Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

OLED TV: według testów HDTVTest problem wypalania jest przesadzony

Rekomendowane odpowiedzi

OLED TV: według testów HDTVTest problem wypalania jest przesadzony

Temat wypalania się telewizorów OLED jest kontrowersyjny. Do takich sytuacji może dojść, ale zdaniem HDTVTest skala zjawiska jest znacznie przesadzona. Portal postanowił odnieść się do tematu przeprowadzając półroczny test na LG E8.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wpis, ja jednak jestem sceptyczna do metodologii testu.

Możliwe, że moja wiedza jest zbyt mała, lecz uważam, że aby stwierdzić czy problem nie jest wyolbrzymiony lub czy jest reprezentatywny to trzeba by wykonać test na większej grupie produktów.

Jeśli przetestowany w ten sposób byłby szereg telewizorów (nie wiem ile...100sztuk?) z jednego modelu to wtedy można by wyciągnąć wnioski. A w ten sposób to zawsze jest dostępny argument o treści "akurat dobry się trafił".

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Oleda trzeba dorosnąć lub dojrzeć :)

Zgadzam się w 100% z testem Vincenta - tutaj jeśli ktoś jest uważny to zauważy na tym teście ,,niby,, wypalenia ... nic mylnego Vincent wyjaśnił to  :

z google translator:

,, Artefakty widoczne na ekranie w godzinach od 7:57 do 8:38 NIE są wypalane, ale odbicia od skrzynek telewizyjnych przed telewizorem. Możesz zobaczyć identyczne odbicia o 3:42, kiedy ekran jest wyłączony. 🙂,,

 

Połowę mojego życia spędziłem z Samsung LCD z wysokich półek. Firmę zdradziłem na rzecz LG Oled i teraz widzę to czego nie widziałem przez tyle lat - tak to podsumuję.

Edytowane przez Eleonor
  • Lubię 3
  • Haha 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przy okazji nie zdementowali OLED banding problem. 

Swoją drogą marketing LG powinien coś wymyślić w stosunku do słabiutkich LCD-ków LG których tyle naprodukowali i nikt tego nie kupuje bo przy Sony czy Samsung wyglądają jak wyglądają...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, orwell-1984 napisał:

Swoją drogą marketing LG powinien coś wymyślić w stosunku do słabiutkich LCD-ków LG których tyle naprodukowali i nikt tego nie kupuje bo przy Sony czy Samsung wyglądają jak wyglądają...

No ale co mają wymyślić? Wymyślić, wzorem Samsunga, mylącą nazwę np. OLCD ("Optimized LCD"), z C w logo stylizowanym na E i skanibalizować sobie przynajmniej część rynku OLED-ów? Zresztą nie opłaca im się inwestować zbyt dużo w lepsze linie LCD - no bo po co - więc strategia łapania ewentualnych frajerów na kiepskie TV w wysokiej cenie (nie różniące się zbyt wiele od przeciętnych TV w niskiej cenie) wydaje się zupełnie racjonalna.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, orwell-1984 napisał:

Szkoda, że przy okazji nie zdementowali OLED banding problem. 

Nie mogą zdementować, bo problem jest realny.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, chmiel2k napisał:

Nie mogą zdementować, bo problem jest realny.

Wypelenie to też problem realny bo w przeciwnym razie nie było by czego dementować. Tylko,  że  ponoć przesadzony i spowodowany przez głupie sklepy, które sobie psują celowo drogie odbiorniki. Jak już dementować to "po całości".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, orwell-1984 napisał:

Wypelenie to też problem realny bo w przeciwnym razie nie było by czego dementować. Tylko,  że  ponoć przesadzony i spowodowany przez głupie sklepy, które sobie psują celowo drogie odbiorniki. Jak już dementować to "po całości".

 

Różnica polega na tym, że matryce z bandingiem wyjeżdżają takie z fabryki. Wypalenia powstają przez w trakcie użytkowania i tylko w ekstremalnych przypadkach.

  • Plusik 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce z bandingiem wyjeżdżają z fabryki pewnie świadomie ... na 10 klientów połowa się nie skapnie że jest coś nie tak. Druga połowa w ramach gwarancji będzie miała wymieniony ekran na nowy.

