Skocz do zawartości
Gmeru

Sprawdzamy efekt HDR w TV LG OLED C9 / E9

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzamy efekt HDR w TV LG OLED C9 / E9

Kilka tygodni po premierze nowych modeli LG OLED na 2019 rok, przyglądamy się jak prezentuje się na nich jakość HDR, która jest kluczowym elementem technologii 4K Ultra HD. To właśnie HDR jest czynnikiem, który bardzo często najbardziej wyróżnia się w grach czy filmach wykorzystujących trzy najważniejsze elementy sygnału Ultra HD czyli: rozdzielczość 4K, szeroka paleta barw (WCG) oraz wspomniany HDR.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru  a jak wygląda sprawa  z detalami w czerniach w HDR10 pro?

Na przykładzie załączonego zdjęcia (Piotruś Pan) widać, że odzyskał część detali w jasnych częściach (chmury), ale wygląda na to że stracił w ciemnych (np. burta łodzi lewy dolny róg).

Trochę to taka "skórka za wyprawkę"....

P.S.

Zdaje sobie sprawę, że u każdego z nas może przekłamywać monitor komputera, różnica jednak jest widoczna. Na żywo na "testowanym obiekcie" ;)  też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Groszek napisał:

@Gmeru  a jak wygląda sprawa  z detalami w czerniach w HDR10 pro?

Na przykładzie załączonego zdjęcia (Piotruś Pan) widać, że odzyskał część detali w jasnych częściach (chmury), ale wygląda na to że stracił w ciemnych (np. burta łodzi lewy dolny róg).

Raczej nie ma utraty detali w czerniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Groszek napisał:

@Gmeru  a jak wygląda sprawa  z detalami w czerniach w HDR10 pro?

Na przykładzie załączonego zdjęcia (Piotruś Pan) widać, że odzyskał część detali w jasnych częściach (chmury), ale wygląda na to że stracił w ciemnych (np. burta łodzi lewy dolny róg).

OLED imho zawsze bedzie mial z tym problem, mniejszy lub wiekszy, ale to jest na dzis (w produkcji dla mas) nie do przeskoczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Xisiek napisał:

OLED imho zawsze bedzie mial z tym problem, mniejszy lub wiekszy, ale to jest na dzis (w produkcji dla mas) nie do przeskoczenia. 

Chodziło mi bardziej o działanie funkcji/algorytmu "LG hdr10 Pro", wygląda na zdjęciu jakby poprawiał szczegóły w jasnym a degradował w ciemnym. Dlatego moje pytanie. 

Jeżeli chodzi o detale w czerniach przy "normalnym HDR10", czy w dynamicznych odmianach HDRu to dla mnie w oledach jest już spoko. Widziałem poprawę między np. C6 a C8 w tej kwestii, więc ciągle coś tam poprawiają małymi kroczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak tam algorytmy i zaawansowany sprzęt, którego chłopaki uzywaja ale patrząc okiem typowego uzytkownika to biorąc pod uwagę, że wczoraj wyjechał ode mnie C6 i wjechał C9 to dzisiaj mogę spokojnie i bez emocji stwierdzić, ze HDR działa zdecydowanie lepiej i to zarówno ten "filmowy" jak i ten "telewizyjny". Dzieki Bogu za expert mode w HDR bo wczoraj na meczu PKO Ekstraklasy prawie wzrok straciłem od jasności i przekłamań kolorystycznych ale po przejściu na expert naprawdę wszystko wyglądało nieźle. Kusi mnie żeby sprawdzić dla odmiany ten Rakuten TV tyle że ceny mają lekko zabójcze choć ten rynek chyba pójdzie w ta stronę bo jest taniej niż na płycie, nie musisz miec własnego serwera itd. Póki co ok 100 tytułów w UHD i totalny mix dolby vision, hdr10, atmos, dolby digital, wszystko wymieszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...