Skocz do zawartości
Radekkk

Telewizor 55'' do 4500zł - głównie sport

Rekomendowane odpowiedzi

BD UHD tzn. płytka Blu Ray 4K/UHD. Może się kiedyś skusisz na odtwarzacz,  ja używam w tym celu Xboxa One X i daje radę. 

Jest na YouTube zwiastun Ready Player One z HDR czy bez widziałeś? 

Albo ten filmik lepiej. To jest miazga dopiero jeśli chodzi o pokazanie HDR.

 

Ten soundbar to niższy model więc cudów nie oczekuj.  Poza tym sprzęty Sony (zwłaszcza te z niższych półek) mają jak dla mnie taką,  że tak to ujmę suchą charakterystykę grania, aż nazbyt sterylnie i czysto (tak sucho). Z czasem zawsze możesz sprzedać ten i kupić wyższy model tej czy innej firmy. 

Nie mogę znaleźć na YouTube ale bardzo polecam ten film w HDR. Ta scena robi wrażenie. Tu bez HDR a z nim jest jeszcze lepiej

 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Z tym soundbarem już w miarę ok, od źródła bajki to było, gdy syn oglądał, ale rzeczywiście cudów nie ma się co spodziewać.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też poluje na tego sony tylko ciagle dylemat czy 55 czy 65? Odległość od tv będzie gdzieś 3.8 m.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na tyle dużo, że spokojnie możesz atakować 65".

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam tylko aż cena spadnie troche myslicie ze na świeta bedzie sie dało go taniej wyhaczyć? To dobry czas na kupno?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2 sam salon + 7m2 połączona kuchnia
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m - 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1,2,3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie na wprost ale siedzący np. na pufie również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony, okna balkonowe oraz z góry jedno małe okno dachowe(mieszkanie dwupoziomowe), słońce prosto w okna popołudniami (tylko rolety dzień-noc)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? lg 32 cale:)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? -
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? satelita, kody cccam najprawdopodobniej:)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? -
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 godzin, głównie popołudniami
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie znam się
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, koszykówka i tenis oraz filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola kilka razy do roku
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? bez znaczenia
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie chcę 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Witam serdecznie forumowiczów, od dłuższego czasu jestem stałym bywalcem czytając, wnikając i przeglądając forum. Obecnie po zmianie mieszkania ja potrzebuję pomocy, porady. 

Co najważniejsze, jeśli będzie trzeba zapłacę za nowy tv i 5tys ale sami wiecie jak z końcówką remontu, powoli zaczyna brakować na wszystko. Głównie to będzie sport oraz standardowo seriale i filmy. Telewizor będzie wisiał. Mam swoje propozycje i bardzo proszę o Wasze:)

lgb8, lgc8, philips 803 - choć tu boję czy dość mocne nasłonecznienie nie będzie przeszkadzało i czy sygnał pozwoli wykorzystać możliwości tych oledów

sony 55xf9005, sony 49xg9005, samsung nu8002, samsung qe49q70ra, samsung qe55q60r, samsung qe55q7fna

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG C8 lub XF9005 (rozmiar względem XG i Q70R) najlepsze. Choć jak dużo słońca będzie to chyba jednak Sony. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej większy XF chyba bo to bardzo podobne tv. Nowszy XG ma chyba lekko innego pilota (a może i nie) I kosmetyczne zmiany. Niestety testów jego nadal nie ma. No chyba że nie przeszkadza Ci mniejszy rozmiar. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam jeszcze z pytaniem, dlaczego nie mam dostępnych materiałów 4K w Netflixie? Mam wykupioną subskrypcję Premium oraz odpowiednie łącze internetowe, ale zawsze mam tylko ikonkę "HD" pod tytułem danego filmu/serialu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Radekkk napisał:

Zadzwoniłem na infolinię Netflixa, już wszystko ok.

Super :) I jak tam Radekk TV ?
W sensie konsola/TV/Netflix/Youtube ?
Jakieś kurczki dot. systemu ? Bo czytałem, że początkowo miał bardzo słabe opinie dot. systemu android.
Ja wciąż czekam na swój, aż przyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsoli na razie nie posiadam 😉 Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy to jestem mega zadowolony, szczególnie jeśli chodzi o Netflix i produkcje Dolby Vision (HDR, 4K) 🙂

Jeśli chodzi o sam Android TV to jak dla mnie wszystko jest OK, żadnych przycięć, zawieszania się, przymulania, itp. Tym bardziej, że wcześniej miałem chiński Android TV Box to już jestem przyzwyczajony do menu i obsługi.

Z małych minusów jakie zauważyłem to są dwie rzeczy: jak oglądam całkiem po ciemku i jest czarne tło to widać delikatnie w niektórych miejscach taką białą poświatę, ale to raczej normalne, w końcu to nie jest OLED 😉 A druga rzecz to przy streamingu 4K w Netflixie czasami robią się jakby takie artefakty przez 1-2 sekundy, np. dookoła poruszających się osób na drugim planie. Czytałem, że przy streamingu to normalne i jak ludzie puszczają 4K z Blu-ray lub z dysku to taki efekt nie występuje.

Ogólnie podsumowując mocno polecam ten TV osobom niezdecydowanym 👍🙂

Edytowane przez Radekkk
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.09.2019 o 21:40, Radekkk napisał:

Konsoli na razie nie posiadam 😉 Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy to jestem mega zadowolony, szczególnie jeśli chodzi o Netflix i produkcje Dolby Vision (HDR, 4K) 🙂

Jeśli chodzi o sam Android TV to jak dla mnie wszystko jest OK, żadnych przycięć, zawieszania się, przymulania, itp. Tym bardziej, że wcześniej miałem chiński Android TV Box to już jestem przyzwyczajony do menu i obsługi.

Z małych minusów jakie zauważyłem to są dwie rzeczy: jak oglądam całkiem po ciemku i jest czarne tło to widać delikatnie w niektórych miejscach taką białą poświatę, ale to raczej normalne, w końcu to nie jest OLED 😉 A druga rzecz to przy streamingu 4K w Netflixie czasami robią się jakby takie artefakty przez 1-2 sekundy, np. dookoła poruszających się osób na drugim planie. Czytałem, że przy streamingu to normalne i jak ludzie puszczają 4K z Blu-ray lub z dysku to taki efekt nie występuje.

Ogólnie podsumowując mocno polecam ten TV osobom niezdecydowanym 👍🙂

A ja zamówiłem swój i czekam i czekam :D tak mnie podjarałeś swoją oceną tego TV :) Tylko jeszcze się waham się czy go powiesić czy nie, ale to już tylko osobiste preferencję :) Dzięki raz jezscze za super opis! Ostatnio zauawżyłem, że 55" sony xf9005 po prostu znika z pułek w sklepach więc niedługo go już nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł :) masakra jaka jest wielka różnica między 42” a 55” :D pierwszy film wciągnięty w 4k z netflixa, jestem mega zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, badys napisał:

Przyszedł :) masakra jaka jest wielka różnica między 42” a 55” :D pierwszy film wciągnięty w 4k z netflixa, jestem mega zadowolony :)

Graty, niech ci służy jak najdłużej.

  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Fido920 napisał:

Poprawione kąty, nowy pilot, nowszy,szybszy procesor.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopytam o możliwość nagrywania, TV będzie podłączony po HDMI, rozumiem, że jak podłączę dysk zewnętrzny w takiej konfiguracji będzie działać nagrywanie??? Przy okazji jakieś specjalne wymagania dysk musi spełniać (jak go sformatować) i co warto do takiego przeznaczenia kupić?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...