Producent nie ma czasu na sprawdzanie dla niego jest to masowa sprzedaż .. jak najwięcej

Edytowane przez Eleonor
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eleonor napisał:

Producent nie ma czasu na sprawdzanie dla niego jest to masowa sprzedaż .. jak najwięcej

Otoz to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eleonor napisał:

Matryce z bandingiem wyjeżdżają z fabryki pewnie świadomie ... na 10 klientów połowa się nie skapnie że jest coś nie tak. Druga połowa w ramach gwarancji będzie miała wymieniony ekran na nowy.

Producent nie ma czasu na sprawdzanie dla niego jest to masowa sprzedaż .. jak najwięcej

czemu mieliby zmianiać podejście przy oledach skoro to działa także w przypadku lcd - znaleźć taki bez cloudingu to prawie cud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eleonor napisał:

Matryce z bandingiem wyjeżdżają z fabryki pewnie świadomie ... na 10 klientów połowa się nie skapnie że jest coś nie tak. Druga połowa w ramach gwarancji będzie miała wymieniony ekran na nowy.

Producent nie ma czasu na sprawdzanie dla niego jest to masowa sprzedaż .. jak najwięcej

Kupując TV za 10k (lub więcej) złotych wypada się zastanowić, przygotować i wybrać odpowiedni egzemplarz. Spokojnie bez emocji bo to sporo pieniędzy. Sklepy umożliwiają testy, jest 14 dniowy zwrot przy zamówieniu internetowym itd.

Wybrać przyzwoitą lub dobrą sztukę jest możliwe. To moje (duże) pieniądze więc wydaję je (w zasadzie już wydałem) z należytą rozwagą. Przy takiej wartości zakupu przypadek jest niedopuszczalny.

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest problem czy nie?

Chodze po sklepach rtv od kilku miesiecy i szukam nowego tv i mam coraz wiekszy metlik w glowie,bo OLED jest idealny ,ale...sie wypala,Qled to tylko ten z serii 9 a to juz poza zasiegiem cenowym

Mysle o Sony ZF9 -w sumie topowy LCD z 2018 roku (mozna jeszcze dostac nowke z 5 letnia gwarancja)

Lecz najbardziej to LGC8  - tak gwarancja 5 lat ,ale co potem?tv na lata seriia premium a po 5 latach moze(nie musi)byc wielki problem w powidokami,wypaleniem matrycy itp

oj normalnie az glowa boli ...ma ktos jakis pomysl?

pozdrawiam 

grzeskul

Edytowane przez grzeskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro podoba się Tobie Oled to bierz i się ciesz a nie zamartwiaj na przyszłość ... co będzie ...A co będzie jak np ciężko zachorujesz za rok ? ( czego nie życzę ) albo jak spadnie meteoryt ?

W życiu trzeba często ryzykować - robimy to nawet nieświadomie ... idziemy chodnikiem i nagle .. cegła spada

 

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo tv wymienia się tak jak telefon teraz co niektórzy, czyli co rok lub dwa bo i tak jest nowszy model. Kto by się tam przejmował jakimiś wypaleniami. Żaden problem. 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej istotne jest to, że po 5 latach użytkowania (czyli po zakończeniu gwarancji) sprzęt będzie wart jakiś max 500-1000 zł jeżeli celujesz w TV za 3500-7000. Przez okres gwarancji (tzn jak rozumiem gwarancji z ubezpieczeniem) jestes plus minus bezpieczny a potem to już i tak złom w praktyce wiec o ile bezi edziałał to po prostu zrobisz komus prezent pod konsolę czy jakiś inny cel. A tak chodzisz po sklepach od kilku miesięcy i za 3 miesiące beziesz miał jeszcze większy mętik bo firmy beda już po pierwszysch przeciekach z serii 2020 i dowiesz si ejakie to rewolucje planują. itd itd. Idź do sklepu. Jeżeli gwarancja i UB są ważne to przyjmij to kryterium wybierz ten któy jest w zasięgu portfela i najbardziej Ci sie podoba i nie zastnawaija sie nad resztą. W innych wątkach opisywałem ......3x wypalona matryca OLED i nadal mam OLEda i ......przy nim zostanę. Życie po prostu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, LV426 napisał:

No tak, bo tv wymienia się tak jak telefon teraz co niektórzy, czyli co rok lub dwa bo i tak jest nowszy model. Kto by się tam przejmował jakimiś wypaleniami. Żaden problem. 

