Skocz do zawartości
Marpol85

Nowy TV do salonu, OLED czy LED

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? XXm2 30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Xm 3,2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? X max 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od zachodu ale są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Phillips 47”
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR 100 Hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder 4k NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Film i sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55”-65”
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nic
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie koniecznie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli OLED 55” kosztem większego Tv?

W moim budżecie widziałem LG, Phillips i Panasonic który zatem model wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez cienia watpliwosci Panasonic. 

PS. Pamietaj tylko, ze zaden z oledow nie ma matowego panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marpol85 napisał:

Dzięki

Prosze Cie uprzejmie. Jak podlaczysz oledzika i pod wieczor odpalisz cos w dobrej jakosci to gwarantuje, ze kapcie same spadna, szczegolnie po IPSie Philipsa i jego niskim kontrascie/szarej czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2 sam salon + 7m2 połączona kuchnia
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m - 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1,2,3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie na wprost ale siedzący np. na pufie również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony, okna balkonowe oraz z góry jedno małe okno dachowe(mieszkanie dwupoziomowe), słońce prosto w okna popołudniami (tylko rolety dzień-noc)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? lg 32 cale:)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? -
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? satelita, kody cccam najprawdopodobniej:)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? -
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 godzin, głównie popołudniami
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie znam się
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, koszykówka i tenis oraz filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola kilka razy do roku
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? bez znaczenia
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie chcę 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Witam serdecznie forumowiczów, od dłuższego czasu jestem stałym bywalcem czytając, wnikając i przeglądając forum. Obecnie po zmianie mieszkania ja potrzebuję pomocy, porady. 

Co najważniejsze, jeśli będzie trzeba zapłacę za nowy tv i 5tys ale sami wiecie jak z końcówką remontu, powoli zaczyna brakować na wszystko. Głównie to będzie sport oraz standardowo seriale i filmy. Telewizor będzie wisiał. Mam swoje propozycje i bardzo proszę o Wasze:)

lgb8, lgc8, philips 803 - choć tu boję czy dość mocne nasłonecznienie nie będzie przeszkadzało i czy sygnał pozwoli wykorzystać możliwości tych oledów

sony 55xf9005, sony 49xg9005, samsung nu8002, samsung qe49q70ra, samsung qe55q60r, samsung qe55q7fna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oled - najlepsza czerń, kąty, hdr, nie-smużenie - te lcd co są podane to tylko średnia półka - a oled to top

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal za drogo z dopłatą za wydłużoną gwarancję bo nie wiadomo co będzie z takim tv, a to potencjalne ryzyko skoro powystawowy. Jak chcesz to weź ale ja sam bym dmuchał na zimne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4200, a nawet i taniej, można było kupić nowy egzemplarz. Myślę, że uczciwa cena w tym przypadku to byłoby coś w stylu 3200-3500 zł z pełną gwarancją producenta i możliwością zwrotu w ciągu tygodnia (gdyby się okazało że to jakiś bardzo trefny egzemplarz).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to zdecydowanie warto, to fantastyczna cena. Dodatkowa gwarancja raczej się z kolei nie opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dariusz Szczuciński napisał:

Dziś dostałem propozycję od RTV Euro nowego, zapakowanego egzemplarza 55b8 za 3599. Przedłużona gwarancja na 3 lata - 900, na 5 - 1260. Pytanie do Was, warto? Może kupować bez gwarancji?

dla takiej ceny tv to przedluzenie na 5 lat powinno kosztzowac 500-600zł

tak jest u innych "przedłużaczy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2019 o 10:54, Dariusz Szczuciński napisał:

Witam ponownie, proszę o poradę. Mam możliwość kupna powystawowego (2 tygodniowy) Lg 55c8 w rtv euro. Cena 4200 + chcę gwarancję pełną - 1000zł - 3 lata oraz 1200zł - 5 lat. Warto?

W euro nie, poczytaj opinie o tym sklepie. Szkoda nerwow.

9 godzin temu, Dariusz Szczuciński napisał:

Dziś dostałem propozycję od RTV Euro nowego, zapakowanego egzemplarza 55b8 za 3599. 

Nowy nowemu nie rowny. Bardzo, bardzo mozliwe, ze "nowy" oznacza w tym wypadku odnawiany. Szansa na prawdziwie nowy, zapakowany oryginalnie w fabryce LG B8 i bez zadnych przejsc w listopadzie 2019 jest rownie prawdopodobna jak wygrana w lotto.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...