One connect, One connect przez ARC do TV Samsung, Himedia do Soundbar bo podłączony do one connect nie obsługuje Atmos.No i problemy występują , np.:

1.Jak nie włącze Himedia to ARC nie działa i dżwięk jest w trybie telewizyjnym

2.Jak nie włącze Himedia to za pomocą pilota Samsung nie odpali mi się NC+,Soundbar oraz TV.

spróbuj wyłączyć w himedia opcję HDMI CEC lub podobnie nazywającą się , a związaną ze sterowaniem po HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...