telefon tak,bo w abo glownie jest 24 miesieczny okres

tv natomiast co 7-10 lat 

telefon w wiekszosci przypadkow uzywasz sam,a tv ten do salonu uzywa kilka osob(w wiekszosci przpadkow),wiec co z tego jak ja ogladam glownie netflix i amazon na np.oledzie skoro zona czy dzieci wlaczy 1 kanal i oglada caly dzien wiec moze sie wypalic matryca(nie z mojej winy)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, grzeskul napisał:

.....wiec co z tego jak ja ogladam glownie netflix i amazon na np.oledzie skoro zona czy dzieci wlaczy 1 kanal i oglada caly dzien wiec moze sie wypalic matryca(nie z mojej winy)

 

Tak jest niestety w życiu - kup więc dla żony mniejszy LCD i będzie spokój

Tak samo jest z autem .. ten kto ma Porsche Carrera nie pojedzie w teren tylko weźmie drugie stare auto do takich spraw i wjedzie w każde błoto , krzaki itd ...

Dziś dużo ludzi ma 2 telewizory 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten test ale absolutnie nie jest miarodajny , co można prześledzić na podstawie moich postów.

Absolutnie nie prawdą jest że problem wypaleń dotyczy telewizorów z ekspozycji sklepowych bo w moim przypadku były to sztuki absolutnie nowe .

Piszę o modelu LG który był jeszcze wyposażony w funkcje 3D .

Pierwszy telewizor użytkowany był normalnie z kompensacją automatyczną i ręczną wykonywaną raz w miesiącu a słynny pasek TVN24 był wyswietlany około 3 godzin dziennie więc chyba normalnie jak na telewizor.  Wypalenie tegoż paska nastąpiło po około 6 miesiącach .

Telewizor został wymieniony na nowy i dalej podobnie kompensacja automatyczna + ręczna tym razem raz na tydzień i ograniczenie serwisów informacyjnych a wypalenia wystąpiły po około 10 miesiącach , próba wymiany matrycy skończyła się utratą funkcji funkcji 3D i oddaniem telewizora.

Skończyło się rezygnacją z oledów i przesiadką na LCD .

Nie wiem dla kogo są oledy ale nie dla graczy  , czy tych co normalnie używają telewizora jako telewizora i problem wypaleń jest na 100% oraz dotyczy wszystkich TV zarówno nowych jak i z ekspozycji.

Jeżeli ktoś choćby bardzo znany w branży pisze że niema takiego problemu lub jest mocno przesadzony to zwyczajnie kłamie lub promuje daną technologię.

Nie zmienia to faktu że obraz w oledach to po prostu bajka i na razie brak masowej technologii która by dorównała oledom .

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, abart68 napisał:

Ciekawy ten test ale absolutnie nie jest miarodajny , co można prześledzić na podstawie moich postów.

Absolutnie nie prawdą jest że problem wypaleń dotyczy telewizorów z ekspozycji sklepowych bo w moim przypadku były to sztuki absolutnie nowe .

Piszę o modelu LG który był jeszcze wyposażony w funkcje 3D .

Pierwszy telewizor użytkowany był normalnie z kompensacją automatyczną i ręczną wykonywaną raz w miesiącu a słynny pasek TVN24 był wyswietlany około 3 godzin dziennie więc chyba normalnie jak na telewizor.  Wypalenie tegoż paska nastąpiło po około 6 miesiącach .

Telewizor został wymieniony na nowy i dalej podobnie kompensacja automatyczna + ręczna tym razem raz na tydzień i ograniczenie serwisów informacyjnych a wypalenia wystąpiły po około 10 miesiącach , próba wymiany matrycy skończyła się utratą funkcji funkcji 3D i oddaniem telewizora.

Skończyło się rezygnacją z oledów i przesiadką na LCD .

Nie wiem dla kogo są oledy ale nie dla graczy  , czy tych co normalnie używają telewizora jako telewizora i problem wypaleń jest na 100% oraz dotyczy wszystkich TV zarówno nowych jak i z ekspozycji.

Jeżeli ktoś choćby bardzo znany w branży pisze że niema takiego problemu lub jest mocno przesadzony to zwyczajnie kłamie lub promuje daną technologię.

Nie zmienia to faktu że obraz w oledach to po prostu bajka i na razie brak masowej technologii która by dorównała oledom .

A na jaki lcd sie przesiadles?co myslisz o Sony ZF9?

Edytowane przez grzeskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, grzeskul napisał:

A na jaki lcd sie przesiadles?co myslisz o Sony ZF9?

Właśnie taki teraz posiadam w 65 calach i jestem zadowolony . Nie jest to telewizor bez wad ale oglądam co chcę ile chcę a obraz jest naprawdę bardzo dobry  , czerń jest również niezła a HDR bardzo dobry , czego chcieć więcej . Jest test tego telewizora , zobacz . 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od serii 7 problem wypaleń przy urozmaiconej treści jest już mało problematyczny, ale nigdy nie odważyłbym się do stosowania OLED jako np. ekranu do PC.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja tak używam tv. PC, dużo YouTube,  konsole i trochę fulmow. Nadal obawiam się OLED i może bym kupił ale co z tego skoro wciąż nie ma takich tv w rozmiarze 49". Od dwóch lat chyba czytam że "w następnym roku LG wprowadzi mniejsze rozmiary do swojej oferty".

Nie wiem czy nadal chce mi się czekać bo teraz mogę kupić w miarę ok na moje potrzeby Sony XG90. Właśnie się zastanawiam nad jego zakupem. W ogóle to z 49" jest lipa i ciężko o dobry tv w tym rozmiarze. Samsungi jakoś mnie nie przekonują bo w mniejszych calarzach są kastrowane matryce (60Hz zamiast 120Hz) i generalnie mniej oferują jak konkurencja (brak DTS, gniazda słuchawkowego).

A "marginalny problem wypaleń tv OLED" jakoś zawsze jest głoszony przez kalibratorów. Może dlatego że tv kalibruje niewielka grupa klientów i to są ci świadomi co potrafią się bawić po kilka razy w wymianę tv przy zakupie aby wybrać jak najlepszy egzemplarz? Choć nawet mimo to tutaj na forum wiele razy czytałem że ludzie gościli serwisanta. Niektórzy wiele razy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, abart68 napisał:

Ciekawy ten test ale absolutnie nie jest miarodajny , co można prześledzić na podstawie moich postów.

Absolutnie nie prawdą jest że problem wypaleń dotyczy telewizorów z ekspozycji sklepowych bo w moim przypadku były to sztuki absolutnie nowe .

Piszę o modelu LG który był jeszcze wyposażony w funkcje 3D .

Pierwszy telewizor użytkowany był normalnie z kompensacją automatyczną i ręczną wykonywaną raz w miesiącu a słynny pasek TVN24 był wyswietlany około 3 godzin dziennie więc chyba normalnie jak na telewizor.  Wypalenie tegoż paska nastąpiło po około 6 miesiącach .

Telewizor został wymieniony na nowy i dalej podobnie kompensacja automatyczna + ręczna tym razem raz na tydzień i ograniczenie serwisów informacyjnych a wypalenia wystąpiły po około 10 miesiącach , próba wymiany matrycy skończyła się utratą funkcji funkcji 3D i oddaniem telewizora.

Skończyło się rezygnacją z oledów i przesiadką na LCD .

Nie wiem dla kogo są oledy ale nie dla graczy  , czy tych co normalnie używają telewizora jako telewizora i problem wypaleń jest na 100% oraz dotyczy wszystkich TV zarówno nowych jak i z ekspozycji.

Jeżeli ktoś choćby bardzo znany w branży pisze że niema takiego problemu lub jest mocno przesadzony to zwyczajnie kłamie lub promuje daną technologię.

Nie zmienia to faktu że obraz w oledach to po prostu bajka i na razie brak masowej technologii która by dorównała oledom .

Seria 6 niestety była wadliwa. Wystarczy prześledziec zagraniczne fora i dokłądnie widac jak zmieniałs ie problem wypaleń wraz z seriami. Seria 6 (2016) ma pierdylion wątków, seria 7 (2017) bardzo mało, seria 8 (2018) prawie w ogóle, seria 9 (2019) za młoda żeby oceniać :) Sam miałem dokładnie ten sam problem z serią 6. Teraz mam 9 i zobaczymy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...